Kezdőlap Gazdaság Erste: 20 milliárd forint osztalék, újraválasztott bankvezér
No menu items!

Erste: 20 milliárd forint osztalék, újraválasztott bankvezér

Az Erste Bank Hungary idén 20 milliárd forint osztalékot fizet tulajdonosainak, erről döntött a pénzintézet közgyűlése, amely újabb 5 évre megválasztotta a bank elnök-vezérigazgatójának Jelasity Radovánt.

A hitelintézet közölte: az eredményt javító kockázati tartalék visszaírások és egyéb egyszeri tételek jelentős csökkenése mellett is a megelőző évinél 2,1 százalékkal nagyobb, 61 milliárd forint feletti adózás előtti eredménnyel zárta a múlt évet a nemzetközi számviteli szabványok  (IFRS) alapján készült konszolidált mérlegbeszámoló szeri

A bank mérlegfőösszege 2018 végén 2564 milliárd forintot tett ki, ami 15 százalékkal haladja meg az előző évit. Az ügyfélhitelek nettó állománya 14,8 százalékkal 1290 milliárd forintra, a betétállomány 12,3 százalékkal 1730 milliárd forintra nőtt.

A saját tőke 5 százalékkal 358 milliárd forintra emelkedett.

Az Erste jelentősen javította hatékonyságát, a költség/bevétel arány 2018 végére 48,8 százalékra csökkent a 2017 végi 54,1 százalékról.

A tulajdonosok a tavalyinál kisebb mértékű osztalék kifizetésről döntöttek, így erősítették a bank tőkehelyzetét. A 20 milliárd forintos osztalék a jegyzett tőke 14 százaléka.

A Corvinus Zrt. és az EBRD összesen 30 százalékos részesedést szerzett a bankban 2016 júniusában 77,78 milliárd forintért, az osztalékfizetések így két év alatt 23 százalékos megtérülést jelentenek számukra.

A közgyűlésen újabb öt évre elnök-vezérigazgatónak megválasztott Jelasity Radován már nyolc éve vezeti a bankot, a szakembert tavaly megválasztották az év bankárának Magyarországon.

Az Erste az elmúlt nyolc évben sikeresen olvasztotta be a BNP Paribas privátbanki üzletágát, a Citibank lakossági üzletágát, miközben a bank stabilizálta helyét a lakossági piacon, és a piaci átlag feletti növekedést ért el a vállalati területen, három év alatt megduplázta teljesítő hitelállományát.

Jelezték: az Erste Bank vezetése idén is azzal számol, hogy a növekedés folytatódik, bár a tavalyinál visszafogottabb ütemben, amiben szerepet játszik, hogy az egyszeri tételek eredményjavító hatásai a bankszektor egészében jelentősen csökkennek.

Az Erste organikus növekedésének eredményeként tovább kívánja növelni hatékonyságát és a múlt évi, kiemelkedően magas üzemi eredmény további emelkedésére számít. A bank középtávon a szektorban jellemző 10 százalék körüli tőkearányos megtérülésre törekszik. (MTI)

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – a magyar tőzsde enyhén felülteljesített az európai piacokhoz képest, újabb csúcson a BUX

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Vállalati kötvényei feltételrendszerének módosításáról állapodott meg a 4iG a befektetőivel

Módosul a Magyar Nemzeti Bank növekedési kötvényprogramja (NKP II.) keretében kibocsátott 4iG-kötvények feltételrendszere, miután a vállalatcsoport megállapodott erről a kötvények intézményi és banki befektetőivel.

Műszaki és jogi buktatók rejtőzhetnek az olcsó ingatlanok mögött

Műszaki és jogi buktatók rejtőzhetnek az olcsónak tűnő ingatlanok mögött – figyelmeztet Kálmán Ildikó, a BrixIngatlan.hu szakértője.

A tudatos tervezés és a technológiai hatékonyság éve lesz 2026 az építőiparban

A társaság 2025-ben 146 sikeres szerződéskötéssel zárta az évet, ami 27 százalékos növekedés az előző évhez képest.
Hirdetés

Hírek

BÉT – a magyar tőzsde enyhén felülteljesített az európai piacokhoz képest, újabb csúcson a BUX

A részvénypiac forgalma 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

A tudatos tervezés és a technológiai hatékonyság éve lesz 2026 az építőiparban

A társaság 2025-ben 146 sikeres szerződéskötéssel zárta az évet, ami 27 százalékos növekedés az előző évhez képest.

A HU-Rizont program idei pályázatán 23 program kapott támogatást

A kormány által meghirdetett HU-Rizont program idei pályázatán 23...

MNB: a Kúria is jóváhagyta a Primus Trustra kiszabott büntetést – 300 millió forint

z MNB vizsgálata előzőleg megállapította, hogy a több vagyont (trustot) is kezelő Primus Trust több cégnek és magánszemélynek nyújtott kölcsönöket több tízmilliárd forint összegben az egyes trustok vagyonkezelőjeként.

A jövő év számos adózási könnyítést hoz a kkv-knak – ígéri a NAV

Még több cég választhatja a kivát és kevesebb szochót fizetnek a főállású vállalkozók

BÉT – Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

Uniós forrást nyert el a 4iG leányvállalata. A 2Connect Kft. összesen 11,6 milliárd forint értékben nyert európai uniós forrást, amelyet 3 év alatt vehet igénybe a fejlesztések elkészültével.

Európai egyetem magyar vezetője kapott rangos üzleti díjat

A Fiatal Vállalkozók Hete záróeseményén Noll-Batek Frigyes, a Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyetemének prorektora vehette át a FIVOSZ különdíját.

Ekkora hitelre futja a legutóbbi átlagfizetésből

Októberben a magyarországi bruttó átlagkereset már megközelítette a 700 ezer forintot, ami 8,7%-os emelkedést jelent év/év alapon.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás