Kezdőlap Cégvilág Csehországban 'kockáztat' a Mol és az Eximbank tőkealapja
No menu items!

Csehországban ‘kockáztat’ a Mol és az Eximbank tőkealapja

Külföldi kockázati tőkebefektetést hajtott végre a Mol és az Eximbank tőkealapja. A Lead Ventures által kezelt, a magyar forrásból működő Enter Tomorrow Europe (ETE) tőkealap a cseh Neuron Soundware startup-ban szerzett tulajdonrészt – közölték a cégek.

A közlemény szerint a cseh startup fejlesztése hang és rezgés alapján állapítja meg, mikor van szükség ipari gépek karbantartására. Az 5,7 millió eurós (1,8 milliárd forint) befektetést a magyar cégek mellett két cseh tőkealap, az Inven Capital és a J&T Ventures is támogatja.

A Neuron Soundware startup-ot 2016 februárjában Prágában alapították, jelenleg húsz szakértőt foglalkoztat, bevételei tavaly közel félmillió eurót tettek ki. A cég mesterséges intelligenciát (MI) használva kínál számos iparág, köztük az energiaágazat számára is megoldásokat. A megoldás ipari gépek hangját elemzi, és a legkisebb változásból, szokatlan zajból képes megállapítani, ha a felszerelés meghibásodott, vagy karbantartásra szorul.

A fejlesztést számos globális nagyvállalat, például Daimler, BMW, Innogy, E.ON, Airbus és LG is használja.

A beruházás teljes összegének közel felét, 2,5 millió eurót a Lead Ventures ETE biztosítja a Mol és az Eximbank támogatása révén. Az összeg fennmaradó részét a Inven Capital, valamint a korábbi befektető, a J&T Ventures fektette be.

Galácz Ábel

Galácz Ábel, a Lead Ventures vezérigazgatója azt mondta, hogy a prediktív karbantartás az ipar 4.0 kiemelt területe, a Neuron által kifejlesztett izgalmas technológia ezen a téren hozhat áttörést.

A 100 millió eurós (32 milliárd forintos) keretből gazdálkodó Lead Ventures célja, hogy az egész kelet-közép-európai régióban támogassa az innovatív ötleteket megvalósító startupokat annak érdekében, hogy azok sikeresen értékesítsék termékeiket, szolgáltatásaikat a globális piacon is.

Az alap célkitűzését a Mol-csoport már korábban is támogatta. Márciusban például a Lead Ventures 4,2 millió eurós finanszírozási megállapodást írt alá a szlovák GA Drilling nevű vállalattal.

A GA Drilling olyan plazmafúrókat fejleszt, amelyek hatékonyabban fúrnak le a talaj mélyebb rétegeibe, ezzel olcsóbbá teszik a környezetbarát geotermikus energiához való hozzáférést. A tavaszi megállapodás értelmében a fúrófejeket a Mol saját szénhidrogén kútjain tesztelhetik a fejlesztők.

A Lead Ventures Zrt. 5 év alatt 100 millió eurót készül befektetni nagy növekedési potenciállal rendelkező innovatív vállalatokba Magyarországon és Kelet-Közép Európában.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Mol többségi tulajdonába kerül a BME Fenntartó Zrt.

Közép-Európa egyik legnagyobb iparvállalata, a Mol 50 milliárd forintos vételi ajánlatot tett az állami tulajdonú BME Fenntartó Zrt.-re

Befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat

Visszavonta a jegybank az Impact Alapkezelő engedélyét

Megszüntette tevékenységét az Impact Alapkezelő - közölte az MTI-vel pénteken a Duna House Holding Nyrt., amelynek 100 százalékos tulajdonában áll az alapkezelő.

Duna Napok – Három napig Torockó a világ magyarságának központja

A néptánc, a népzene, a népi kultúra lesz idén...
Hirdetés

Hírek

Befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat

Visszavonta a jegybank az Impact Alapkezelő engedélyét

Megszüntette tevékenységét az Impact Alapkezelő - közölte az MTI-vel pénteken a Duna House Holding Nyrt., amelynek 100 százalékos tulajdonában áll az alapkezelő.

Duna Napok – Három napig Torockó a világ magyarságának központja

A néptánc, a népzene, a népi kultúra lesz idén...

Tudta? Van Horvátországnak másik arca is

A Karl May regények hőse, Winnetou generációk óta éli tovább kalandjait nemcsak a könyvek lapjain, hanem a legendás filmadaptációk révén is. Kevesen tudják azonban, hogy a vadnyugat sziklás tájai és folyói valójában nem az amerikai kontinensen, hanem sok esetben Horvátország festői vidékein elevenedtek meg.

A Hortobágyi Csárdában lett hungarikum a csárda

Hungarikummá nyilvánították a csárdát és a badacsonyi kéknyelűt a Hungarikum Bizottság hortobágyi ülésén.

Majd júliusban jön a magyar dinnye, késik a dinnyeszezon

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz komoly fejtörést okozott a gazdálkodóknak.

Illegális szociális otthonokat számolt fel a NAV

Két illegális szociális otthon működésének vetett véget a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Hajdú-Bihar vármegyében, ennek köszönhetően az idős lakók ma már biztonságban, méltó körülmények között, szakemberek gondozásában élnek

Áprilisban 1,4 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

2025 áprilisában a kivitel volumene 2,3 százalékkal, a behozatalé 0,1 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakának volumenétől.
Hirdetés

Gazdaság

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Családban marad a pénz: ennyit nyerhetnek a családtagok, ha közösen bankolnak

Hatékonyan menedzselhetők akár egy többgenerációs család pénzügyei is, ma már több bank is kínál erre alkalmas szolgáltatásokat. A közös bankolással akár több ezer forintot is spórolhatnak havonta, emellett a pénzügyi tudatosságot is fejleszthetik

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,