Kezdőlap Tőzsde BÉT - Emelkedésre számít az elemző
No menu items!

BÉT – Emelkedésre számít az elemző

Emelkedésre számít csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője.

Varga Zoltán elmondta, hogy korrigálnak a részvénypiacok. Jelentősen javult a nemzetközi befektetői hangulat, miután az iráni-amerikai viszállyal kapcsolatban Donald Trump amerikai elnök nyugalomra intett, és nem helyezett kilátásba további katonai lépéseket.

Hozzátette: a hazai részvénypiac már előző nap délelőtt visszapattant, csütörtökön folytatódhat a pozitív korrekció. A hazai vezető részvények közül az OTP végül nem érte el a 14 370 forintos, rendkívül fontos támaszát, 14 600 forint közelében fordult. A következő ellenállási szint 15 000 forintnál húzódik. A Mol árfolyama a 2850 forintos támasz közelében fordult, itt 2930 forintnál látható a következő fontosabb akadály az emelkedésben. A Richter árfolyamát sikerrel tartotta meg a 6200 forintos támasz, most a 6400 forintos szint tesztelése előtt nyílhat lehetőség. A Magyar Telekom a 440 forintos szintről pattant fel, összességében azonban nincs változás, a 435-450 forintos sáv lehet irányadó a következő napokban is – írta.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 441,38 pontos, 0,99 százalékos emelkedéssel, 44 932,18 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma az átlagosnál alacsonyabb, 7,2 milliárd forint volt.

A Mol 16 forinttal, 0,56 százalékkal 2888 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 170 forinttal, 1,16 százalékkal 14 870 forintra nőtt, forgalmuk 3,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5,50 forinttal, 1,25 százalékkal 444,50 forintra emelkedett, forgalma 138,1 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 95 forinttal, 1,53 százalékkal 6320 forintra nőtt, forgalmuk 1,6 milliárd forintot ért el.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Egy hét alatt két platinum szintű Good Travel Seal minősítés Magyarországon

Az Innotime a Turizmus.com és a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány által meghirdetett Fenntarthatósági díj különdíjaként járul hozzá továbbá a Művészetek Völgye nemzetközi minősítésének megszerzéséhez.

A nemzetközi fenntartható turisztikai szakma figyelmének fókuszában Tokaj-Hegyalja

Magyarország immár két éve sikeresen képviselteti magát a Green Destinations Top 100 Stories versenyen, amelyre a felkészítést minden esetben az Innotime Hungary végezte. 

Budakalászon nyitotta meg 59. magyarországi éttermét a Burger King

Éttermet nyitott Budakalászon a Burger King, a gyorsétteremlánc 59. magyarországi egysége mintegy 30 munkahelyet teremtett az észak-budai régió egyik meghatározó településén.

Több mint 8000 elektronikus cigarettát talált a NAV postai csomagokban

Több mint nyolcezer elektronikus cigarettát talált a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) postai csomagokban a karácsony előtti időszakban.

Hírek

Erősödött csütörtökön a forint

Erősödött a forint csütörtökön a főbb devizákkal szemben a...

Erősödött a forint szerda reggel

Erősödött a forint árfolyama szerda reggelre.

Gyengült a forint szerda reggel

Az euró 1,0425 euróról 1,0416 euróra gyengült.

Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama

Hétfő reggeli jegyzésén a forint erősebben áll az egy héttel korábbi kezdésnél, 0,2 százalékkal az euró, 0,8 százalékkal a dollár és 0,4 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült péntek reggelre a forint

Péntek reggeli jegyzésén a forint erősebben áll a hétfői kezdésnél mindhárom devizával szemben, 0,5 százalékkal az euró, 0,2 százalékkal a dollár és 0,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama csütörtök reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtökön reggel a szerda esti szintekhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.

Erősödött a forint péntek reggel

Az euró a kora esti 1,0263 dollár után 1,0272 dolláron áll péntek reggel.

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggel

Az eurót 1,0364 dolláron jegyezték kedden reggel a hajnali 1,0354 dollár után.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.