Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Északra és délre: új Wizz Air járatok indulnak
No menu items!

Északra és délre: új Wizz Air járatok indulnak

A Wizz Air mától négy új városba is repül Budapestről: a Mediterráneum (Bilbao) mellett további északi városok érhetők már el közvetlen járatokkal.

Bilbao, Baszkföld fővárosa, focicsapata, az Atletico Bilbao fennállása óta, közel 130 éve állandó szereplője a világ egyik legerősebb futball-bajnokságának, a spanyol első ligának. A város büszkesége a Guggenheim Múzeum, amelynek épülete a 20. század kiemelkedő építészeti alkotása. Bilbaót az El Camino rajongók valószínűleg jól ismerik, a város az Északi út egyik állomása; kitűnő kiindulási pont Spanyolország északi partvidékének felfedezéséhez, ahol a nyári időjárás is kellemes, nem túl forró.

Wrocław-val és Gdanskkal a Budapestről közvetlenül elérhető lengyel városok száma háromra emelkedik. Wroclaw Alsó-Szilézia történelmi fővárosa látnivalókban és hangulatában Krakkóhoz hasonlítható, ám a turisták még nem fedezték fel, igazi titkos hely azoknak, akik csendesebb városnézésre vágynak. Ezzel szemben a Balti-tenger partján fekvő Gdansk valódi turistaparadicsom, történelmi, kulturális kincsekben rendkívül gazdag óvárosa ma már a világörökség része.

A Budapest-Vilnius járattal nemcsak a két város, de Magyarország és Litvánia között is létrejön a közvetlen légi kapcsolat. A litván főváros büszkélkedhet Európa legkiterjedtebb területű összefüggő óvárosával, ahol közel harminc templom áll.

Ezekkel az új járatokkal együtt Budapestről már 33 ország több mint 70 repülőterére lehet a légitársasággal utazni. A légitársaság budapesti bázisán 17 gép állomásozik, hetente több mint 2000 járatot üzemeltet, amelyek révén a ferihegyi utasforgalom 36 százalékát szolgálja ki. Az új járatnyitásokkal a Wizz Air további negyedmillió ülőhelyet tesz elérhetővé éves szinten.

-azuzlet-

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Március végén Erdély a Skanzenba költözik

A Taste of Transylvania fesztivált 2022 óta minden évben nagy sikerrel rendezik meg a borospataki skanzen festői lankái között. A háromnapos gasztrokultúrális fesztivál az idei év legnagyobb hazai Erdély tematikájú rendezvényének ígérkezik.

Szombaton kezdődik a velencei karnevál – lesz egymillió látogató? Erre készülnek

A Santa Lucia vasútállomástól kezdve a karneválra érkezőket kijelölt útvonalakon terelik a Szent Márk tér irányába. Növelték a velencei utcákon szolgálatot teljesítő rendőrök és biztonságiak számát.

Indul a 2026-os Kincses Kultúróvoda program – KIM: 65 millió forint pályázati keretösszeg

Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez.

235 millió forintos bírság az eMAG Magyarország Kft.–nek

Az eMAG nem először került a GVH látókörébe, a magyar nemzeti versenyhatóság korábban árfeltüntetéssel összefüggő jogsértések miatt már több alkalommal is megbírságolta a céget, illetve jogelődjeit.
Hirdetés

Hírek

Március végén Erdély a Skanzenba költözik

A Taste of Transylvania fesztivált 2022 óta minden évben nagy sikerrel rendezik meg a borospataki skanzen festői lankái között. A háromnapos gasztrokultúrális fesztivál az idei év legnagyobb hazai Erdély tematikájú rendezvényének ígérkezik.

Indul a 2026-os Kincses Kultúróvoda program – KIM: 65 millió forint pályázati keretösszeg

Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez.

235 millió forintos bírság az eMAG Magyarország Kft.–nek

Az eMAG nem először került a GVH látókörébe, a magyar nemzeti versenyhatóság korábban árfeltüntetéssel összefüggő jogsértések miatt már több alkalommal is megbírságolta a céget, illetve jogelődjeit.

Hamarosan lehet csatlakozni a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez

A termelői kockázatok mérséklése érdekében megéri csatlakozni az uniós szinten egyedülálló mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerhez, melyre idén is február 1. és február 28. között van lehetőségük a gazdálkodóknak

A Munkatudományi üzenetek 2025 – letölthető e-könyvben

A kiadvány tartalmazza az abban szereplő szakmai konferenciák, kerekasztal-beszélgetések YouTube- és podcast-linkjeit is.

Egyre fontosabb a magyar eredet – Már csaknem 6 ezer áru viseli a 20 éves Magyar Termék védjegyet

Az idén 20 éves Magyar Termék Nonprofit Kft. védjegyét a fogyasztók 90 százaléka ismeri és közel 75 százaléka rendszeres vásárolja. A Magyar Termék 2006-ban 13 cég összefogásával indul.

NGM: csúcson a SZÉP-kártya decemberben

Az intézkedés eredményeként a kártyabirtokosok 15 milliárd forintot költöttek hideg élelmiszerre az év utolsó hónapjában. Így a decemberi költések 42 százalékkal múlták felül az egy évvel korábbit, és megközelítették a 61,6 milliárd forintot.

Erősödött a forint csütörtök reggelre

Erősödött csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Rekordadósság a leggazdagabb országokban: új kockázat a globális növekedésre

Évtizedeken át elsősorban a szegényebb és alacsonyabb jövedelmű országokat sújtotta a túlzott államadósság problémája, mára azonban a globális gazdasági stabilitást fenyegető kockázat egyre inkább...

Önálló márka, stratégiai szövetségesekkel: Magyarország két meghatározó Pénztára szintet lépett

Balról Kiss Imre Ervin, a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár Igazgatótanácsának elnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Dr. Fedák István, a CIG...

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...