Kezdőlap Autóipar Korona-vírus. Az üzletek üresek, a gyárak leállnak
No menu items!

Korona-vírus. Az üzletek üresek, a gyárak leállnak

A német vállalatok egyre jobban érzik a korona-vírus hatásait. Az Adidas bevétele például 85 százalékkal esett vissza Kínában. Autóból 20 százalékkal kevesebbet értékesítettek. A VW mind az öt kínai üzemében áll a termelés.

A divatcégek a forgalom esése miatt szenvednek  

Az Adidas a kínaiak kedvenc márkái közé tartozik. Ezért a német sportruházati cég különösen érzi a korona-járvány miatti drasztikus forgalomcsökkenést. A jó év eleji kezdés után, január végén gyakorlatilag eltűntek a vevők a kínai márkaboltjaikból. 85 százalékos a forgalomcsökkenés. A másik két legfontosabb ázsiai piacon, Dél-Koreában és Japánban szintén jelentős a visszaesés. Főleg az újévi ünnepek idején nagy számban érkező kínai turisták elmaradása érződik.

A Puma  sem “ugrik “Kínában akkorát, mint korábban

Panaszkodik a legnagyobb német konkurens, a Puma is. ”Kínában január vége óta gyakorlatilag áll a gazdaság” – nyilatkozta a cégvezető, Björn Gulden a Süddeutsche Zeitungnak.

Az Adidas árbevétele 20 százaléka Kínából származik. 12 ezer üzletben, köztük 500 saját márkaboltban kaphatók a német gyártó termékei. Többségük hetek óta zárva van. A Pumának Kína – az USA után – a második legfontosabb piac. Tavaly 40 százalékos bővülés mellett a globális bevétel 13 százalékát adta. Az online üzlet menne. De a megszokottnál jóval több megrendelést nem tudják házhoz szállítani, mert a posta és a csomagküldők továbbra se dolgoznak. A Pumánál mindennek ellenére optimisták.

Azoknak a szakértőknek hisznek, akik a járvány leülése utánra ’gigantikus vásárlási lázat’ prognosztizálnak.

Az autógyártóknak a termelés leállása fáj

A korona-járvány nem csak a kereskedelmet, a gyártást is érinti. A Kínában öt helyen termelő Volkswagen már többször kénytelen elhalasztani a gyárai újraindítását. Most abban bíznak, hogy a jövő héten visszatér az élet az üzemekbe.

A VW-csoporthoz tartozó Audi három gyárában már beindult a termelés. Az ingolstadti cégnek, csak úgy, mint minden német prémiumgyártónak, Kína a legfontosabb piaca. A tavaly eladott 1,8 millió Audiból 700 ezer Kínában talált gazdára. Az értékesítésben is érzik a vírus kihatásait: „A bemutatótermeinket ismét megnyitottuk, de kevesen jönnek, a rendelések többsége online érkezik.” A kínai újautó értékesítés januárban 20 százalékkal esett vissza: elmaradtak a vevők, a már megrendelt autókat logisztikai nehézségek miatt nem tudták kiszállítani.

Több Kínai gyár újra működik, de a VW csoport néhány üzeme megsínyli a járványt

Az autóipar különösen érzi a korona-járvány gazdasági hatásait. Most bosszulja meg magát, hogy a német gyártók nem csak az eladásban, de a gyártásban is nagyban függenek az ázsiai országtól. Bárhol is szereljék össze, minden autójukban van Kínában készült alkatrész. Ha kiürülnek a gyárak tartalékai, megakad a termelés a világ más pontjain is.

A vírus epicentrumában, Hupejben 12 üzemben, évi 2 millió autó készül. A Német Autógyártók Szövetsége (VDA) közleménye szerint a német gyártóknak Kínán kívül még sehol sem kellett leállítani a termelést alkatrészellátási zavarok miatt. Nagyobb bajba került a Fiat. Az olasz márka legnagyobb, szerbiai üzemében áll a termelés a Kínából érkező autórádiók és hangszórók hiánya miatt.

A szállítmányozók most fogják csak megérezni

Az európai kikötők még nem érzik a hatást. Viszont tudják, ha késéssel is, de meg fog érkezni. „14-20 nap mire egy konténerhajó Kínából Európába ér. A január vége óta el nem indult hajóknak a következő napoktól fognak hiányozni” – magyarázta a legnagyobb németországi, a hamburgi kikötő szóvivője, Jens Meier a Süddeutsche Zeitungnak.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bécs a Velencei Biennálén: lakhatás, mint közösségi érték

Május 9-én, pénteken ünnepélyes keretek között megnyitották a 19....

Új fejezet kezdődik a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek védelmében

Nagyszabású, európai uniós támogatással  induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.

Négy magyarországi szállodával bővül a Hilaris Hotels

Tovább folytatódik a Hilaris Hotels dinamikus növekedése: májusban négy új szálloda csatlakozik a lánchoz, tovább erősítve ezzel a lánc jelenlétét az észak-magyarországi és a balatoni régióban.
Hirdetés

Hírek

Bécs a Velencei Biennálén: lakhatás, mint közösségi érték

Május 9-én, pénteken ünnepélyes keretek között megnyitották a 19....

Új fejezet kezdődik a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek védelmében

Nagyszabású, európai uniós támogatással  induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.

Megkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem környezeti ellenőrző rendszer

Kiépült és elkezdte működését Debrecenben a Zöld őrszem elnevezésű környezeti ellenőrző rendszer

Történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1340,64 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel 95 473,35 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán.

A magyar borágazat jövője a minőség és az innováció

A magyar borok képesek felvenni a versenyt a világ legnevesebb borvidékeivel minőség, sajátosság és sokszínűség tekintetében.

1,8 tonnányi, a Velencei-tóban elpusztult halat szállítottak el

Kedd délig 1800 kilogrammnyi elhullott halat szállítottak el a Velencei-tó mellől.

A Magyar Telekom részvény-visszavásárlást indít

A Magyar Telekom május 19-től kezdődően részvény-visszavásárlási tranzakciókat tervez végrehajtani a Budapesti Értéktőzsdén legfeljebb 39,1 milliárd forint értékben - közölte a cég a tőzsde honlapján szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit