Kezdőlap Címkék WTO

WTO

Beélesedik a kínai elektromos autók EU vámja. Mi jön most?

A Bizottság gyakran vizsgálja, hogy a gyártók nem kerülik-e meg a vámokat a máshol összeszerelésre szánt alkatrészek exportja révén.

Világgazdasági kilátások: sokkal pesszimistább lett a WTO

Csökkentette a világgazdasági forgalom és a globális bruttó hazai termék (GDP) növekedésre vonatkozó előrejelzéseit az előző, októberi prognózisában jelzetthez képest a Kereskedelmi Világszervezet (WTO).

Tajvan miatt nem kér Kína a litván marhahúsból

Kína felfüggesztette a litván marhahús behozatalát a két ország között Tajvan kapcsán kialakult feszültségek közepette.

Oltási nacionalizmus vs. jótékony COVAX-program? A harmadik világ is vakcinához jutott

Elindult az ENSZ humanitárius oltási programja, a COVAX. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ’oltási nacionalizmussal’ vádolja a nyugatot. Amíg a fejlődő országok nem győzik le a járványt, nem áll talpra az iparosodott államok gazdasága – mondják a Világkereskedelmi Szervezetnél is (WTO).

COVID-vakcina: Szabadalom blokkolja a gyártást?

A védőoltás körüli szabadalmi vitában a nyolcadik egyeztetés után sincs megállapodás a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) tagjai között. 100 ország a szabadalmi védettség ellenére engedélyezni akarja, hogy bárki gyárthassa a szérumot. Civil szervezetek sokasága a vakcina igazságosabb elosztását követeli.

Új vezető a Kereskedelmi Világszervezet élén

A nigériai Ngozi Okonjo-Iwealát választották meg a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) élére. Ő lesz az első női, egyben az első afrikai főigazgató.

Új amerikai borvám – a franciák és a németek ihatják a levét

Az amerikai kormányzat új vámmal sújtja a francia és a német borokat. A vám mértéke 25 százalék lesz, az intézkedés január 12-én lép életbe.

Együttes erővel – Kína ellen a globalizációért?!

A nemzetközi gazdasági kapcsolatok mára legalább annyira szólnak információk és know-how birtoklásáról, mint az árucseréről. Utóbbiak szorosan összefüggenek a kölcsönös bizalommal és az értékrenddel – áll a Spiegelben megjelent figyelemreméltó elemzésében. A közgazdászprofesszor szerző a nyugati országok összefogását sürgeti Kína ellen. Henrik Müller szerint csak együttes erővel lehet a fairplay betartására szorítani a világ második legnagyobb gazdaságát.

Szijjártó: az új korszak nyertese lehet Magyarország

A magyar gazdaságnak minden esélye megvan, hogy az éppen kialakuló új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozzon - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

EU kontra Kolumbia: fagyasztott hasábburgonyán tört ki a vita

Kolumbia vámot vetett ki a Belgiumból, a Németországból és a Hollandiából importált fagyasztott hasábburgonyára. Ezt az Európai Unió jogszerűtlen dömpingellenes intézkedésnek értékelte, egyúttal vitarendezési eljárást kezdeményezett a Kereskedelmi Világszervezetnél (WTO).

A WTO elnöke szerint a többség a szabadkereskedelem nyertese

Roberto Azevêdo, a Kereskedelmi Világszervezet  (WTO) elnöke a deglobalizációról, kereskedelmi háborúról és a Brexitről nyilatkozott a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak. Petrus Szabolcs németországi tudósítónk beszámolója.

Amerikai pótvámok – francia borok és olasz sajtok is a listán

Washington október 18-án vezeti be a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) által engedélyezett büntetővámokat európai termékekre. Az amerikai kereskedelmi főképviselő hivatala már az árucikkek listáját is közzétette.

G20 – Oszakai csúcs. Aggodalmak a világkereskedelem miatt

A  globális kereskedelem alakulásával kapcsolatos aggodalmakat fogalmaztak meg a felszólalók a G20-ak Oszakában megnyílt csúcstalálkozójának kezdetén.

E-kereskedelem. Globális szabályokról tárgyal az EU és a WTO

Az Európai Unió a globális e-kereskedelmet ösztönző nemzetközi szabályok bevezetésére törekszik, amelyek révén könnyebbé válik az ágazatban működő vállalkozások, különösen a kis- és középvállalkozások (kkv-k) tevékenysége, egyben erősödik a fogyasztók online környezetbe vetett bizalma - szögezték le az Európai Unió tagállamainak külügyminiszterei Brüsszelben.

Tiltott támogatás a Boeingnek – büntetővámokkal válaszolhat Brüsszel

Nagyjából 20 milliárd dollárnyi amerikai termékre vethet ki importvámokat az Európai Unió a Boeing repülőgépgyártónak nyújtott, tiltott washingtoni támogatások miatt.

Európát és Kínát egyesíti a bizalmatlanság?

Európa és Kína egységet demonstráltak a párizsi csúcstalálkozón. Európa két vezető hatalmának első embere és a kínai államfő hitet tett az együttműködés mellett. Az európai gazdasági döntéshozók a tagállamok egységes fellépését sürgetik.  Mega üzletek köttetnek, ugyanakkor a gyakorlatban még sok a feszültség, ami okot adhat a vitára. 

Google-adó. Az EU államai bevezetik, az USA a Kereskedelmi Világszervezhez fordul?

Az Európai Unióban legalább öt nemzetállam a nemzetközi internetes vállalatok megadóztatását tervezi , az Egyesült Államok pedig azt fontolgatja, hogy a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) elé viszi az általa diszkriminatívnak tartott intézkedést - közölte Chip Harter, az amerikai pénzügyminisztérium nemzetközi adózási kérdésekben illetékes államtitkár-helyettese Párizsban.

EU: végleges védővámok az acéltermékek behozatalára

Az Európai Unió végleges védővámokat vezet be az acéltermékek behozatalára válaszul arra, hogy májusban az amerikai elnök úgy döntött, hasonló intézkedéseket vezet be az EU-ból, valamint Kanadából és Mexikóból érkező acél- és alumíniumtermékekre.

Brexit – Élelmiszerhiányt, áremelkedést hozhat a rendezetlen kilépés

A Brit Kiskereskedelmi Szövetség (BRC) szerint élelmiszerhiányhoz és áremelkedéshez vezethet, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lép ki az Európai Unióból.

Német – Kína egyezmény: pénzügyi együttműködés és piacnyitás

Németország és Kína több egyezményt írt alá a két ország közötti bank-, pénzügy-, illetve tőkepiaci koordináció erősítéséről. Mindemellett ígéretet tettek piacaik további megnyitására, illetve az együttműködés erősítésére a gazdasági kapcsolatok szorosabbá tétele érdekében.

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet