Kezdőlap Pénzvilág Kamatot csökkentett az új-zélandi jegybank
No menu items!

Kamatot csökkentett az új-zélandi jegybank

Az új-zélandi központi bank 25 bázisponttal rekordalacsony szintre, 1,5 százalékra csökkentette az alapkamatot.

A kamatszint ezzel egy szintre került a térségben irányadónak számító ausztráliai kamattal. Új-Zéland először csökkentett alapkamatot 2016 óta, amikor szintén 25 bázispontú mérséklést hajtott végre.

A jegybank közleménye szerint 2018 közepe óta csökken az új-zélandi termékek és szolgáltatások iránti külföldi kereslet, ahogy mérséklődik a globális gazdasági növekedés is. A központi bank szerint a foglalkoztatottság a maximális szint közelében áll, a továbbiakban már csak mérsékelt növekedés várható ezen a téren.

Új-Zéland a 2008. évi globális válság után minden más fejlett országnál magasabban tartotta az alapkamatot, 2014-ben még 3,5 százalékon állt. 2015-től kezdve azonban nyolc alkalommal csökkentette az alapkamatot a jegybank. (MTI)

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Csalók a NAV nevében küldenek hamis értesítéseket

Hangsúlyozták, hogy a NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta, így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.

Nemzetközi razzia volt Magyarországon az Europol vezetésével

Nagyszabású ellenőrzési akció volt Magyarországon március 28-án és 29-én az Europol koordinálásával

Soha nem látott mennyiségben adtak el állampapírt a háztartások

Csaknem 340 milliárd forintnyi állampapírt váltottak vissza a magyar háztartások februárban.

Szlovákia ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon - az erről szóló döntést hétfői ülésén hagyta jóvá a pozsonyi kormány.

Hírek

Devizapiac – Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.