Kezdőlap Tech Robin robot nem kérdez - takarít
No menu items!

Robin robot nem kérdez – takarít

Robin egy műszak alatt 1.500 négyzetméteren képes kitakarítani – emberi beavatkozás nélkül. A robotból hamarosan húsz áll munkába, egyelőre olyan kiemelt intézményekben mint például a Groupama Aréna, a Liszt Ferenc Repülőtér vagy a Honvédkórház. A fejlesztő B+N Referencia Zrt. a monoton munka kiváltása mellett új funkciókkal is ellátja a gépet – ígéri Szij Csaba vezérigazgató helyettes.

Robin a Honvédkórházban takarít (KLIKK a képekre a nagyításért)

A takarítás robotizálása világszinten az automatizálás és az Ipar 4.0 homlokterében van, ebbe az élvonalba kapcsolódott be most elkészült fejlesztésével a B+N.

ROBIN nem klasszikusan robotikával foglalkozó cégnek köszönheti létét, olyan vállalat, fejlesztette, amely napi szinten 5 millió négyzetméter felületet takarít és üzemeltet – így pontosan tudják, hogy mit kell teljesítenie a takarítónak, azaz a takarítórobotnak.

A B+N dolgozóit segíti ROBIN. Az automatizált segítséggel már csak azokra a területekre kell koncentrálniuk, ahol kizárólag emberi munka szükséges. A Robint irányító kollégák munkaidejének 20-30%-át teszi ki feltöltése, ellenőrzése, a munka hatékonysága nő.

Szíj Csaba

Szij Csaba, a B+N Referencia Zrt. vezérigazgató-helyettese kiemelte: ROBIN-nal egy olyan, Európában is egyedülálló saját fejlesztésű vezérlő szoftverrel rendelkező robotot hoztunk létre, amely a jövőben további feladatok ellátására is alkalmas lehet.”

Úgy fogalmazott: Ma már nem csak munkatársaink fizikai erejére és tudására alapozva, hanem a robotokkal együttműködve tudunk versenyképesebb szolgáltatásokat nyújtani.

A létesítmény üzemeltető cégek közül Magyarországon egyedül a B+N Referencia Zrt. rendelkezik kutatás-fejlesztési részleggel, amit 2016 végén alapítottak. Jelenleg 5 fejlesztő mérnök és 4 technikus dolgozik ezen a területen azzal a céllal, hogy a takarítás – mint kiemelten emberi erőforrás igényű szektor – automatizálásával hatékonyabbá tegye a nagy területek tisztán tartását. A hazai fejlesztés mögött olaszországi gyártókapacitás áll, aminek köszönhetően 3 hónap alatt készült el az első 20 takarító robot. A jelenlegi flottát húszasával tervezik bővíteni.

Cél a monoton munka kiváltása volt

Zalka Péter

A B+N Referencia Zrt. K+F vezetője, Zalka Péter hozzátette: „A fejlesztés során nem a munkaerő teljes kiváltása volt a célunk, hanem az emberi munka támogatása, hatékonyságának növelése és automatizálása.”

Kifejtette: A takarítórobot egybefüggő nagy területek, mint például a reptéri terminálok, kórházi folyosók hatékony kiszolgálására a legalkalmasabb. Ezek azok a területek, amelyek takarítása a legmonotonabb feladat a takarító személyzet számára, így ennek automatizálásával a munkatársaink a minőségibb munkára koncentrálhatnak.

Robin különleges takarítórobot

ROBIN egy műszak alatt 1.500 m2 területet tud kiszolgálni, önállóan tervezi a bejárási útvonalát az előzetesen elkészített takarítási helyszíntérkép alapján. Olyan egyedi vezérlőrendszerrel rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy egy-egy váratlan akadályt érzékelve is zavartalanul, önállóan (emberi beavatkozás nélkül) folytassa munkáját: Az akadályokat automatikusan kikerülő robot megjegyzi a kimaradt területeket és azokra később visszatér. A folyamatban levő fejlesztések eredményeként az elvégzett munkáról, a takarított és kihagyott területekről adatbázis készül, így a minőségellenőrzés is automatizálható.

Robin a sarkok és szélek minimális kihagyásával takarít, mobil eszközről kezelhető,egy feltöltéssel 3 óra üzemidőre képes, lift kompatibilis

Robin 20 legyártott példánya áll munkába az év végéig a Groupama Arénában, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a B+N dokumentumkezelő központjában Pátyon, valamint a MH Egészségügyi Központ telephelyein (a Honvédkórház Róbert Károly körúti és Podmaniczky utcai komplexumaiban).

Dr. Kun Szabó István

„Az MH Egészségügyi Központ mindig is élen járt az innovatív megoldások alkalmazásában, melyet az intézményben használt áruszállító robotok, valamint az orvosszakmai területen, műtétek során alkalmazott robottechnológia is igazol. Minden munkaterületen nyitottak vagyunk a XXI. századi technológiák integrálására, így mostantól a takarítás során ROBIN munkájára is számítunk.” – fűzte hozzá Dr. Kun Szabó István vezérőrnagy, az MH Egészségügyi Központ parancsnoka.

