Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Lassult az OECD növekedése - Brazíliában recesszió
No menu items!

Lassult az OECD növekedése – Brazíliában recesszió

A koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt lassult az OECD tagállamainak együttes gazdasági növekedése az idei harmadik negyedévben az előző negyedévvel összevetve – közölte a szervezet.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) adatai szerint a GDP-növekedés 1,1 százalék volt a szeptember végével záródott három hónapban, kisebb a három hónappal korábbi 1,7 százalék bővülésnél. A növekedés lassulását az okozta, hogy számos OECD országban a koronavírus-járvány újabb hulláma miatt ismét korlátozó intézkedéseket kellett bevezetni, ami fékezte a gazdaság bővülését.

A húsz legfejlettebb ország (G20) hazai összterméke (GDP) 1,7 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a második negyedévi szerényebb, 0,4 százalékos bővülés után, de az egyes országok gazdasági teljesítménye között hatalmas különbségek voltak.

India gazdasági teljesítménye a második negyedévi 11,6 százalék csökkenés után a harmadik negyedévben már 12,7 százalékkal nőtt elsősorban a tőkebefektetések és a lakossági kiadások emelkedésére. Jelentősebben nőtt ugyancsak negyedéves összevetésben Szaúd-Arábia GDP-je, 1,1 százalékról 5,8 százalékra és Törökországé 1,5 százalékról 2,7 százalékra.

Kanada gazdasága 1,3 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a második negyedévi 0,8 százalékos csökkenést követően, és jelentősen nőtt Franciaország és Olaszország gazdasága, 3, illetve 2,6 százalékkal.

Eközben egyes országokban lassult a GDP növekedése a harmadik negyedévben, sőt, volt ahol csökkent negyedéves összehasonlításban.

Így például Kína gazdasági teljesítménynövekedése 1,2 százalékról 0,2 százalékra, Dél-Koreáé 0,8 százalékról 0,3 százalékra mérséklődött, míg Ausztrália GDP-je 1,9 százalékkal, Dél-Afrikáé 1,5 százalékkal, Japáné 0,9 százalékkal, Indonéziáé 0,6 százalékkal, Mexikóé pedig 0,4 százalékkal csökkent.

Brazíliát recesszió sújtja, a második negyedévi 0,4 százalék után a harmadik negyedévben 0,1 százalékkal csökkent a GDP.

Az Egyesült Államok GDP-növekedése 1,6 százalékról 0,5 százalékra, Nagy-Britanniáé 5,5 százalékról 1,3 százalékra, Németországé pedig 2 százalékról 1,7 százalékra mérséklődött.

A G20-ak GDP-növekedése az idei harmadik negyedévben 2,3 százalékkal múlta felül a koronavírus-járvány által még nem érintett, utolsó bázisnak tekinthető 2019 negyedik negyedévit.

Az OECD gazdasági teljesítménye 4,9 százalékkal csökkent tavaly a 2019. évi 1,7 százalék növekedés után.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Orbán Viktor: a gazdasági semlegesség hoz sikert

A Fidesz és a polgári jobboldal állapotáról Orbán Viktor felidézte: 45 százalékot kaptak az európai parlamenti választáson, ami a legjobb európai eredmény, ezzel listavezetők

Bécs: Kerékpárút-hálózat – biztonságosan a bécsi iskolákhoz

z új tanév kezdetével mintegy 260.000 bécsi diák indul útnak, így a város egyik legfontosabb célja, hogy mindenki biztonságosan érjen be az iskolába. Bécs kerékpárút-fejlesztési programja eddig 142 iskolát kapcsolt rá a városi kerékpárút-hálózatra.

Itt a bizonyíték: sokkal többet költenek a magyarok külföldön

Egy átlagos magyar turista akkor költ a legtöbbet, ha az Egyesült Államokba utazik, 484 ezer forint körül volt a fejenkénti átlag. Az Afrikába utazók 300 ezer, az Ázsiába tartók 294 ezer forintot költöttek el az utazásuk során.

Globális unikornist nevelhet az Accessio

Miközben a startupok számát tekintve Magyarország nem áll rosszul,...
Hirdetés

Hírek

Szerda reggelre erősödött a forint árfolyama

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,1160 dollárról 1,1158 dollárra változott.

Felébredt a forint

Erősödött a forint kedd reggel a főbb devizákkal szemben...

Devizapiac – Erősödött a forint péntek reggelre

Az euró 1,1128 dollárt ért reggel 7 órakor a csütörtök kora esti 1,1112 dollár után.

II. Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Zsidó Gasztronómiai Fesztivál

Megtekinthetik a csodálatos zsinagóga épületét és a tárlatvezetésen megismerhetik a történetét.

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.

Devizapiac – Erősödött kissé a forint hétfőn

Az eurót este hat órakor 394,00 forinton jegyezték a kora reggeli 394,26 forint után, a.

Kicsit, de erősödött péntek reggelre a forint

Erősödött péntek reggelre a forint.

Great Taste Awards díjat kapott az esztergomi kávépörkölő üzem

A kávé a kőolaj után a második legtöbbet értékesített termék a világon, világszerte 2 milliárd fogyasztóval.

Gazdaság

Rekordokat döntöget a lakossági hitelezés, csúcson a személyi kölcsön

A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB. 

Az új fizetési megoldás, a qvik sikere

Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.

Mi vár a forintra ha Európa és Amerika kamatcsökkentést tervez szeptemberre?

A Bank of Japan szerepe most az, hogy megszilárdítsa Japán gazdasági pályáját. Egy újabb kamatemelésre minden bizonnyal szükség van

162,6 milliárd forint adózás előtti eredmény az első fél évben – MBH Bank

Az MBH Bank mérlegfőösszege 11,8 százalékos éves emelkedés nyomán 11 727 milliárd forintot tett ki a fél év végén. A társaság 19,3 százalékos tőkemegfeleléssel és 17,8 százalékos elsődleges-tőkemegfelelési mutatóval zárta a fél évet.