Hirdetés
Kezdőlap Hírek Budapesti világkonferencia a szerzői jog jövőjéről
No menu items!

Budapesti világkonferencia a szerzői jog jövőjéről

A világ GDP-jének több mint 10 százalékát a szerzői jog termeli meg. Az ágazat jövőjéről Budapesten a Nemzetközi Szerzői Jogi Szimpóziumon cserél eszmét a világ tucatnyi országából érkező másfélszáz egyetemi kutató és gyakorlati szakember.

A december 7-i konferencián megvizsgálják, miként képes a szerzői jog alkalmazkodni a változó gazdasági és technikai követelményekhez, szükség van-e arra, hogy tovább erősítsék a szerzők és egyéb jogosultak pozícióját a felhasználókkal szemben és mérlegelik azokat a javaslatokat is, amelyek újabb felhasználási módokat vonnának ki a szerzői monopóliumok köréből – közölték a szervezők az MTI-vel.

A szimpózium arra tesz kísérletet, hogy objektív helyzetértékeléssel járuljon hozzá a közeljövő döntéseihez. “A tét dollármilliárdokban fejezhető ki”.

Ficsor Mihály - AzÜzlet.hu
Ficsor Mihály

A Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) és a Magyar Szerzői Jogi Fórum Egyesület (MSZJF) most először szervez Magyarországon közös rendezvényt.

Tomori Pál, az MSZJF elnöke, az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) igazgatója szerint a kiemelkedően fontos szakmai fórum megrendezéséhez a világszerte elismert magyar szerzői jogász, id. Ficsor Mihály 80. születésnapja ad aktualitást.

Ficsor Mihály a WIPO korábbi alelnöke, számos külföldi állami kitüntetés birtokosa, a Magyar Szerzői Jogi Fórum alapító elnöke, a Szerzői Jogi Szakértő Testület tiszteletbeli elnöke.

Ő elnökölte a Szerzői Jogi Szerződés (WCT) és az Előadásokról és Hangfelvételekről szóló szerződést (WPPT) elfogadó diplomáciai konferenciát 1996-ban Genfben. E két dokumentum az alapja az internetes szerzői jogoknak mindenhol a világon, szabályait a világ legtöbb országa alkalmazza.

“Leggyakrabban az úgynevezett ernyő megoldás kapcsán említi Ficsor Mihályt a nemzetközi szakirodalom, amely az egymástól nagyon eltérő szerzői jogi hagyományokra épülő angolszász és kontinentális jogrendszerek számára is alkalmazható keretet teremtett az internetes felhasználások szabályozására. Ficsor Mihály elvitathatatlan érdemekkel rendelkezik a kiterjesztett hatályú közös jogkezelés megerősítése vonatkozásában is, amely a hazai közös jogkezelés alapját jelenti” – áll a kommünikében.

A rangos nemzetközi tudományos fórum az EJI támogatásával valósul meg. A konferencia részletes szakmai programja, előadói listája a https://www.adaptationstrategiesforcopyright.info/ olvasható.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

MGE: minden adott az új autók piacának fellendüléséhez

Jelentős a növekedés az elektromos személyautók esetében, az előző év első négy hónapjához képest csaknem 50 százalékkal több elektromos autó került az utakra.

Itt az ideje a magyar gazdaság újabb dimenzióváltásának

A magyar gazdaság az elmúlt 14 évben hatalmas fejlődésen ment keresztül, folyamatosan dőltek meg a beruházási, az export és a foglalkoztatottsági rekordok

KSH: 1,5 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet

Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 4,0, az importoldalon 3,0 százalékkal csökkent.

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

Noha Magyarország lemarad a nemzetközi átlag mögött ezen a téren, egyre több cég érdeklődik a terület iránt.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.