Hirdetés
Kezdőlap Edukáció Flambírozott Gundel-palacsinta szabadulószobával
No menu items!

Flambírozott Gundel-palacsinta szabadulószobával

Szakmai Titkaink Éjszakája címmel tartott szakmai bemutatót a Danubius Hotels, a turizmus-vendéglátás iránt érdeklődő közel kétszáz fiatalnak a Danubius Hotel Flamencoban rendezett eseményén.

A nagykörúti Radisson Blu Béke Hotel és a Zsolnay Kávéház vezető cukrászmestere, Bechmann György és munkatársai hamar a program legnépszerűbb állomásává varázsolták a „mindenmentes” süteményeket, csokoládés desszertkülönlegességeket bemutató standot. Emellett azonban Altbäcker György, a Danubius Hotel Flamenco konyhafőnöke is olyan érdekes programot állított össze, hogy a fiatalok a konyhában is szívesen időztek. Kíváncsiak voltak, hol és hogyan készül napi többezer péksütemény a szálloda vendégeinek, és milyen speciális, nagy teljesítményű konyhai berendezések teszik lehetővé, hogy akár egy négyszáz fős afgán lakodalmi násznép tradicionális ételekre vonatkozó kívánságait is maradéktalanul teljesíteni tudják egy este alatt.

A Gundel Étterem jellegzetes aranyozott porcelánjaival mutatkozott be a helyszínen és ha a borokba nem is, de a borfelszolgálás alapismereteibe mindenképp belekóstolhattak a fiatalok, akik mindent megtudtak a dekantálásról. Ami után az est fénypontjaként a legendás Gundel palacsinta flambírozása következett.

A véletlenszerűen kialakított 10-20 fős csapatok sokszor addig egymásnak ismeretlen tagjait a Gasztro Szabaduló Szoba hozta hamar össze, hiszen közös munka és együtt gondolkodás nélkül lehetetlen lett volna a rejtélyek kiderítése, és sosem derült volna ki a képzeletbeli von Niedermüller bárőnő ékszerrablásának története. A wellness és fitness világába a margitszigeti szállodákból érkező Magyar Zsuzsanna vezető tréner, kozmetikus és Fenes Éva Health Spa & Premier Fitness Assistant vezették be a diákokat, illóanyagokkal kevert krémeken, sajátmárkás termékeinken keresztül.

A Danubius Hotel Helia pedig áprilistól megújult bisztrókínálatával mutatkozott be, míg a Hilton Budapest Front Desk Supervisora, Nagy Gábor különleges vendégkérésekről mesélt, míg a konyhával felszerelt lakosztályban a Danubius Hotels Group SPA-házainak képviseletében Fodor-Kassai Mónika PR igazgató, a City szállodák nevében Szentléleky-Szabó Ágnes PR manager meséltek a híres vendégek kezeléséről kommunikációs szakmai szempontból.

A Budapesti Vendéglátóipari és Humán Szakképzési Centrum mind a hét tagintézményével egyszerre képviseltette magát a helyszínen, hiszen a turizmus-vendéglátás pályán, a szakképzés ezekben a szakközépiskolákban és szakgimnáziumokban kezdődik.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Zöld Magyarország: 50 millió facsemete évente

Zamárdiban közösen ültetett fát Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Witzmann Mihály, a térség országgyűlési képviselője.

Autóvásárlási roham az USÁ-ban – vám előtti pánikroham

Az Egyesült Államokban rohamosan csökken az új és használt...

Trump csapást jelzett és kamatot csökkentett az Európai Központi Bank

Christine Lagarde az Európai Központi Bank elnöke Fotó: europarl.europa.eu Az...

A Ford beleáll az elektromos átállásba

„Az elektromos autózás olyan, mint a mobiltelefonok fejlődése volt:...
Hirdetés

Hírek

Kína ellen blokkot gründol az ázsiai családi egység meghírdetésével?

Miközben Donald Trump újabb kereskedelmi szövetségi nyomást helyez Ázsia...

Trump csapást jelzett és kamatot csökkentett az Európai Központi Bank

Christine Lagarde az Európai Központi Bank elnöke Fotó: europarl.europa.eu Az...

Szabadon bárhova! – Bécs új kerékpárja  mozgáskorlátozottaknak

Bécs városa továbbra is elkötelezetten dolgozik a fenntartható közlekedés fejlesztésén, ennek jegyében 2025 áprilisában bemutatták az első mozgáskorlátozottak igényeihez igazított "Grätzl-kerékpárt", amely a környezetbarát és akadálymentes közlekedést támogatja.

Oszakai Világkiállítás – megnyílt a Magyar Pavilon

Az Oszakai Világkiállítás a világ legnagyobb volumenű kulturális, turisztikai és gazdasági hatású eseményeinek egyike, egyúttal páratlan diplomáciai és gazdaságfejlesztési lehetőség

Itt az idő: be kell fizetni a gépjárműadót

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan

Ők így csinálják: Bécs fiataljait célozzák meg

A bécsi városvezetés új, modern kampányt indított, hogy minél több fiatalt vonjon be az áprilisi helyi választásokba. Digitális eszközökkel, influencerek közreműködésével és interaktív tartalmakkal próbálják elérni, hogy a fiatalok valóban éljenek szavazati jogukkal.

Trump tovább vámolja Kínát, közben mézesmadzagot dob a többieknek – összefoglaló

A CNBC, amely élő folyamban követi Trump elnök kaotikus...

Trump azonnali hatállyal 125 százalékra emeli a kínai vámot, haladékot ad a többieknek.

Donald Trump ismét posztolt a közösségi médiában, ezúttal megint Kínát vette célba. Most azt mondta, hogy 125%-ra emeli a Kínára kivetett vámot - méghozzá „azonnali hatállyal”
Hirdetés

Gazdaság

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...