Kezdőlap Pénzvilág Befektetési alapok - 7500 milliárd fölé nőtt a kezelt vagyon
No menu items!

Befektetési alapok – 7500 milliárd fölé nőtt a kezelt vagyon

Szeptemberben 2 százalékkal, mintegy 144 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, így a hónap végén 7532 milliárd forintot kezeltek a Bamosz-tagok – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége.

A befektetési alapok esetében az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője plusz 60 milliárd forintot mutat. Érdemi tőkekiáramlás egyik kategória esetében sem volt látható.

A legtöbb friss tőke, 47 milliárd forint a vegyes alapokhoz érkezett, a hozamokkal együtt így a kategória vagyona 3,7 százalékkal 1624 milliárd forintra nőtt a hónap során. Ilyen dinamikus növekedés esetén a vegyes alapok kategória év végére a legnagyobbá válhat, megelőzve az ingatlanalapokat.

A pénzpiaci alapok esetében 1 milliárdnyi pénz áramlott ki, 34,5 milliárd forintra csökkentve ezzel a legkisebb kategória méretét. A hozamok némileg tudták a csökkenést tompítani, de így is összességében 0,6 százalékos a vagyonvesztés a kategóriánál.

A kötvényalapoknál ezúttal is tőkebeáramlás következett be, amely meghaladja a 8 milliárd forintot. Valójában a rövid futamidejű kötvényalapok, azon belül is a hazai alapok húzták a kategóriát, bár a hosszú futamidejű kötvényalapoknál is tőkebeáramlást láthattunk. A szabad futamidejű kötvényalapoknál azonban tőkekiáramlás volt. A hozamokkal együtt a kötvényalapok vagyona 1,3 százalékkal 1521 milliárd forintra nőtt.

A részvényalapokba 4,7 milliárd forint áramlott be, a növekedést az árfolyammozgások is segítették. Mindennek eredőjeként a részvényalapok vagyona 1,1 százalékkal 799 milliárd forintra nőtt. Ez a kategória büszkélkedhet eddig a legnagyobb növekedéssel, 31,8 százalékkal az év eleje óta.

A tőkevédett alapok esetében ebben a hónapban tőkemozgás nem volt. A vagyon ennek megfelelően alig változott az egy hónappal korábbi 49 milliárd forinthoz képest.

Az abszolút hozamú alapok esetében minimális, 0,8 milliárd forint volt mindössze a tőkebeáramlás. A hozamok azonban igen kedvezően alakultak, így a kategória esetében 2,1 százalékkal 876 milliárd forintra nőtt a vagyon.

A származtatott alapok esetében ebben a hónapban tőkemozgás nem volt. A hozamoknak köszönhetően azonban 0,3 százalékkal 110 milliárd forintra emelkedett a kategória nettó eszközértéke.

Az ingatlanalapoknál szeptemberben 0,9 milliárdnyi tőke áramlott ki. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 1,1 százalékkal lett több, 1685 milliárd forintra nőtt a hó végére.

Az árupiaci alapokhoz mindössze 0,2 milliárdnyi tőke érkezett, de a hozamok kedvezően alakultak. Mindennek eredményeként a vagyon 0,9 százalékkal 54 milliárd forintra nőtt a hónap folyamán.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba az elmúlt hónapban 1,6 milliárdos értékű tőke áramlott be. Ezzel együtt a vagyon 2,6 százalékkal 775 milliárd forintra nőtt.

A hazai alap- és vagyonkezelő szakmát képviselő Bamosznak 25 tagja összesen 11 ezer milliárd forint vagyont kezel, ezen belül mintegy 7500 milliárd forintot befektetési alapokban.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kisebb volt az építőipari termelés volumene augusztusban

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.

A köztartozásmentesség a KOMA adatbázisban szerepléssel is igazolható

A köztartozásmentesség egyszerűbben is igazolható, ha valaki kéri felvételét, és szerepel a NAV Köztartozásmentes Adózói Adatbázisában (KOMA) az a legtöbb esetben kiváltja a nullás igazolást.

Hárman kapták közösen a közgazdasági Nobel-emlékdíjat

"Az innovációvezérelt gazdasági növekedés magyarázatáért" hárman, Joel Mokyr amerikai-izraeli gazdaságtörténész, Philippe Aghion francia és Peter Howitt kanadai közgazdász kapta idén a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Tudományos Akadémiától, amely hétfőn jelentette be döntését Stockholmban.

Szuperstartot vett a fix 3 százalékos hitelprogram

A szeptemberi adatokból látszik, hogy a fix 3 százalékos hitelprogram "szuperstartot vett", megmozdult az ingatlan- és a hitelpiac, az építőipar és az albérletpiac is.
Hirdetés

Hírek

Kisebb volt az építőipari termelés volumene augusztusban

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.

A köztartozásmentesség a KOMA adatbázisban szerepléssel is igazolható

A köztartozásmentesség egyszerűbben is igazolható, ha valaki kéri felvételét, és szerepel a NAV Köztartozásmentes Adózói Adatbázisában (KOMA) az a legtöbb esetben kiváltja a nullás igazolást.

Hárman kapták közösen a közgazdasági Nobel-emlékdíjat

"Az innovációvezérelt gazdasági növekedés magyarázatáért" hárman, Joel Mokyr amerikai-izraeli gazdaságtörténész, Philippe Aghion francia és Peter Howitt kanadai közgazdász kapta idén a közgazdaságtudományi Nobel-emlékdíjat a Svéd Tudományos Akadémiától, amely hétfőn jelentette be döntését Stockholmban.

Szuperstartot vett a fix 3 százalékos hitelprogram

A szeptemberi adatokból látszik, hogy a fix 3 százalékos hitelprogram "szuperstartot vett", megmozdult az ingatlan- és a hitelpiac, az építőipar és az albérletpiac is.

A hazai természetvédelem egyik kiemelt feladata a földtudományi természeti értékek megóvása

Az élettelen természeti értékek megóvása kulcsfontosságú feladat, ezért a hazai nemzeti park igazgatóságok az elmúlt egy évtizedben mintegy 160 barlangban végeztek állagmegóvó, illetve rekonstrukciós beavatkozásokat.

A világ élvonalában a magyar vadgazdálkodás

A magyar vadgazdálkodás Európa és a világ legszűkebb élvonalába tartozik, amelyre jogosan lehetünk büszkék – mondta Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért és földügyekért felelős államtitkára, a 2025. évi Országos Vadásznap ünnepélyes megnyitóján, a Győr-Moson-Sopron vármegyei Göbös-majorban.

Lappföld és Dubai is népszerű célpont az adventi időszakban

Kezdődik az adventi szezon a turizmusban is

Kórházak energetikai korszerűsítését célzó elemmel bővül a Jedlik Ányos Program

Csaknem 89 milliárd forintos keretösszeggel rendelkező, kórházak, illetve egészségügyi intézmények energetikai korszerűsítését célzó programmal bővül a Jedlik Ányos energetikai program.
Hirdetés

Gazdaság

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

Oda az MBH kapcsolat, de marad a régi gondoskodás

Megújul a Gondoskodás Egészség- és Nyugdíjpénztár – megszűnik az MBH-val való együttműködés A mai nap első híre az volt, hogy az MBH Bank felülvizsgálta és...

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.