Kezdőlap Autóipar Űrjárművel robbant a Tesla a pickupok piacán
No menu items!

Űrjárművel robbant a Tesla a pickupok piacán

Kép forrása: Tesla/Twitter

A Tesla nemrég még hátul kullogott az elektromos pickupok terén, ám most Texasban legördült a futószalagról az első Cybertruck. Ez áttörést jelenthet, a sorozatgyártás azonban még messze van.

A Cybertruck már négy éve kísérti az autós világot: akkor, 2019-ben koncepcióautóként mutatta be az elektromos pickupot a Tesla. A gyártás elindítását akkor 2022-re tervezték.

De a Tesla és főnöke, Elon Musk nem tudta tartani ezt a dátumot. Most azonban állítólag Texasban legördült a gyártósorról az első Cybertruck. A Tesla-csoport a hétvégén egy tweetben jelentette be az első jármű megépítését. A tömeggyártás azonban várhatóan csak jövőre kezdődik meg.

A pickupok – többnyire nagy teljesítményű, raktérrel ellátott terepjárók – az amerikai piacon a legnépszerűbb járműkategóriává váltak. Eddig azonban nagyrészt a belsőégésű motorral hajtott modellek uralták a piacot, mint például a Ford F-150 vagy a Chrysler Dodge Ram.

Amióta azonban a Tesla 2019 novemberében bemutatta a Cybertruckot, a riválisok is több elektromos pickupot dobtak piacra. Ezek az újítások, mint például a Ford F-150 Lightning, a General Motors elektromos Hummerje vagy a Rivian cég R1T modellje azonban eddig csak kis példányszámban kerültek forgalomba. Mindazonáltal az úttörő Tesla az utóbbi időben némileg lemaradt a szegmensben.

Míg a konkurencia autói klasszikus pickupokra hasonlítanak, a Tesla Cybertruck futurisztikus, kifejezetten szögletes megjelenésű. A karosszéria rozsdamentes acélból készült, ami bonyolultabbá teszi a gyártást.

A tweetben szereplő fotón az első megépített járművet nagyrészt eltakarták a köréje gyűlt alkalmazottak, így nem lehetett megállapítani, hogy a külseje különbözik-e az eddig ismert prototípusoktól.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Visit Hungary: több százezer utazó töltötte itthon az őszi szünetet

A leginkább vendégmarasztaló desztinációk közül Bük-Sárváron, Debrecen és térségében, a Balatonon és Sopron-Fertő térségében töltötték el a leghosszabb időt a vendégek.

Varga Mihály: a tőzsde a legjobb indikátora a gazdasági folyamatoknak

Az év mérföldkőnek tekinthető a tőzsdei kereskedésben, mivel a BÉT képes volt kiemelkedő eredményekre a komoly globális geopolitikai kihívások ellenére is.

Folyamatosan bővülnek a LEADER lehetőségek a vidéki közösségek számára

A vidék jövője helyben is építhető - ezt segíti az Európai Unió és a magyar kormány társfinanszírozásával megvalósuló LEADER program, amely a helyi közösségek kezdeményezéseire építve támogatja a vidéki térségek fejlődését.

Magyarország a karrierváltók országa lett 2025-re

2025 a karrierváltás éve: Miért keresnek ennyien új szakmát?
Hirdetés

Hírek

Visit Hungary: több százezer utazó töltötte itthon az őszi szünetet

A leginkább vendégmarasztaló desztinációk közül Bük-Sárváron, Debrecen és térségében, a Balatonon és Sopron-Fertő térségében töltötték el a leghosszabb időt a vendégek.

Varga Mihály: a tőzsde a legjobb indikátora a gazdasági folyamatoknak

Az év mérföldkőnek tekinthető a tőzsdei kereskedésben, mivel a BÉT képes volt kiemelkedő eredményekre a komoly globális geopolitikai kihívások ellenére is.

A hazai ingatlandrágulás a külföld felé sodorhatja az ingatlanbefektetőket

Ezekre a kihívásokra és lehetőségekre reagálva rendezik meg az “Ingatlanbefektetés külföldön” konferenciát november 29-én.

BKK: új, téli MOL Bubi-bérletet vezetnek be december 23-ig

A BKK érvényben lévő szolgáltatási szerződése december 23-ig érvényes, a jelenleg elérhető bérletkonstrukció már a szolgáltatás jövőbeni átállásához igazodik.

BÉT- Az OTP húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 29,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

Dámszezon Gúthon: 85 százalék az érmes arány

A barcogás időszakában 110 lapátos dámbika került terítékre, az átlagsúly 4,08 kilogramm volt.

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Az Apple 13. éve a világ legértékesebb márkája

A listavezető Apple márkaértéke 470,9 milliárd dollár volt, 3,7 százalékkal kisebb a tavalyinál.
Hirdetés

Gazdaság

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Van akinél nagyon komoly szja visszatérítést hozhat ez a megoldás

Az év vége közeledtével érdemes ellenőrizni az idei nyugdíjpénztári befizetéseink összegét, annak érdekében, hogy minél jobban ki tudjuk használni az szja-visszatérítés lehetőségét – hívja...