Hirdetés
Kezdőlap Edukáció Kiválósági Ösztöndíj - 521 közgazdász hallgató kapott támogatást az MNB-től
No menu items!

Kiválósági Ösztöndíj – 521 közgazdász hallgató kapott támogatást az MNB-től

Huszonhét magyarországi felsőoktatási intézmény 521 hallgatója vehette át immár harmadik alkalommal a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által a közgazdász hallgatók számára létrehozott Kiválósági Ösztöndíjat Budapesten.

A Magyar Nemzeti Bank társadalmi felelősségvállalási stratégiájának keretében indította el a 2018/2019-es tanévben is a Kiválósági Ösztöndíjprogramot, amelynek során 10 hónapon keresztül havi 30 000 forint ösztöndíjban részesíti a kiemelkedő tanulmányi-, tudományos- és közösségi teljesítményt nyújtó hallgatókat. A pályázatokat a felsőoktatási intézmények írják ki, a pályázati eljárást az egyetemek, főiskolák bonyolítják le.

Matolcsy György jegybankelnök a díjátadón hangsúlyozta: a jegybank, és Magyarország számára kiemelten fontos a kiválóság, a kitűnő tudás, szorgalom, kreativitás. Mint mondta, előrejelzések szerint 2050-re Ázsiában 5 milliárd ember lesz, Afrikában 4 milliárd, Európában és Amerikában 1-1 milliárd, a hallgatóknak versenyezniük kell majd egymással és a világgal.

A díjátadón Palotai Dániel, az MNB főközgazdásza Intenzív növekedési pálya a fenntartható felzárkózásért című előadásában rámutatott: a jegybank évek óta vizsgálja a sikeres felzárkózás lehetőségét, idén nyáron 180 pontos javaslatcsomagot adtak át a Versenyképességi Tanácsnak.

Mint mondta, a cél, hogy 2030-ra Magyarország megközelítse az osztrák fejlettségi szintet, jelenleg annak 55 százalékán van. A versenyképességi fordulathoz kulcsszerepe van a kis- és középvállalatoknak, de szükséges az adóreform folytatása, a hatékony állam, az infrastruktúra és a humán erőforrás fejlesztése – mondta.

Hozzátette: az exportáló kkv-k jelentős növelésére is szükség van, amely szektor a foglalkoztatás több mint 71 százalékát adja, ugyanakkor termelékenysége elmaradásban van. Ötezer új kisvállalatra és 1000 új középvállalatra van szükség a termelékenység és a külkereskedelmi aktivitás javításához. Az élethosszig tartó tanulásban részt vevők arányának pedig el kell érnie a 11 százalékot 2030-ra – sorolta.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Közös akció az élelmiszerbiztonság erősítése és az élelmiszerhamisítás elleni küzdelemben

 A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) együttműködve részt vett a nemzetközi OPSON műveletben, amelyet az INTERPOL és az EUROPOL szervezett az élelmiszerhamisítás elleni küzdelem jegyében.

Nem emel árat a Magyar Telekom

Nem érvényesíti az inflációkövető díjkorrekciót a Magyar Telekom.

Nacsa Lőrinc: elindult a Szülőföldön Magyarul program

Elindult kedden a Szülőföldön Magyarul program; az oktatási, nevelési, hallgatói, tankönyv- és taneszköz-támogatásra május 8-ig lehet jelentkezni a mipont.hu felületen.

Ismeretterjesztő program a Magyar Termék védjegy témaköréről

A hazai áruk könnyű és egyértelmű azonosíthatóságát biztosító Magyar Termék védjegy témaköre 2024 őszétől szerepel az általános iskolai tantervben – a most induló ismeretterjesztő program még magasabb szintre emeli a védjegyekkel kapcsolatos tudásanyag elsajátítását.  
Hirdetés

Hírek

Devizapiac – Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.