Schanda Tamás
Decembertől csak védettségi igazolvánnyal mehetnek be a szülők az iskolákba
Az innovációs és technológiai miniszter egyedi határozata értelmében december 1-jétől csak védettségi igazolvánnyal lehet belépni a szakképzési intézményekbe. E főszabály alól természetesen mentesülnek az iskolákban, technikumokban foglalkoztatottak, oktatók és tanulók - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára.
Új pályázat elektromos kerékpárra – 150 ezer forint is járhat
Október 4. és 8. között már a tizenegyedik pályázati szakaszban támogatja az elektromos rásegítésű kerékpárok beszerzését a kormány - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
Építőipar – alapanyaghiány. Marad az exportkorlátozás
A kormány 2022. január 3-ig meghosszabbítja az építőipari alapanyagok exportjára vonatkozó bejelentési, regisztrációs kötelezettségeket - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
Tématerületi kiválósági program – idén 75 milliárd pályázható
Idén a Tématerületi kiválósági programban (Tkp) a kormány 75 milliárd forinttal támogatja a felsőoktatási intézmények legfontosabb társadalmi és gazdasági kihívásokra válaszokat adó, kiemelt kutatási tématerületeit.
Építőipar – drágulás. Tízből hat kereskedőnél jogsértést találtak
Július elejétől a fogyasztóvédelem is bekapcsolódott az építőanyagok piacán tapasztalható visszás jelenségek fokozott vizsgálatába: a hatóság a helyszíni ellenőrzések első négy hetében a forgalmazók 61 százalékánál tárt fel jogsértést - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
Kooperatív Doktori Program: 5 milliárd forint támogatás fiatal kutatóknak
A most véget érő tanévben elsőként meghirdetett Kooperatív Doktori Program 4,9 milliárd forintos keretösszeggel folytatódik tovább. Júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
Egyszeri bértámogatás – önfoglalkoztatóknak
A kormány egyszeri bértámogatással segít az önfoglalkoztatóknak és a mikrovállalkozásoknak, amelyek alkalmazott híján nem voltak jogosultak az ágazati bértámogatásra - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
Négy betű és három szám – ilyen lesz az új magyar rendszám
A három betűből és három számból álló jelenlegi rendszámtáblákból néhány éven belül már nem lehetne többet kiadni, ezért 2022. július 1-jétől négy betűből és három számból álló rendszámtáblákat vezetnek be - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) stratégiai és parlamenti államtitkára.
Hetvenéves rekord dőlt meg a magyar utakon
Tavaly az 1950-es évek óta először csökkent 500 alá a hazai közutakon elhunytak száma - hangsúlyozta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a Közlekedési Kultúra Napja nyitórendezvényén.
Új pályázat elektromos kerékpárra – egyszerűbb feltételekkel
Folytatódik a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv elektromos kerékpárok vásárlását segítő pályázata: április 6. és 9. között még tovább egyszerűsített feltételekkel nyújthatók be a támogatási igények - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
Elektromos taxi – milliárdos támogatás
Mintegy 280 új elektromos taxi forgalomba állítását, megvásárlását támogatja a kormány közel 2,3 milliárd forint értékben. A klíma- és természetvédelmi célokat a járványhelyzetben is...
Innovációt ösztönző pályázat indult – 20 milliárdos keretösszeggel
A munkahelyteremtést és a versenyképesség erősítését szolgálja a Piaci KFI konstrukció, amelynek keretében most újabb 20 milliárd forint támogatás pályázható - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
Átalakult a szakképzés – füzet segít a választásban
Megjelent az alapszakmákat ismertető tájékoztató füzet, amelyből a fiatalok és szüleik megismerhetik az átalakított szakképzés struktúráját és tájékozódhatnak a választható képzésekről - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.
PCR-teszt. Milliókra büntethetik a túlárazókat
A fogyasztóvédelem kiemelt országos akció keretében ellenőrzi, hogy a szolgáltatók valóban a hatóságilag megszabott díjért végzik-e el a koronavírus-fertőzés kimutatására alkalmas PCR-teszteket.
Rangsor. Nyolc magyar egyetem a legjobbak között
A világ 93 országának legjobb ezerötszáz egyetemét rangsoroló Times Higher Education (THE) listán legjobb magyar egyetemként a Semmelweis Egyetem (SE) végzett.
Kutatási és innovációs menedzserképzés – két egyetemen
A Budapesti Corvinus Egyetem és a Pannon Egyetem néhány hétig még várja a jelentkezéseket a kutatási és innovációs menedzser szakirányú képzésre - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Nyelvvizsga nélkül – százezer új diplomás
Már több mint százezer új diplomást hozott a nyelvvizsgamentesség - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Startup-keltető program: kétmilliárd forintos pályázat
Kétmilliárd forinttal támogatja a startupokat felkaroló inkubátorok szakértői tevékenységét és mentorálási szolgáltatásait az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) pályázata.
Tűzveszély. Begyulladhat a kocsiban felejtett kézfertőtlenítő
A kézfertőtlenítő folyadék hatóanyaga gyúlékony, ezért a nyári melegben veszélyes lehet az autóban hagyni - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára.
Nyári diákmunka: idén hárommilliárd forint támogatással
A kormány idén hárommilliárd forintos keretösszeggel indítja el a diákok nyári munkavállalását támogató programot, amelyben a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulók vehetnek részt júliusban és augusztusban.
Friss
A DZT bevezeti az innovatív MI-influenszert az Úticél Németország számára
A DZT weboldalán már 2020-óta egy a mesterséges intelligencia által támogatott chatbot válaszolja meg az ügyfelek kérdéseit a nap minden órájában.
Mozi a bécsi Mozart-házban
Az eseménysorozat a Mozart-ház és a bécsi Lengyel Intézet szervezésében valósul meg.
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.
Fokozódhat a kereslet a lakáspiacon jövőre
A rövid távra kiadott lakások koncentráltan Budapesten az V., VI., VII., és a VIII. kerületében jelennek meg nagyobb számban, itt a lakásállomány 10 százalékát is elérhetik.
Hírek
Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama
Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.
Gyengült a forint árfolyama
Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.
BÉT – Mínuszban zárt a BUX
A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Gyengült pénteken a forint
Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.
Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról
Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként
Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.
Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel
Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.
Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását
Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.
Gazdaság
A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal
Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.
Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok
A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.
Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete
A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.