2020 július
Nőtt az átlagkereset – 263 ezer volt a nettó január-júliusban
Az év első hét hónapjában a bruttó átlagkereset 395 ezer 900, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 263 ezer 300 forint volt. Mindkettő 10,0 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Fizetési mérleg. 297 millió euró hiány júliusban
Júliusban az előző havi pozitív egyenleggel szemben ismét deficitbe fordult a folyó fizetési mérleg, 297 millió euró hiányt mutatott - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
KSH: ötödével esett vissza az építőipar júliusban
Júliusban az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 21,0 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Ebben a hónapban a koronavírus-járvány gazdasági hatása az építőipar egészére jelentős volt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Meglódult a brit gazdaság
A korábbi súlyos visszaesések után jelentősen nőtt a brit gazdaság teljesítménye júliusban, de továbbra is messze elmarad a koronavírus-járvány előtt mért szintektől.
KSH: a járműgyártás 13,2 százalékkal esett vissza júliusban
Júliusban az ipari termelés volumene 8,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Ezen belül a járműgyártás termelése 13,2 százalékkal esett vissza a múlt év azonos időszakához mérve - erősítette meg első becslését a Központi Statisztikai Hivatal.
Külkereskedelem. 262 millió euró többlet júliusban
Júliusban az export euróban számított értéke 5,6, az importé 7,7 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi többlet 184 millió euróval javult, 262 millió eurót tett ki - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.
KSH: belföldi vendégből is kevesebb volt júliusban
Júliusban a szálláshelyeken a belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 18,1 százalékkal, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakáké 74,9 százalékkal csökkent a koronavírus-járvány hatására - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
KSH: egyszámjegyűre lassult az ipari visszaesés
Júliusban az ipari termelés volumene 8,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A visszaesés mértéke 28,8 százalékponttal kisebb volt az áprilisi mélyponthoz képest - jelentette első becslésében a Központi Statisztikai Hivatal.
KSH: felállt a sokkból a kiskereskedelem
Júliusban 0,4 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi üzletek forgalma, vagyis a vásárlási kedv minimálisan meghaladta az egy évvel ezelőtti szintet. Az áprilisi mélyponthoz viszonyítva 10,6 százalékos a növekedés - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
KSH: nőttek az ipari termelői árak júliusban
Júliusban a belföldi értékesítésben 0,2 százalékkal csökkentek, az exportértékesítésben 5,3 százalékkal nőttek az ipari termelői árak, amelyek összességében 3,4 százalékkal haladták meg a tavaly júliusiakat - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Váratlanul nőttek az amerikai jövedelmek
A gazdasági aktivitás élénkülésére utal a személyi jövedelmek nem várt júliusi növekedése az Egyesült Államokban - jelentette a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis.
KSH: júniusról júliusra 23 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma
A május-júliusi háromhónapos időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 224 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,8 százalék volt - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
EKB: csúcsközelben maradt a vállalatok banki hitelezése
Lassult, de így is tizenegy éves csúcs közelében maradt az euróövezeti vállalatok hitelezésének növekedési mutatója júliusban.
NFSZ: tízezerrel kevesebb álláskereső júniusról júliusra
Az álláskeresők száma a koronavírus-járvány megjelenése óta júliusban csökkent először: a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a júliusi zárónapon 365 800 álláskereső szerepelt, 2,8 százalékkal, 10 500-zal kevesebb a júniusinál.
Államháztartás. Kétezer milliárd fölé nőtt a hiány
Júliusban az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere 328 milliárd forintos hiánnyal zárt, az első hét hónapban pedig a gazdaságvédelmi intézkedések és a védekezési kiadások következtében 2165 milliárd forintos deficitet mutatott - közölte a Pénzügyminisztérium.
Uniós infláció – július: a magyar a legnagyobb
Júliusban négy hónapja a legmagasabb infláció alakult ki az euróövezetben, az Európai Unió egészében pedig Magyarországon regisztrálták a fogyasztói árak legnagyobb növekedését - jelentette az Eurostat.
