Az irodai berendezés az egyik igen fontos összetevője a hatékony munkának, hiszen egy kényelmetlen, sötét, kevésbé sem inspiráló környezet bizony a benne dolgozók munkakedvére is negatív hatással lesz. Most megmutatjuk, hogy milyen padlóburkolatok jöhetnek szóba, ha egy iroda berendezéséről van szó!
Milyen egy jó iroda?
Egy megfelelő iroda mindenképp kényelmes és ergonomikus munkakörnyezet, aminek a hangulata barátságos, kellemes. Ugyanakkor nem túl feltűnő, hivalkodó a dekoráció, hogy ne terelje el a figyelmet a munkáról. Fontos, hogy mindennek legyen meg a helye és praktikus legyen a teljes berendezés, a munkaállomások pedig megfelelő távolságba kerüljenek egymástól, hogy elmélyülten is lehessen dolgozni. A burkolatoknak is lényeges szerepe van, például nem mindegy, hogy egy kellemes padlószőnyeg vagy ridegebb kőburkolat található a helyiségben, sőt a falak színe is kiemelten fontos, a kellemes, inspiráló árnyalatok előnyben részesítendők.
5 padlóburkolat az irodába
Ha az alapokkal kezdenénk az ideális iroda kialakítását, és éppen a padlóburkolatok rengetegében bolyongunk, az alábbi lista jelentheti a kiutat.
Padlószőnyeg
Ez legyen rövidebb szőrű, a nagy igénybevételt is jól bíró és könnyen tisztítható darab, hogy sokáig higiénikus és szép maradjon a felülete. Nagy előnye a szőnyegpadlónak, hogy jó hang- és hőszigetelő képessége van, télen is kellemes meleg érzetet ad és már a látványa is emeli a dolgozók komfortérzetét. Ha erre esik a választásunk, akkor viszont mindenképp gondoskodni kell a rendszeres mélytisztításáról is, amihez nem lesz elegendő a napi szintű takarítás, porszívózás.
Hajópadló
Szintén melegburkolat, szigetelő hatása is kiváló, így praktikus, sőt érzetre is kellemesen meleg a felülete. Tartós és kopásálló, így tökéletesen ellenáll az irodai nagyobb igénybevételnek is. Egyszerű vizes, fertőtlenítőszeres felmosással takarítható. Hosszú ideig a helyiség állandó burkolata lehet, a faanyagra előírt kezelőanyagokkal, szükség esetén pedig felcsiszolással és újralakkozással lehet a felületét frissíteni.
Laminált padló
Lerakása igen egyszerű, ára pedig kedvező, ezért is kedvelik annyira, irodákban is megállja a helyét, de mindenképp minőségi és nagy ellenállású fajtát kell választani. Tisztítása egyszerű, egy-egy lap pótlása pedig könnyedén kivitelezhető, ha megsérült. A megfelelő alsó szigetelőanyagokkal pedig szintén jól tartja a meleget, illetve hangszigetelővé is válik.
Linóleum
Pénztárcabarát megoldás, amit néhány óra alatt le lehet tenni a teljes helyiségben, hiszen könnyű méretre szabni. Egyik nagy előnye, hogy számtalan stílus és szín elérhető belőle, így könnyedén kiválaszthatjuk majd az irodába tökéletesen illő darabot. Takarítása közben figyelni kell, hogy ne érje durva, éles eszköz, mert ezek megsérthetik felületét, emelett nem tartozik a legmodernebb megoldások közé.
Járólap
Ideális választásnak bizonyulnak a legforgalmasabb közlekedőhelyekre, akár irodán belül is, hiszen tisztán tartásuk talán a legegyszerűbb az eddig felsoroltak közül. Ráadásul ha jól rakják le, akkor nagyon hosszú ideig sérülésmentesen használható, különösebb karbantartást nem igényel. Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy bár elegáns, nem túl barátságos, hideg felületet biztosít. Emiatt az egész iroda területére nem ajánlott, viszont jól kombinálható a fentebb felsorolt melegburkolatokkal.
Tartsuk tisztán!
A padlófelület mindennapos, intenzív használatban van egy irodahelyiségben, nyáron por rakódik rá, ősszel és télen pedig a saras, latyakos sár, amit napi takarítással lehet a legjobban eltávolítani. A padlószőnyeg kivételével ez minden felületen vizes, fertőtlentőszeres felmosással kivitelezhető, szőnyeg esetén a porszívózás a megoldás, időközönként pedig mélytisztítást is igényel, amit érdemes profikra bízni!
Nem is gondolnánk, hogy milyen fontos a munkahatékonyság szempontjából az, hogy az iroda miként van kialakítva. Ha egy komfortos, tágas és inspiráló térben ülnek az emberek, akkor sokkal nagyobb kedvvel látnak neki a napi feladatoknak is. Amikor ilyen helyiségbe keresünk padlóburkolatot, akkor alaposan végig kell gondolnunk, hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal jár az adott felület, illetve milyen hatást szeretnénk elérni az irodai összképben!