Hirdetés
Kezdőlap Autóipar Korona-vírus. Az üzletek üresek, a gyárak leállnak
No menu items!

Korona-vírus. Az üzletek üresek, a gyárak leállnak

A német vállalatok egyre jobban érzik a korona-vírus hatásait. Az Adidas bevétele például 85 százalékkal esett vissza Kínában. Autóból 20 százalékkal kevesebbet értékesítettek. A VW mind az öt kínai üzemében áll a termelés.

A divatcégek a forgalom esése miatt szenvednek  

Az Adidas a kínaiak kedvenc márkái közé tartozik. Ezért a német sportruházati cég különösen érzi a korona-járvány miatti drasztikus forgalomcsökkenést. A jó év eleji kezdés után, január végén gyakorlatilag eltűntek a vevők a kínai márkaboltjaikból. 85 százalékos a forgalomcsökkenés. A másik két legfontosabb ázsiai piacon, Dél-Koreában és Japánban szintén jelentős a visszaesés. Főleg az újévi ünnepek idején nagy számban érkező kínai turisták elmaradása érződik.

A Puma  sem “ugrik “Kínában akkorát, mint korábban

Panaszkodik a legnagyobb német konkurens, a Puma is. ”Kínában január vége óta gyakorlatilag áll a gazdaság” – nyilatkozta a cégvezető, Björn Gulden a Süddeutsche Zeitungnak.

Az Adidas árbevétele 20 százaléka Kínából származik. 12 ezer üzletben, köztük 500 saját márkaboltban kaphatók a német gyártó termékei. Többségük hetek óta zárva van. A Pumának Kína – az USA után – a második legfontosabb piac. Tavaly 40 százalékos bővülés mellett a globális bevétel 13 százalékát adta. Az online üzlet menne. De a megszokottnál jóval több megrendelést nem tudják házhoz szállítani, mert a posta és a csomagküldők továbbra se dolgoznak. A Pumánál mindennek ellenére optimisták.

Azoknak a szakértőknek hisznek, akik a járvány leülése utánra ’gigantikus vásárlási lázat’ prognosztizálnak.

Az autógyártóknak a termelés leállása fáj

A korona-járvány nem csak a kereskedelmet, a gyártást is érinti. A Kínában öt helyen termelő Volkswagen már többször kénytelen elhalasztani a gyárai újraindítását. Most abban bíznak, hogy a jövő héten visszatér az élet az üzemekbe.

A VW-csoporthoz tartozó Audi három gyárában már beindult a termelés. Az ingolstadti cégnek, csak úgy, mint minden német prémiumgyártónak, Kína a legfontosabb piaca. A tavaly eladott 1,8 millió Audiból 700 ezer Kínában talált gazdára. Az értékesítésben is érzik a vírus kihatásait: „A bemutatótermeinket ismét megnyitottuk, de kevesen jönnek, a rendelések többsége online érkezik.” A kínai újautó értékesítés januárban 20 százalékkal esett vissza: elmaradtak a vevők, a már megrendelt autókat logisztikai nehézségek miatt nem tudták kiszállítani.

Több Kínai gyár újra működik, de a VW csoport néhány üzeme megsínyli a járványt

Az autóipar különösen érzi a korona-járvány gazdasági hatásait. Most bosszulja meg magát, hogy a német gyártók nem csak az eladásban, de a gyártásban is nagyban függenek az ázsiai országtól. Bárhol is szereljék össze, minden autójukban van Kínában készült alkatrész. Ha kiürülnek a gyárak tartalékai, megakad a termelés a világ más pontjain is.

A vírus epicentrumában, Hupejben 12 üzemben, évi 2 millió autó készül. A Német Autógyártók Szövetsége (VDA) közleménye szerint a német gyártóknak Kínán kívül még sehol sem kellett leállítani a termelést alkatrészellátási zavarok miatt. Nagyobb bajba került a Fiat. Az olasz márka legnagyobb, szerbiai üzemében áll a termelés a Kínából érkező autórádiók és hangszórók hiánya miatt.

A szállítmányozók most fogják csak megérezni

Az európai kikötők még nem érzik a hatást. Viszont tudják, ha késéssel is, de meg fog érkezni. „14-20 nap mire egy konténerhajó Kínából Európába ér. A január vége óta el nem indult hajóknak a következő napoktól fognak hiányozni” – magyarázta a legnagyobb németországi, a hamburgi kikötő szóvivője, Jens Meier a Süddeutsche Zeitungnak.

Hirdetés
Nemzetközi ESG konferencia közhelyek nélkül, csak a lényegről.
A legjobb magyar és nemzetközi előadókkal a bevezetés és a sikeres napi gyakorlat jó példái. Mert: a fenntarthatóság, az ESG, ma már mérettől függetlenül minden vállalkozás számára megkerülhetetlen! Mert az ESG messze több, mint a fenntarthatóság! Mert folyamatosan nő az érintettek köre! Mert a beszállítóktól is elvárják az ESG megfelelést! Mert a német beszállítói törvény új korszakot hoz a magyar KKV-knak is. Mert folyamatosan születtek, születnek az új jogszabályok. Ezért segíti a cégeket AzÜzlet november 26.-i ESG konferenciája, ahol Ön is mindent megtudhat az ESG keretrendszerről, kapcsolatokat építhet és személyesen is kérdezhet a téma legjobb előadóitól.
https://azuzletkonferenciakozpont.hu/esg-a-bevezetes-buktatoi-es-sikeres-napi-gyakorlat-konferencia/
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nyugi, lesz elég hal karácsonyra

A MOHOSZ és a MA-HAL stratégiai együttműködésének köszönhetően évről évre nő a horgászati célú haltelepítések volumene.

Újrázás a fenntartható pénzügyekben: ismét a Raiffeisen Bank nyerte az MNB Zöld Bank díját

A Raiffeisen Bank 2022 után immár második alkalommal nyerte...

Hazánk legnagyobb energiatárolója épül Szolnokon

Azt szeretnék elérni, hogy 2030-ra legalább 1 gigawattnyi tárolókapacitás álljon rendelkezésre Magyarországon.

Mit tehetünk, hogy biztosan visszavegye a palackokat az automata?

A szervezet három kontinensen és 21 országban van jelen, Magyarországon a Minden Doboz Visszajár program révén.
Hirdetés

Hírek

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Gazdaság

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.

Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok 

A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...