Kezdőlap Mozaik A brit fociklubok is tartanak Johnson Brexit-tervétől
No menu items!

A brit fociklubok is tartanak Johnson Brexit-tervétől

Aggódnak az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő klubok Boris Johnson és kormánya Brexit-politikája miatt. Az egyesületek attól tartanak, hogy a kabinet kilépéssel kapcsolatos tervei jelentősen megnehezítik majd számukra a külföldi igazolásokat.

A PL-klubok bíznak abban, hogy Boris Johnsontól is megkapják a garanciákat. Kép: metro.co.uk

Az angol labdarúgó-szövetség (FA) és a klubok az előző, Theresa May vezette kormánytól garanciákat kaptak arra, hogy az EU-tagság megszűnése után is a legjobb, úgynevezett Tier 1 vízumot kínálhatnak a legjobb játékosoknak – osztotta meg értesülését a The Times című lap a Premier Leauge hétvégén kezdődő 2019/2020-as idénye előtt, hozzátéve, hogy Boris Johnson hivatalba lépése, július 24. óta viszont nem erősítették meg ezeket a garanciákat.

A Tier 1 vízum automatikusan lehetővé teszi a bevándorlást az Egyesült Királyságba, elkerülve, hogy előbb az alacsonyabb besorolású Tier 2 vízumot kelljen megszerezniük a kérvényezőknek. Elsősorban vagyonos vagy valamely területen kiemelkedő tehetséget mutató emberek kaphatják meg, a labdarúgók esetében a válogatottban játszott mérkőzések száma a meghatározó.

Az FA becslései szerint az Európai Unión kívülről érkező játékosok mintegy 30 százaléka ilyen vízummal nyert bebocsátást a szigetországba. A Tier 1 vízum jelentősége a várakozások szerint megnő a Brexit után, amikor az EU-ból érkező játékosok elveszítik a szabad munkavállaláshoz való jogukat az Egyesült Királyságban.

A The Times rámutatott, hogy olyan játékosok, mint a bajnok Manchester City franciaországi születésű, de algériai válogatott középpályása, Rijad Mahrez vagy a Chelsea világbajnok francia középpályása, N’Golo Kanté a Tier 2 vízum feltételeinek sem felelt volna meg, amikor a Premier League-be igazolt.

A Premier League-ben szereplő játékosok sorsát is befolyásolja a Brexit

A lap idézte az amerikai Harvard Egyetem egyik kutatását, amely szerint az 1992 és 2018 között az élcsapatok által igazolt 1022 játékos közül 591 nem lett volna jogosult arra, hogy munkavállalási engedélyt kapjon a szigetországban, ha nem az Európai Uniót és Izlandot, Liechtensteint és Norvégiát magában foglaló Európai Gazdasági Térségből érkezett volna.

Az FA, a Premier League és az angol labdarúgó-bajnokság másod-, harmad- és negyedosztályát magában foglaló Angol Labdarúgó-bajnokság (EFL) a hírek szerint dolgozik egy modell kialakításán, amelyet az új kormány elé tárhat, de még nem jutottak megegyezésre többek között olyan kérdésekben, mint a hazai nevelésű játékosok kötelező minimum száma.

Boris Johnson kormányfő sokat hangoztatott álláspontja, hogy az Egyesült Királyság mindenképpen kilép az EU-ból a Brexit jelenleg érvényes határnapján, október 31-én, akár meg tudnak állapodni a közösséggel a feltételekről, akár nem.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.