Csökkent a befektetési alapok vagyona
A befektetési alapokban kezelt vagyon 0,2 százalékkal, azaz 15 milliárd forinttal csökkent júliusban a tőkeáramlás és a hozamok eredőjeként. A hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) tagjai 6199 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
Csehország – infláció: negyedével drágult az üdülés
Júliusban 3,4 százalékra emelkedett az éves szintű infláció Csehországban a júniusi 3,3 százalékról. A leginkább a szezonális üdülési árak nőttek, 23 százalékkal voltak drágábbak, mint egy éve - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal.
A német áfacsökkentés deflációt hozott
Júliusban éves bázison 0,1 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak Németországban, jórészt az áfa csökkentésének köszönhetően - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis.
Amerika. A vártnál nagyobb lett a júliusi infláció
A vártnál nagyobb mértékben emelkedtek a fogyasztói árak júliusban az Egyesült Államokban a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics jelentése alapján. A havi maginfláció közel harminc éve a legmagasabb lett.
Friss
Adventi szeretetvendégség az Ökumenikus Segélyszervezetnél
Egy hívás 500 forint adomány, így 4 hívás egy tál meleg ételt jelenthet egy rászorulónak.
Itt az első magyar elektromos csuklós busz
Az Electronell 18-at 2025 elején az utasok is kipróbálhatják majd a Volánbusz járatain.
HungaroControl: 6 százalékkal nő a forgalom az ünnepek alatt
A tavalyi ünnepi időszakban 32 300 légi járművet kezeltek a társaság szakemberei, az idén 1800 járattal többre számítanak.
Mit mond a Századvég? – A belső kereslet növekedése támogathatja a gazdasági bővülést
2024-ben 0,7, 2025-ben 2,6, 2026-ban pedig 3,1 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Hírek
Csökkent a 6 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama
A 6 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 10,0 milliárd forintért vitt piacra állampapírt.
Vegyesen alakult kedd reggel a forint árfolyama
Kedd reggeli jegyzésén a forint erősebben áll a decemberi kezdésnél, 0,9 százalékkal az euró, 0,2 százalékkal a dollár és 1,8 százalékkal a svájci frank ellenében.
Országgyűlés – Kedd a döntések napja – két tucat előterjesztés
A Pénzügyminisztérium év végével beolvad a Nemzetgazdasági Minisztériumba.
Címzetes egyetemi docensi címet kapott Feldman Zsolt
Az elismerés átadására a MATE Cselekvő Vezetők Konferenciáján került sor az intézmény kaposvári campusán.
Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama
Hétfő reggeli jegyzésén a forint gyengébben áll a decemberi kezdésnél, 0,3 százalékkal az euró, 0,7 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.
A Mikulás nyomában Antalyában
A templomban található egy római kori szarkofág, amelyet halpikkelyek és akantuszlevelek díszítenek, és amelyről úgy vélik, hogy Szent Miklósé volt.
Vegyesen mozgott a forint péntek reggel
Az euró a kora esti 1,0553 dollár után 1,0568 dolláron áll péntek reggel.
Kevéssé változott szerda reggelre a forint árfolyama
Kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb...
Gazdaság
Csökkentette az irányadó eurókamatokat az EKB
A kamatcsökkentést az EKB a kedvezőbb inflációs kilátásokkal és a monetáris politika transzmissziójának javulásával indokolta.
Egymillió magyar embernek van állampapírja a Magyar Államkincstárnál
Állampapírt ma már akár telefonról is, néhány kattintással lehet vásárolni a WebKincstár és a MobilKincstár felületein
A Mol részesedését az ENEOS MOL Synthetic Rubber Kft.-ben az ENEOS veszi meg
A tranzakció várhatóan 2025 első negyedévében zárul le, a hatósági jóváhagyástól függően.