A magyar nyelvre kell építeni a jövőképet, amely nyugati irányból keletre fordul – hangsúlyozza legfrissebb írásában Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke.
“A magyar nyelv csúcstermék, minél többet tudunk belső szellemi kincseiről, annál jobban képesek leszünk azokból társadalmi és gazdasági eredményeket előállítani” – írja a jegybank elnöke a novekedes.hu portálon megjelent írásában.
Az írás szerint “a magyar jövőkép nyugati irányból keletre fordul” és “minden keleti siker mélyén valójában az értékrendek, kultúrák, nyelvek ősi és bőséges forrása húzódik meg. A szellemi mintákból erednek a valóság jelenségei. Az jöhet létre a közösségi életben és a gazdaságban, amelynek mintái a nyelvben élnek“.
Matolcsy György kiemeli: a magyar nyelv “teremtő, kreatív és újrakezdő“, egyben a “gazdagság, sokrétűség, bőség és sokszínűség nyelve“, amely közvetíti az “ősi tudást“.
A jegybank elnöke szerint a magyar a szabadság, mozgás és individualizmus; a kettőség és ellentétek; valamint a család, vezetők, idősek tiszteletének nyelve is. Mindez kihat a magyarok “lelki szerkezetére“, és végső soron gazdasági teljesítményére is.