Kezdőlap Pénzvilág Látszatkeltés - a Magyar Adósságrendező Zrt. büntetése
No menu items!

Látszatkeltés – a Magyar Adósságrendező Zrt. büntetése

A  Magyar Adósságrendező Zrt. professzionális intézmény látszatát keltve deviza alapú jelzáloghitellel rendelkező magánszemély esetében működött közre hitel- és kölcsönszerződése módosításában. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 111 millió forint bírságot szabott a cégre.

Az MNB a Magyar Adósságrendező Zrt.-re engedély nélküli alkuszi tevékenység és az értékpapírok forgalomba hozatalára vonatkozó szabályok megsértése miatt rótta ki a büntetést, a tevékenységben közreműködő magánszemély pedig további 12 millió forint büntetést kapott.

Az MNB hétfői tájékoztatása szerint a jegybanki vizsgálat feltárta, hogy a társaság üzletszerűen, tevékenységéért díjat felszámítva több száz, deviza alapú jelzáloghitellel rendelkező magánszemély esetében működött közre hitel- és kölcsönszerződéseik módosítása érdekében az érintett pénzügyi intézményeknél. A társaság több honlapon népszerűsítette az általa nyújtott szolgáltatást.

Mindez üzletszerű pénzügyi szolgáltatás közvetítési tevékenységnek, alkuszi tevékenységnek minősül, de a Magyar Adósságrendező Zrt.-nek nem volt jegybanki engedélye erre. Működése így alkalmas volt a károkozásra és a pénzügyi rendszerbe vetett közbizalom megingatására – közölte a jegybank.

A társaság megsértette az értékpapírok zártkörű forgalomba hozatalát követő bejelentési kötelezettségre vonatkozó rendelkezéseket is.

B. Péter magánszemély kezdeményező, irányító, szervező funkciót töltött be a tevékenység során, érdemi tárgyalásokat folytatott a pénzügyi intézményekkel az adósok érdekében, aktívan közreműködött az adósok korábbi szerződéseinek módosításában, így nélküle a jogsértés nem, vagy csak szűkebb körben valósulhatott volna meg.

Az MNB a jogosulatlanul végzett alkuszi tevékenységért rótt ki 110 millió forint bírságot a Magyar Adósságrendező Zrt.-re, 1 millió forintot pedig a tőkepiaci törvény megsértéséért. B. Péter közreműködése miatt kapta a 12 millió forint büntetést. Az MNB azonnali hatállyal megtiltotta, hogy a társaság engedély nélküli pénzügyi szolgáltatási tevékenységet végezzen.

Súlyosító tényezőnek számított, hogy a Magyar Adósságrendező Zrt. hosszabb ideig, jelentős számú adós számára, professzionális intézmény látszatát keltve működött. Emellett a társaság egy 2017. évi kérelmére az MNB állásfoglalásban rögzítette, hogy a szolgáltatás felvetheti az alkuszi tevékenység végzését, ám ezt a társaság figyelmen kívül hagyta.

B. Péter esetében enyhítő körülménynek minősült, hogy a vizsgálat során segítette a tényállás feltárását – áll az MNB közleményében.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A földgáz európai tőzsdei jegyzése tavaly február óta a legalacsonyabb szinten áll

A legközelebbi, decemberi jegyzés 2,99 százalék csökkenést jelzett röviddel 12 óra után: 1 megawattóra 29,29 euróba került.

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

Mentavill Expo: ezért optimisták a villanyszerelők

A hazai épületvillamossági szektor idei legjelentősebb szakmai eseménye azt igazolta, hogy az energiatakarékosság, az elekromobilitás és a gyorsan változó technológiai megoldások világában továbbra is nagy igény mutatkozik a személyes szakmai párbeszédre.

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

Az érintett, váltani szándékozó autósokat, hogy fokozottan ügyeljenek a határidő betartására, mivel akinek a felmondása nem érkezik be határidőn belül a biztosítójához, automatikusan a következő egy évre megállapított új díjon viszi tovább a jelenlegi kötelező biztosítását.
Hirdetés

Hírek

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

Az érintett, váltani szándékozó autósokat, hogy fokozottan ügyeljenek a határidő betartására, mivel akinek a felmondása nem érkezik be határidőn belül a biztosítójához, automatikusan a következő egy évre megállapított új díjon viszi tovább a jelenlegi kötelező biztosítását.

BÉT- Emelkedés várható a tőzsdén az elemző szerint

A kedvező nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés.

Elindultak a vadonatúj hóágyúk, készülnek a sípályák a Mátraszentistváni Síparkban

A Sípark december 1-jén elindítja megújult webshopját, ahol a szezon hivatalos kezdetéig 10 százalékos kedvezménnyel vásárolhatók meg az ajándékutalványok

Itt a félelemindex. Turbulens év vége jöhet a piacokon – egyre több a kétely az AI-lufi és a Fed kamatvágása körül

Fotó:Freepik A nemzetközi részvénypiacok háromnegyed éves szárnyalása után a befektetők...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

Az Év óvodakertje elismerést a Budapest XXII. Kerület Egyesített Óvoda nyerte el, a Virágos városi- és faluséták kategória idei díjazottja pedig Miskolc.

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.