Januárban romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban - jelentette az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin).
A vártnál nagyobb mértékben emelkedett az euróövezet és az Európai Unió gazdasági hangulatindexe decemberben. Érezhetően nőtt a bizalom a feldolgozóiparban és a fogyasztók körében, kisebb mértékben pedig az építőiparban. A magyar mutató több mint négy ponttal javult.
A tavaszi történelmi visszaesés után augusztusban tovább javult, mégpedig a vártnál nagyobb mértékben a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban - közölte az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin).
A vártnál nagyobb mértékben, négyhavi csúcsra emelkedett júliusban az euróövezet és az Európai Unió gazdasági hangulatindexe. A feldolgozóipar és a szolgáltatási szektor a legderűlátóbb, a fogyasztók viszont továbbra is aggódnak.
Júniusban lendületes ütemben folytatódott a gazdasági hangulat javulása az euróövezetben és az EU-ban: a mutató mindkét térségben visszaszerezte a március-áprilisi vesztesége mintegy 30 százalékát - derül ki az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) jelentéséből.
A vártnál kevésbé, de az előző havi 11 éves mélyponthoz képest májusban javult a gazdasági hangulatindex az eurózónában és az EU-ban. Az Unión belül a harmadik legjobb foglalkoztatási kilátásokat Magyarországon mutatta ki az Európai Bizottság felmérése.
A valaha volt legnagyobb esést mérték az euróövezet üzleti hangulatában: a gazdasági hangulatindex értéke 11 éves mélypontot közelített meg, a szolgáltatóiparban pedig negatív rekordot állított be a mutató.
A valaha regisztrált legnagyobb mértékben romlott márciusban a gazdasági hangulat az euróövezetben. A magyarországi hangulatindex is csökkent, de 100 pont fölött maradt - derült ki az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) felméréséből.
Az Európai Unió gazdasági és pénzügyi tanácsa (Ecofin) négy újabb országot vett fel, tizenhatot pedig törölt abból a jegyzékből, amely az adózási szempontból nem együttműködő országokat és területeket rögzíti.
A gazdasági hangulatindex januárban öthavi csúcsra emelkedett az euróövezetben és héthavi csúcsra az Európai Unióban - jelentette az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (EcFin).
Az elemzők által vártnál némileg nagyobb mértékben javult a decemberi gazdasági hangulat az euróövezetben. Az Európai Unió egészére vonatkozó mutató stagnált, a magyarországi gyengült.
Az Európai Bizottság az előzőleg becsült 3,7 százalékkal szemben idén 4,6 százalékos gazdasági bővülésre számít, ami a harmadik legmagasabb érték az Európai Unióban.
Szeptember után októberben is a vártnál nagyobb mértékben romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben. Ráadásul ötéves mélypontra esett, mivel az ipari szereplők borúlátása egyre inkább terjed át a szolgáltatásokra és a fogyasztókra.
Javult a gazdasági hangulat az euróövezetben, de romlott az Európai Unióban augusztusban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) jelentése szerint. Magyarország Litvánia után a második legmagasabb hangulatindexet érte el.
Júliusban három és fél éves mélypontra csökkent a gazdasági hangulat az euróövezetben, az üzleti klíma mutatója pedig hatéves mélypontot ért el - közölte az Európai Bizottság.
Tovább javította Magyarország idei gazdasági növekedési előrejelzését az Európai Bizottság. A testület 2020-ra vonatkozó becslését változatlanul hagyta nyári prognózisában.
Júniusban a gazdasági hangulat közel hároméves mélypontra süllyedt az eurózónában, és az Unió egészében is romlott. Különösen jelentős volt a csökkenés a legnagyobb gazdaságok, így Németország és Olaszország esetében.
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.
A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett
Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek