További kilenc hónappal, 2020. március 31-ig meghosszabbították az olajtermelés csökkentéséről június végével lejárt megállapodást az OPEC és szövetségesei – élükön Oroszországgal.
A Bécsben tartott tárgyalásokon először az OPEC országai döntöttek az alacsonyabb termelés fenntartásáról az olajpiac stabilitásának és az árak alátámasztásának érdekében. A szervezet döntését röviddel később jóváhagyták az OPEC-en kívüli nagy olajtermelők, köztük Oroszország.
Az idén januártól érvényes termeléscsökkentés meghosszabbításáról a döntés borítékolható volt, tekintettel arra, hogy erről már szombaton megegyezett a két legnagyobb olajtermelő, Oroszország és Szaúd-Arábia, és kettejüket támogatta Irak és Irán is.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai és szövetségeseik idén január 1-jétől együttesen napi 1,2 millió hordóval fogták vissza a kitermelést fél évre.
Az OPEC és szövetségesei biztosítják a világ kőolajtermelésének nagyjából felét. Először 2016 decemberében állapodtak meg arról, hogy a következő év január 1-jétől együttesen napi 1,8 millió hordóval fogják vissza a kitermelést fél éven keresztül a piaci egyensúly megteremtése és ezáltal a világpiaci árak erősítése céljából. Az egyezséget azóta többször meghosszabbították.