Hirdetés
Kezdőlap Francia kapcsolat Air France: biztonságosan, zöldszemlélettel, ambiciózusan
No menu items!

Air France: biztonságosan, zöldszemlélettel, ambiciózusan

Igaz, a Covid-járvány átmenetileg padlóra küldte a légiipart, de az Air France már újjászervezte hálózatát, és ismét üzemelteti magyarországi járatait is – fejtette ki Kiss Ildikó, az Air France–KLM magyarországi vezetője.

Az Air France, a hagyományos légitársaságok közül az első között, június elején indította újra budapesti járatait. Heti négy járattal indultunk, július végére pedig heti tízszer érkezett Air France-gép Budapestre. Augusztus közepétől pedig már napi két Air France-járat biztosítja a Franciaország és Magyarország közötti légi összeköttetést” – elemez Kiss Ildikó. Hozzátéve: az Air France-nál mintegy 170 desztináció lesz elérhető szeptembertől.

Miközben a válság hatásainak ellensúlyozására, más légitársaságokhoz hasonlóan, az Air France is kapott állami segítséget, a szakember hangsúlyozza: nem ajándékról, hanem hitelről van szó, amit vissza kell fizetni, ráadásul az Air France komoly költséghatékonysági és környezettudatossági kötelezettségeket vállalt cserébe. Utóbbi eddig sem állt távol a légitársaságtól, hiszen az Air France–KLM csoport az elmúlt 15 évben mindig szerepelt a Dow Jones Fenntarthatósági Index top 3 helyezést elért légitársaságai között mint legfenntarthatóbb légitársaság. Ami a konkrét vállalásokat illeti: a 2005-ös szinthez képest 2030-ra felére csökkenti szén-dioxid-kibocsátását az Air France–KLM csoport.

„Ebben kulcsszerepe lesz a bioüzemanyagoknak, amelyek használatában élen jár az Air France–KLM csoport. Sőt, már nem is az úgynevezett első generációs, hanem a második generációs bioüzemanyagot használjuk, amelyet kizárólag újrahasznosított összetevők alkotnak. De sok más módszert is bevetünk a környezeti terhelés csökkentése érdekében. Idetartozik a géppark modernizációja is, mert minél modernebbek a repülők, annál kedvezőbb az üzemanyag-használat. És akadnak egészen aprónak tűnő lépések is, például az, hogyan mossuk le a repülőgépeket. Még arra is figyelünk, hogy ehhez minél kevesebb vizet használjunk, és a lehető legkörnyezetkímélőbb mosószert. A repülőgépeken az üzemanyag-fogyasztás mérséklése érdekében igyekszünk minden lehetőséget megragadni a súlycsökkentésre. Már olyan részletekre is ügyelünk, hogy ne szállítsuk feleslegesen azokat a print újságokat, amelyeknek van elektronikus változatuk is. Meglehet, egy gépen csak néhány kilogrammról van szó, de ez is számít. Ahogy az is, hogy a személyzet elhasznált egyenruháit is újrahasznosítjuk, szőnyeget varrunk azokból a business osztályra.”

Kiss Ildikó szerint ugyan hosszú időbe telik, amíg a légi közlekedés ismét magára talál, de az Air France töretlenül hisz a magyar piacban, miközben minden erőfeszítést megtesz azért, hogy utasai a járványhelyzetben is maximális biztonságban utazhassanak a két ország között.

Az első között

Az Air France, amely 1967 óta repül Budapestre, 1933-ban, több kisebb légitársaság összeolvadásából jött létre. Globális gyűjtő-elosztó (HUB) repülőtere a Párizs-Charles de Gaulle légikikötő, másodlagos központja a Párizs-Orly repülőtér.

A francia légitársaság a világ vezető globális légitársasági szövetségei közé tartozó Sky Team alapító tagja. Az Air France a holland KLM-mel történt 2004-es összeolvadásával az akkori időszak Európa legnagyobb légitársasága jött létre. Az Air France–KLM csoport 2008-ban bevétel- és profitmegosztó transzatlanti vegyesvállalatot hozott létre az amerikai Delta Air Linesszel.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A Microsoft gigabefektetése a mesterséges intelligenciába

A Kearney globális tanácsadó cég becslése szerint az AI 2030-ra közel 1 billió dollárral járulhat hozzá a délkelet-ázsiai bruttó hazai termékhez (GDP).

Csökken a kereslet, olcsóbb lehet a benzin

A benzin iránti kereslet globális növekedése idén lelassulhat az elektromos autók kínai és USA-beli térnyerése miatt.

Májustól az Accent Hotels üzemelteti a Cardoner Hotelt és a Tihany Yacht Clubot

Két új szállodával bővült az Accent Hotels portfóliója.

Itt a kínai versenyképesség alig rejtett titka  

A kínai gyártók kilencszer több állami támogatást kapnak, mint nyugati társaik - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) számításaiból, amelyek segítenek megmagyarázni az ország teljes dominanciáját oly sok ágazatban, a napelemektől az akkumulátorokon át az acélig.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.