Hagyományteremtő céllal biztosítói reggelin tekintették át a legfontosabb aktuális kérdéseket a hazai piaci szereplők és az MNB felügyeleti vezetői – tájékoztatott hétfőn a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A kiadott közlemény szerint a megbeszélésen elhangzott: a márciusi lakásbiztosítási átszerződési időszakra az MNB erős marketingkampánnyal készül és aktív biztosítási kommunikációra számít. A fogyasztóbarát otthonbiztosítások terjedése, az etikus életbiztosítási keretrendszer továbbfejlesztése és a jó ár-érték arányú hitelfedezeti biztosítások a cél, amelyek tovább erősíthetik a piacba vetett bizalmat.
A megbeszélésen Kandrács Csaba, az MNB felügyeleti alelnöke 21 biztosító vezérigazgatóját, illetve felsővezetőjét, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) főtitkárát, illetve a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) miniszteri biztosát látta vendégül.
Az üzleti reggelin elhangzott, hogy a 2023 márciusi rendkívüli lakásbiztosítási átszerződési lehetőség erősíti a piaci versenyt, illetve a pénzügyi és biztosítási tudatosságot. Mindezek nyomán jelentősen javulhat a biztosítókba és a szektor egészébe vetett bizalom, tovább erősödhet a pénzügyi stabilitás, illetve növekedhet a kereslet az egyéb biztosítási termékek iránt is. A meglévő lakásbiztosítással rendelkezők áttekinthetik, hogy szerződésük alapján ingatlanuk, ingóságaik nem alulbiztosítottak-e, illetve összehasonlíthatják meglévő szerződésüket a biztosítók új ajánlataival.
Az MNB erőteljes marketingkampányt indít annak érdekében, hogy az ügyfelek figyelmét felhívja a biztosítóváltás lehetőségére, kiemelten pedig a kedvező szolgáltatási minőséget szavatoló Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosításokra (MFO), és a biztosítóktól is aktív kommunikációt és tisztességes versenyt vár el. A kampány arra is alkalmas lehet, hogy a hozzávetőlegesen 1 millió biztosítatlan háztartás figyelmét ráirányítsa a lakásbiztosítás fontosságára.
A résztvevők egyeztettek arról is, hogy szükség van az etikus életbiztosítási keretrendszer további erősítésére, egyebek között az értékesítés, a költségek, a megfelelő ár-érték arány, illetve a felügyelési eszközök vonatkozásában. Mindezekre vonatkozóan a pénzügyi felügyelet konkrét kezdeményezéseket készített elő. Ugyancsak további lépéseket célszerű megtenni a piacon a hitelfedezeti biztosításoknál, amelyeket az MNB felügyelési eszközeivel támogatni fog az idei évben – ismertette az MNB.