Hirdetés
Kezdőlap Hírek A EU-ban szabad a tigrisekkel kereskedni. A WWF tiltakozik
No menu items!

A EU-ban szabad a tigrisekkel kereskedni. A WWF tiltakozik

A tigrisek kereskedelmi célú adásvételének betiltását követeli az Európai Unióban a Természetvédelmi Világalap (WWF).

“A tigrisek és a tigrisektől származó termékek illegális vagy rosszul szabályozott kereskedelme a vadorzás miatt veszélyt jelent az utolsó vadon élő példányokra” – mondta Arnulf Köhncke, a WWF Németország biológiai sokszínűségért felelős részlegének vezetője a Lipcsei Állatkertben, ahol a világszervezet bemutatta a tigrisek európai unióbeli kereskedelméről szóló jelentését.

Arnulf Köhncke

Az európai országok, például Belgium, Németország, Franciaország vagy Olaszország, a tigrisek 30 legnagyobb exportőre és importőre közé tartoznak a világon.

A WWF szerint az Európai Unióban megengedett harmadik országba kereskedelmi célból tigriseket szállítani. A jelentés leírja, hogy 2013 és 2017 között szállított 187 élő példány közül 43 adásvétele kereskedelmi célból, például magántenyésztőknél szaporítási céllal történt. Ehhez jön még 73 tigris, melyek cirkuszokba, szabadidőparkokba és utazó showműsorokba kerültek például Vietnamban, Kínában, Szingapúrban, Oroszországban és Törökországban.

Fehér bengáli tigrisek – Magyarországon születtek

Tigrisekkel kapcsolatos termékeket 95 esetben koboztak el. A WWF szerint különösen népszerűek a tigrisszőrmék, valamint a péniszek és csontok, amelyek állítólagos gyógyhatásuk miatt kelendők.

A veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló washingtoni egyezmény (CITES) ugyanakkor minden tigristermék kereskedelmi célú adásvételét megtiltja.

Az állatkertek információs rendszere szerint 199 tigris él európai állatkertekben. Ezeken kívül is sok tigrist tartanak azonban a kontinensen. “Tulajdonképpen nem ismerjük a pontos számot, mert minden országnak különböző nemzeti rendeletei vannak erre vonatkozóan” – mondta Köhncke. Csak kevés országnak van adatbázisa a nagymacskákat tartókról és a magántenyésztőkről.

Szibériai tigris a miskolci állatkertben

“A magáncélú és kereskedelmi célú adásvételnek vannak kiskapui, melyeket be kell zárni” – mondta Jörg Junhold, a németországi állatkertek szövetségének (VdZ) elnöke, a Lipcsei Állatkert igazgatója.

Jelenleg mintegy 3890 tigris él szabadon a WWF szerint. 2009-ben még csupán 3200 példány élt szabadon, ezért 2010-ben a 13 “tigrisállam” mindegyikének kormánya kötelezettséget vállalt arra, hogy 2022-ig megkétszerezi a területén szabadon élő egyedek számát.

Az, hogy ma már mintegy 3890 a vadon élő egyedek száma, elsősorban Nepál, India és Oroszország sikeres tigrisvédelmi intézkedéseinek köszönhető.

Az állatok élőhelyének pusztulása mellett a vadorzás jelenti továbbra is a legnagyobb veszélyt.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A francia elnök sötét és prófétai figyelmeztetést adott ki

Európának fel kell ébrednie erre az új veszélyre. Macron nem hajlandó visszalépni februári nyilatkozatától, miszerint Európának nem szabad kizárnia, hogy csapatokat vezényeljen Ukrajnába.

További két évvel meghosszabbítják a kedvezményes lakásáfát

A költségvetés biztosítja az adócsökkentéshez szükséges forrásokat, az intézkedés a hiánycélt nem veszélyezteti

Véget ért az idei Szakma Sztár Fesztivál

Sikerrel zárult az idei Szakma Sztár Fesztivál. Az esemény zárónapján 65 szakmából 21 agrárszakmában, az ország legjobb tanulói, összesen 63 diák részesült elismerésben, akik példát mutatnak a környezetüknek, iskolájuknak, településüknek, sok száz hozzájuk hasonló fiatalnak. A fesztivál ideje alatt a szakmai bemutatók során, a foglalkoztatószigeteken keresztül az általános iskolások és szüleik is megismerkedhettek az agrár- és élelmiszeripari szakmákkal.

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától?

Mit várnak a cégvezetők a mesterséges intelligenciától? A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.
Hirdetés

Hírek

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön
Hirdetés

Gazdaság

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.