Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Veszteséges kezdés az amerikai tőzsdéken
No menu items!

Veszteséges kezdés az amerikai tőzsdéken

A technológiai részvények árfolyamát leszorító eladási hullám miatt nagy indexcsökkenéssel folytatták a szerdai nyitáskor az előző napi veszteséges zárást az amerikai értékpapírpiacok.

New Yorkban a DJIA-30 index 1,03 százalékos, az S&P-500 index 1,30 százalékos, a Nasdaq Composite index 1,69 százalékos csökkenéssel kezdte a kereskedést.

Szerdán jelenik meg a Fed előző kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve, amelyből a piac útmutatást remél a feltételezett monetáris szigorítás ütemtervére vonatkozóan. Az emelkedő fogyasztói árindex és a fokozódó inflációs várakozások tükrében a piac arra számít, hogy a Fed a gazdaságösztönző monetáris eszközök visszafogására, az irányadó dollárkamat megemelésére kényszerülhet a gazdaság túlfűtöttségének megakadályozása érdekében.

A kamatemelés a kötvényhozamok emelkedését vonja maga után, a kötvényhozamokra érzékenyen reagáló értékpapírpiaci befektetési eszközök árfolyama emiatt csökkenésnek indult. Az olyan technológiai óriások, mint az Apple, a Microsoft és a Facebook részvénye a szerdai kezdés előtt a tőzsdén kívüli forgalomban 1,0 százalék körüli csökkenést szenvedett el.

A bitcoin árfolyamának esésével párhuzamosan csökkent a kriptodeviza kereskedelemmel és fizetési szolgáltatásokkal, valamint kriptodeviza bányászattal foglalkozó cégek részvényének árfolyama is. A bitcoin árfolyama már 40,0 százalékkal esett az áprilisi csúcs óta, mivel a Tesla bejelentette, hogy nem árulja többé autóit digitális devizáért, Kína pedig megtiltotta a pénzintézeteknek digitális deviza fizetési szolgáltatások nyújtását.

A Coinbase Global és Silvergate Capital fizetési szolgáltatók részvénye 5,0 és 2,0 százalékkal gyengült, a Riot Blockchain és a Marathon Digital Holdings bitcoin-bányák árfolyama pedig 10,0 és 12,0 százalékkal esett.

Az olaj ára a keddi 1,0 százalék után tovább csökkent szerdán. A piaci hangulatot részben a koronavírus-fertőzések ázsiai terjedése terhelte meg, mivel a gazdasági korlátozások ezzel járó életbe léptetése csökkentheti a világ olajkeresletének növekedési ütemét.

A WTI nyersolaj ára az amerikai piacok szerdai nyitásakor 2,72 százalékkal állt alacsonyabban hordónként 63,72 dolláron a nemzetközi kereskedelemben, a Brent ára pedig 2,49 százalékkal csökkent 67,00 dollárra.

Az eurót 0,04 százalékkal jegyzik gyengébben 1,2215 dolláron, az arany spot ára 0,09 százalékkal csökkent unciánként 1867,67 dollárra. A dollár árfolyama kissé erősödött a Fed jegyzőkönyvének publikálását megelőzően, ami az euró árfolyamát és az arany árát is csökkentette. A főbb devizák kosarával szemben kalkulált dollár index az amerikai piacok nyitásakor 89,91 ponton állt 0,18 százalékos csökkenéssel.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A szoftveróriás aki megváltoztatta a világot és most hátralép

A cégvezető több mint 50 év után távozik az SAP szoftvercsoporttól - Németország egyetlen világszínvonalú technológiai óriáscégétől

Így húzott el Győr mellett Debrecen, és együtt integetnek Miskolcnak

Az első negyedévi 640 ezer forintról az utolsó negyedévre 678 ezer forintra nőtt az átlagos négyzetméterár Debrecenben, ez 6 százalékos emelkedést jelent.

Hazánk továbbra is szoros együttműködésre törekszik a FAO-val

A magyar uniós elnökség kapcsán az európai élelmiszerpazarlás csökkentésére és a világ egyes régióiban tapasztalható nélkülözés felszámolására is fel kívánja hazánk hívni a figyelmet

Összeépült az egyetemekkel a magyar gazdaság

Hankó Balázs véleménye szerint a következő időszakban soha nem látott nagyságú, összesen 340 milliárd forint értékű fejlesztési pályázat jelenik meg.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések

A kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 6,7 százalékos volt 2023-ban

A kormányzati szektor adóssága - a Magyar Nemzeti Bank adatai alapján - 2023 végén 55 134 milliárd forintot, a GDP 73,5 százalékát érte el.

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.