Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Erős kezdés New Yorkban
No menu items!

Tőzsde – Erős kezdés New Yorkban

Emelkedéssel szépítettek heti eredményükön a pénteki nyitáskor az amerikai tőzsdeindexek. A kőolaj ára csökken.

A DJIA-30 index 0,39 százalék, az S&P-500 index 0,38 százalék, a Nasdaq Composite index 0,41 százalék emelkedéssel kezdte a pénteki tőzsdenapot New Yorkban.

Az előző kereskedési napot másfél-két százalékos veszteséggel zárták az indexek. A pénteki kezdésnek sorrendben 2,13, 2,56 és 3,48 százalékos, a hét eleje óta felhalmozott veszteséggel indultak neki. A Wall Street indexei esetében ez június óta, a Nasdaq index esetében pedig március óta a legnagyobb heti csökkenés. A Nasdaq index a kezdés előtt 9 százalékkal, az S&P-500 index 7 százalékkal állt rekordja alatt.

Az árfolyamok pénteki erősödését részben az Oracle várakozásokra rácáfolóan jó eredménye hangulatjavító hatásának tulajdonítják a piacon. Az Oracle részvénye már a nyitás előtt több mint négy százalékkal erősödött a tőzsdén kívüli forgalomban. A technológiai ágazat nagyjai közül az Apple, az Amazon, a Microsoft és a Netflix is egy százalék körüli nyereséget értek el a tőzsdén kívüli forgalomban.

A Tesla részvénye pedig 3 százalékkal erősödött annak köszönhetően, hogy külső forrásokból származó értesülések szerint az ázsiai és európai piacokra is exportálni készül a Kínában gyártott Model 3 autóit.

Az olaj ára az előző napi két százalékos csökkenés után pénteken ismét lejjebb csúszott a készletek növekedéséről szóló jelentések és a kereslet várható romlásával szemben felmerült aggodalmak miatt.

Az amerikai piacok nyitásakor a WTI nyersolaj ára 0,48 százalékkal állt alacsonyabban a pénteki globális kereskedelemben hordónként 37,12 dolláron, a Brent ára pedig 0,90 százalékkal 39,70 dollárra csökkent.

A két olajtípus hét százalékos, a hét eleje óta felhalmozott veszteséggel indult neki a pénteki kereskedésnek.

Az eurót 0,34 százalékkal jegyzik erősebben 1,1854 dolláron, az arany spot ára 0,22 százalékkal unciánként 1950,44 dollárra emelkedett.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kibővített GoGreen célok a fenntarthatóságért a DHL-nél

Miközben a globális logisztikai ipar az ökológiai lábnyom csökkentésének...

Európa legnagyobb adócsökkentési programját vezeti be a kormány

2025 októberében minden 3 gyermekes édesanya fizetése adómentessé válik. A kétgyermekes anyák esetében az szja-mentesség bevezetését lépcsőzetesen hajtják végre.

A nyugdíjasok egyszerűen vehetik majd igénybe az áfa-visszatérítést

A kormány annak érdekében, hogy még egyszerűbb legyen az igénybevétel, vizsgálja, hogy a fizikai kártya mellett elektronikusan is elérhető legyen a kedvezményre feljogosító, azonosításra alkalmas kártyakód

Bécs – a jövő mesterségeinek európai központja

2025 tavaszán Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.