Kezdőlap Élelmiszeripar Az Élelmezés Világnapja - Az Élelmiszermentő Központ adományai
No menu items!

Az Élelmezés Világnapja – Az Élelmiszermentő Központ adományai

Kép forrása: Wikipedia

Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) kezdeményezésére október 16-a az Élelmezés Világnapja. A világnap célja, hogy felhívja a figyelmet az éhezéssel kapcsolatos tudatos cselekvésre.

Az élelmiszer értékes erőforrás, amit nem szabad elvesztegetni, főleg, ha rászorulókhoz is eljuttathatjuk. 2021-től vált lehetővé a lejárt minőségmegőrzési idejű, így kereskedelmi forgalomban nem tartható, de emberi fogyasztásra még alkalmas termékek karitatív célra történő felajánlása. A döntés hatására megnőtt az élelmiszermentésbe bevonható termékek mennyisége.

Arányaiban a legtöbb elpazarolt élelmiszer a háztartásoknál keletkezik, azonban az élelmiszer előállítása, gyártása, szállítása, és kereskedelme során is sok termék válik eladhatatlanná. Ezeket az élelmiszereket azonban nem szabad elpazarolni, hiszen fogyasztásra tökéletesen alkalmasak. Az elpazarolt élelmiszer mennyiségét tudatos vásárlással, gondossággal és tervezéssel is csökkenthetjük. Az Élelmiszermentő Központ karitatív akcióval is igyekszik felhívni a figyelmet az élelmiszerek hatékonyabb felhasználására, az élelmiszerpazarlás elleni küzdelem fontosságára. Minél több élelmiszert sikerül ilyen módon megmenteni, annál több rászorulónak tudunk segíteni.

Az Élelmiszermentő Központ számos karitatív célú élelmiszergyűjtési akciót indított már, amelyek keretében magyarországi cégek élelmiszerfelajánlásait juttatja el célzottan az arra rászorulókhoz. Így kerültek élelmiszercsomagok az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ), a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) valamint az Egyszülős Központ tagjaihoz.

A boltok, kiskereskedelmi hálózatok mellett az élelmiszerek előállításával, feldolgozásával foglalkozó vállalatoknál is sokszor előre nem tervezhető időben, változó mennyiségben keletkezik olyan élelmiszer, amely kereskedelmi forgalomba nem kerülhet, ugyanakkor emberi fogyasztásra alkalmas. A tervek szerint ilyen esetekben is segít az Élelmiszermentő Központ, ahol célként tűzték ki, hogy a kereskedelmi bolthálózatok mellett az élelmiszer előállítókat is be tudják vonni a tevékenységükbe, ezzel növelve a karitatív célokra felajánlott élelmiszer mennyiségét.

Az Élelmiszermentő Központ az Élelmezés Világnapja alkalmából idén már október 16-án elkezdi az élelmiszeradományok gyűjtését a karácsonyi akcióhoz.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Nem maradt döntésre váró támogatási kérelem a családokat a modern napelemes rendszerek telepítésében támogató kiíráson, befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Devizahiteles döntés: az MBH Bank is állást foglalt

Az alábbiakban küldjük az MBH Bank állásfoglalását

Már 5 milliárd forint értékben igényeltek kamatmentes forgóeszközhitelt a vállalkozások

Jelentős az érdeklődés a KKV Technológia Plusz Hitelprogramon belül elindított, keddtől elérhető kamatmentes forgóeszközhitelre, az első nap 5 milliárd forint értékben nyújtottak be igényt a hazai mikro- és kisvállalkozások.

Nagy siker a magyar-amerikai gazdasági együttműködés

A jelenlegi, igen kedvezőtlen nemzetközi környezet ellenére is óriási siker a magyar-amerikai gazdasági és beruházási együttműködés, amelyet az is nagyban segít, hogy új aranykor köszöntött be a két ország kapcsolataiban.
Hirdetés

Hírek

Befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Nem maradt döntésre váró támogatási kérelem a családokat a modern napelemes rendszerek telepítésében támogató kiíráson, befejeződött a pályázatok elbírálása a Napenergia plusz programban

Devizahiteles döntés: az MBH Bank is állást foglalt

Az alábbiakban küldjük az MBH Bank állásfoglalását

Már 5 milliárd forint értékben igényeltek kamatmentes forgóeszközhitelt a vállalkozások

Jelentős az érdeklődés a KKV Technológia Plusz Hitelprogramon belül elindított, keddtől elérhető kamatmentes forgóeszközhitelre, az első nap 5 milliárd forint értékben nyújtottak be igényt a hazai mikro- és kisvállalkozások.

Nagy siker a magyar-amerikai gazdasági együttműködés

A jelenlegi, igen kedvezőtlen nemzetközi környezet ellenére is óriási siker a magyar-amerikai gazdasági és beruházási együttműködés, amelyet az is nagyban segít, hogy új aranykor köszöntött be a két ország kapcsolataiban.

Májusban a bruttó átlagkereset 702 800 forint volt, 7,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

2025. májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 702 800 forint, a nettó átlagkereset 483 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 7,8, a nettó átlagkereset 7,7, a reálkereset pedig 3,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 4,4 százalékos növekedése mellett.

Teljes készpénzmentesség jön a Forma-1 magyar futamán

A magyar alapítású Festipay biztosítja a készpénzmentes fizetést a Hungaroringen megrendezendő 40. Formula–1-es Magyar Nagydíjon. A cég a vendéglátó egységek teljes területén több száz érintésmentes terminált üzemeltet, ahol bankkártyával, mobiltelefonnal vagy Festipay kártyával lehet fizetni. A rendszer már Bahreinben is sikerrel debütált.

A nyári szabadságolások után nő a felmondások száma a cégeknél

A nyári szabadságolások lecsengésével sok cégvezető szembesül azzal az évről évre visszatérő jelenséggel, hogy a pihenés után a munkatársak körében kezdetét veszi a felmondási hullám. A szakértő szerint mindez a cégvezetés minőségének és a vállalati struktúra hiányosságainak egy pontos indikátora. A tudatos cégépítéssel és a vezetői képességek fejlesztésével ugyanakkor megelőzhető a tömeges elvándorlás.

Új nyaralási lehetőség az UNITRAVEL károsult utasainak

Rendhagyó megoldással segíti a fizetésképtelenné vált UNITRAVEL Kft. érintett ügyfeleit a Colonnade Biztosító a nyári főszezon közepén. Az utasok két lehetőség közül választhatnak: továbbra is dönthetnek úgy, hogy kárigényüket a biztosítóhoz nyújtják be, vagy – az IBUSZ Utazási Irodák Kft. közreműködésével – az eredetileg lefoglalt útjukra mehetnek el. Az esetek döntő többségében ez megvalósítható, ahol pedig nem, ott a befizetett összeg értékében új utazást választhatnak az IBUSZ segítségével. Az a cél, hogy a régóta tervezett családi pihenés, nyári kikapcsolódás lehetősége ne vesszen el a kialakult helyzet ellenére sem.
Hirdetés

Gazdaság

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,