Szij Csaba szerint a munkaerőpiaci átrendeződések miatt a jövőben olyan irodaházakat és munkahelyeket kell elképzelni, amelyek a robotos takarítást elősegítve teljesen akadálymentesítettek annak érdekében, hogy ezek az eszközök még hatékonyabban és még több tevékenységet tudjanak elvégezni.

Hozzátette: A társaság jövőbeni tervei közt szerepel számos más terület munkafolyamatainak automatizálása, ugyanis Robin vezérlő programja egyéb, autonóm mozgást igénylő feladat ellátására is alkalmas lehet. Jelenleg ezen területek specifikálása folyik.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indul a Vadászkürt Expressz!

Az ÉSZAKERDŐ Zrt. 2025. szeptember 27-én, szombaton ismét megrendezi...

Ismét megmozgatta a közösségeket a hungarikum pályázat

Továbbra is töretlen a hungarikum pályázat népszerűsége, a felhívás idei 650 millió forintos keretéből 257 kérelem részesül támogatásba

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

A Magyar Fejlesztési Bank élén Kovács Zsolt váltja Katona Bencét

A tulajdonosi jogokat gyakorló Nemzetgazdasági Minisztérium döntése értelmében Nagy Márton a bank vezetésére Kovács Zsoltot, a Magyar Posta Biztosító eddigi vezérigazgatóját nevezi ki.
Hirdetés

Hírek

Indul a Vadászkürt Expressz!

Az ÉSZAKERDŐ Zrt. 2025. szeptember 27-én, szombaton ismét megrendezi...

Ismét megmozgatta a közösségeket a hungarikum pályázat

Továbbra is töretlen a hungarikum pályázat népszerűsége, a felhívás idei 650 millió forintos keretéből 257 kérelem részesül támogatásba

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

A Magyar Fejlesztési Bank élén Kovács Zsolt váltja Katona Bencét

A tulajdonosi jogokat gyakorló Nemzetgazdasági Minisztérium döntése értelmében Nagy Márton a bank vezetésére Kovács Zsoltot, a Magyar Posta Biztosító eddigi vezérigazgatóját nevezi ki.

Energiafüggetlenség és költségcsökkentés: akár 50%-os támogatás a vállalkozásoknak

1 milliárd forintot is kaphatnak a cégek energiatárolásra a Jedlik Ányos Energetikai Program által

Otthon Start: új lendület a nagy összegű személyi hitelek piacán is?

A 15 millió forintos felső határ tehát ma már nem szokatlan, jóllehet több olyan bank is van, amelynél kisebb a személyi kölcsönök maximálisan igényelhető hitelösszege – a Raiffeisen Banknál és az UniCredit Banknál például csak 12 millió forint, míg az MBH Banknál és a MagNet Banknál 10 millió forint a felső korlát.

Az OTP és más piaci szereplők az Alkotmánybírósághoz fordultak a kamatstop-rendelet módosítása miatt

Az OTP Bank Nyrt. több más piaci szereplővel közösen alkotmányjogi panaszt terjesztett az Alkotmánybíróság elé, az úgynevezett kamatstop-rendelet módosítása miatt - közölte a bank szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

Augusztusban lassult az albérleti díjak emelkedése

Augusztusban lassult a bérleti díjak emelkedése: országosan 1,1, Budapesten 0,7 százalékos volt a havi lakbéremelkedés, ami az elmúlt három hónap legalacsonyabb ütemének számít - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból.
Hirdetés

Gazdaság

A kockázatkezelés nem játék, de tanulhat a sakkból – öt párhuzam a tábla és a tőkepiacok között

A 2008-as pénzügyi válság óta a kockázatkezelés a banki működés egyik legfontosabb területévé vált. Ma már nemcsak arról szól, hogy egy intézmény megfeleljen a szabályozói elvárásoknak, hanem arról is, hogy előre felkészüljön szélsőséges forgatókönyvekre és biztosítsa a pénzügyi szektor hosszú távú stabilitását.

Devizapiac – Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Nézzük a jó oldalát – Van, amiben Mészáros Lőrinc rávert Elon Muskra

Elon Musk vagyona ma már kontinensek leggazdagabbjainak elitjét utasítja maga mögé – mutat rá Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezető igazgatója. Musk 342 milliárd dollárja több, mint Afrika és Óceánia 10 országának leggazdagabb vállalkozójának együttes vagyona. Ám egy dologban meg kell hajolnia Mészáros Lőrinc előtt: a magyar top-milliárdos vagyona 10 év alatt 150-szeresére ugrott, miközben Musk, csak 38-szorosára növelte pénzét. Igaz, Mészáros vagyona európai viszonylatban még így is a középmezőnyben marad.

Az Otthon Start indulása miatt is új MNB szabályok az ingatlan- és jelzáloghitelpiacon

A Magyar Nemzeti Bank a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan átfogóan áttekintette a hazai ingatlan- és jelzáloghitelezést érintő makroprudenciális eszközeit (vagyis azokat a szabályokat, amelyek...