Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után
No menu items!

Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után

Illusztráció: Pixabay

Két és fél évvel a világjárvány után egyértelmű győztesek tűnnek fel a versenyben, amelynek célja, hogy a turizmusra nagyban támaszkodó gazdaságok visszatérjenek a pandémia előtti szintre. Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) legfrissebb adatai szerint Európa vezeti ezt a listát.

A régión belüli utazásoknak, valamint a kedvenc úti céljaikra visszatérő amerikai turistáknak köszönhetően Európa a világ 477 millió nemzetközi érkezésének 68%-át szerezte meg 2022 januárja és szeptembere között. Ez a világjárvány kitörése előtti turistaérkezések 81%-ának visszaszerzését jelenti.

Az európai városokban vagy a Földközi-tenger partvidékén nyaralni vágyó utazók nagy része az év harmadik negyedévében jelent meg – derül ki a Bloomberg által szemlézett adatokból. Ez a világ turisztikai érkezéseire is igaz: a nemzetközi utazások fellendülésének nagy része július és szeptember között következett be. Ez négy hónappal az Ukrajna elleni orosz háború kezdete után történt, és azt követően, hogy 2020 márciusa óta először széles körben enyhítették a beutazási követelményeket, ami növelte a fogyasztók bizalmát a transzatlanti utazások iránt.

Európát követi a világ leggyorsabban talpra álló régióinak listáján idén a Közel-Kelet, Afrika és Amerika, amelyek szeptemberre elérték a 2019-es szint 77%-át, 63%-át, illetve 66%-át.

Ha közelebbről megvizsgáljuk az egyes úti célokat, akkor az UNWTO szerint egy maroknyi Európán kívüli ország is új rekordokat jelentett a turistaérkezések terén, a 2019-es szinteket is meghaladva. Ezek közé tartozik Etiópia, Honduras, Puerto Rico, a Dominikai Köztársaság, Kolumbia, El Salvador és Izland.

Ez ellentétben áll az Egyesült Államokkal, ahol a tengerentúli turisták érkezési szintje 34%-kal maradt el a 2019 előtti szintektől szeptemberben. 7 millióra becsült látogató valószínűleg jövőre is kihagyja az Egyesült Államokba látogatást a vízumkezelés rendkívüli késedelmei miatt, a US Travel Association szerint.

Az ENSZ vezető turisztikai szerve azt jósolja, hogy 2022 végére az utazási ágazat globálisan a járvány előtti szint 65%-át éri majd el – ami körülbelül 1,2-1,3 billió dolláros turisztikai bevételt hoz majd, az 1,8 billió dolláros rekordot megközelítve. A turizmus folyamatos fellendülése még mindig nem egyenletes, de a helyes úton halad, mivel az infláció, az energiaválság és a fenyegető globális recesszió ellenére újra vágyunk arra, hogy felfedezzük a világot.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Itt a csavar: a mesterséges intelligencia most új munkahelyeket teremt az IT piacon

Az AI-tehetségeket kereső vállalatok számára egyszerűen nincs elég tapasztalt munkavállaló, és néhányan közülük akár milliós éves kompenzációs csomagokat is elkérnek.

Nagyon meg kell fékezni a csonttörő dengue-lázat: itt van a megoldás

Lopakodó, maláriát terjesztő unokatestvérével ellentétben a nőstény Aedes aegypti vagyis az egyiptomi csípőszúnyog bosszantó hanggal jelzi a közeledését, de a csípése sokkal rosszabb, mint a zümmögése.

Megjött a kamatemelés a lakáshiteleknél, áttörik a bankok a THM-plafont

A kamatoknál élénkebb volt a mozgás a jövedelmi elvárások terén.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.