Kezdőlap Címkék 2021 július

2021 július

KSH: júliusban közel 8 százalékkal nőtt az átlagkereset

Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 433 700 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 288 400 forint volt, a kedvezményeket is figyelembe véve 297 100 forintot ért el - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: enyhén csökkent az építőipar termelése júliusban

Az építőipar termelése júliusban 22,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző hónaphoz képest viszont 0,4 százalékkal csökkent a szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelés.

Alig nőtt a brit gazdaság júliusban

A brit gazdaság teljesítménye az előző hónapokban mért ütemeknél jóval lassabban nőtt júliusban.

Szálláshelyek. Közel 10 százalékkal nőtt a forgalom júliusban

A szálláshelyek forgalma júliusban 9,6 százalékkal nőtt a múlt év azonos hónapjához viszonyítva. Ugyanakkor a vendégéjszakák száma 36,1 százalékkal kevesebb volt a járvány kitörése előtti év, 2019 júliusához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Külkereskedelem. Hiányba fordult a mérleg júliusban

Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban. A külkereskedelmi mérleg tavaly júliushoz képest 379 millió euróval romlott és ezzel 193 millió euró deficitbe fordult - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Ipari termelés – KSH: júliusban 8,0 százalékos növekedés

Júliusban 8,0 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, amikor 7,7 százalékkal alacsonyabb volt a termelés a 2019. júliusinál. A munkanaphatástól megtisztítva 10,2 százalékos volt az éves növekedés a harmadik negyedév első hónapjában - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: júliusban is gyorsult a termelői árak emelkedése

Júliusban a belföldi értékesítési árak 18,3 százalékkal, az export értékesítési árak 13,0 százalékkal növekedtek az egy évvel korábbiakhoz viszonyítva. Az ipari termelői árak átlagosan 14,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Júliusban 3,9 százalékos volt a munkanélküliség

A munkanélküliek száma 189 ezer volt júliusban, a 3,9 százalékos munkanélküliségi ráta 0,1 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz és 0,6 százalékponttal az egy évvel korábbihoz mérve - adta hírül az KSH.

KSH július: 94 ezerrel – 4,704 millióra – nőtt a foglalkoztatottak száma

Júliusban 4 millió 704 ezer volt a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos havi létszáma - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon

Drágulást hozott a nyár az albérletpiacon. A fővárosban azonban ezzel együtt is olcsóbbak a kiadó lakások, mint 2020 vagy 2019 azonos időszakában - derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindexének júliusi eredményeiből.

Államháztartás. Hét hónap alatt 78,8 százalékos hiány

Júliusban 99,2 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya az előző havi 392,0 milliárd forint után. Ezzel az idei első hét hónapban 1803,7 milliárd forint hiány alakult ki, ami az egész évre tervezett 2287,7 milliárd forint 78,8 százaléka.

Uniós infláció – már nem a magyar a legmagasabb

Júliusban az euróövezetben és az Európai Unió egészében is 2 százalék fölötti ütemben nőtt az infláció. A legmagasabb éves áremelkedést Észtországban mérték - jelentette az uniós statisztikai hivatal.

Befektetési alapok – 99 milliárddal nőtt a kezelt vagyon

A befektetési alapok összvagyona július végére 1,4 százalékkal, 99 milliárd forinttal 7344 milliárd forintra nőtt júniushoz viszonyítva - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz).

Amerikai büdzsé. Tíz hónap alatt 2540 milliárd dollár hiány

Júliusban 302 milliárd dollár volt az amerikai költségvetés hiánya. Korábban soha nem volt ekkora a deficit ebben a hónapban. A költségvetési év július végével lezárt tízhavi hiánya 2540 milliárd dollár volt.

Amerika. Tizenhárom éves csúcson maradt az infláció

Az Egyesült Államokban júliusban az előző havi 13 éves csúcson állapodott meg az infláció - jelentette a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics.

Budapest Airport: több mint félmillió utas júliusban

Jelentősen megnőtt az utasszám a budapesti repülőtéren: júliusban 538 074 utast regisztráltak, ami megközelíti az év első hat hónapjának összforgalmát.

Megugrott a román infláció – emelte várakozását a jegybank

Júliusban 4,95 százalékra emelkedett a román éves inflációs ráta a tavalyi hetedik hónaphoz mérten, miután júniusban 3,9 százalékon jegyezték - közölte a román országos statisztikai intézet.

KSH: júliusban 5 százalék alá lassult az infláció

Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 4,6 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Államháztartás. 1800 milliárd fölé nőtt a deficit

Az év első hét hónapjában az államháztartás központi alrendszerének hiánya 1803,7 milliárd forintot ért el - közölte a Pénzügyminisztérium.

Júliusban is csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor drágult

Júliusban már a második egymást követő hónapban csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben.

Friss

Tajvan szerint indokolatlanok az amerikai vámok

A tajvani kormány csütörtökön kiadott közleményében észszerűtlennek nevezte az Egyesült Államok által Tajvan termékeire kivetett 32 százalékos vámot

Kína és az EU újrakezdi az ármegállapodási tárgyalásokat az elektromos járművek ügyében

Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniának nem érdeke a kereskedelmi háború

Trump bejelentése után a Brit Iparszövetség (CBI) állásfoglalásban szólította fel a brit kormányt a vámjellegű ellenlépések elkerülésére.

Az olasz kormányfő szerint el kell kerülni a kereskedelmi háborút

Az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti vámháború egyik félnek sem érdeke, megállapodásra kell jutni a kereskedelmi háború elkerülésével

Hírek

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gazdaság

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.