Januárban romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban - jelentette az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin).
A vártnál nagyobb mértékben emelkedett az euróövezet és az Európai Unió gazdasági hangulatindexe decemberben. Érezhetően nőtt a bizalom a feldolgozóiparban és a fogyasztók körében, kisebb mértékben pedig az építőiparban. A magyar mutató több mint négy ponttal javult.
A tavaszi történelmi visszaesés után augusztusban tovább javult, mégpedig a vártnál nagyobb mértékben a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban - közölte az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin).
A vártnál nagyobb mértékben, négyhavi csúcsra emelkedett júliusban az euróövezet és az Európai Unió gazdasági hangulatindexe. A feldolgozóipar és a szolgáltatási szektor a legderűlátóbb, a fogyasztók viszont továbbra is aggódnak.
Júniusban lendületes ütemben folytatódott a gazdasági hangulat javulása az euróövezetben és az EU-ban: a mutató mindkét térségben visszaszerezte a március-áprilisi vesztesége mintegy 30 százalékát - derül ki az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) jelentéséből.
A vártnál kevésbé, de az előző havi 11 éves mélyponthoz képest májusban javult a gazdasági hangulatindex az eurózónában és az EU-ban. Az Unión belül a harmadik legjobb foglalkoztatási kilátásokat Magyarországon mutatta ki az Európai Bizottság felmérése.
A valaha volt legnagyobb esést mérték az euróövezet üzleti hangulatában: a gazdasági hangulatindex értéke 11 éves mélypontot közelített meg, a szolgáltatóiparban pedig negatív rekordot állított be a mutató.
A valaha regisztrált legnagyobb mértékben romlott márciusban a gazdasági hangulat az euróövezetben. A magyarországi hangulatindex is csökkent, de 100 pont fölött maradt - derült ki az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) felméréséből.
Az Európai Unió gazdasági és pénzügyi tanácsa (Ecofin) négy újabb országot vett fel, tizenhatot pedig törölt abból a jegyzékből, amely az adózási szempontból nem együttműködő országokat és területeket rögzíti.
A gazdasági hangulatindex januárban öthavi csúcsra emelkedett az euróövezetben és héthavi csúcsra az Európai Unióban - jelentette az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (EcFin).
Az elemzők által vártnál némileg nagyobb mértékben javult a decemberi gazdasági hangulat az euróövezetben. Az Európai Unió egészére vonatkozó mutató stagnált, a magyarországi gyengült.
Az Európai Bizottság az előzőleg becsült 3,7 százalékkal szemben idén 4,6 százalékos gazdasági bővülésre számít, ami a harmadik legmagasabb érték az Európai Unióban.
Szeptember után októberben is a vártnál nagyobb mértékben romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben. Ráadásul ötéves mélypontra esett, mivel az ipari szereplők borúlátása egyre inkább terjed át a szolgáltatásokra és a fogyasztókra.
Javult a gazdasági hangulat az euróövezetben, de romlott az Európai Unióban augusztusban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG EcFin) jelentése szerint. Magyarország Litvánia után a második legmagasabb hangulatindexet érte el.
Júliusban három és fél éves mélypontra csökkent a gazdasági hangulat az euróövezetben, az üzleti klíma mutatója pedig hatéves mélypontot ért el - közölte az Európai Bizottság.
Tovább javította Magyarország idei gazdasági növekedési előrejelzését az Európai Bizottság. A testület 2020-ra vonatkozó becslését változatlanul hagyta nyári prognózisában.
Júniusban a gazdasági hangulat közel hároméves mélypontra süllyedt az eurózónában, és az Unió egészében is romlott. Különösen jelentős volt a csökkenés a legnagyobb gazdaságok, így Németország és Olaszország esetében.
A Horvát Idegenforgalmi Közösség adatai szerint Horvátország a 2025-ös nyári repülési szezonban, március végétől október végéig, 122 külföldi várossal lesz közvetlen légi összeköttetésben.
Az MBH Bank igazgatósága törzsrészvényenként 123 forint osztalék kifizetését javasolja a társaság közgyűlésének a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett előterjesztés szerint.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek