Kezdőlap Címkék Globális felmelegedés

globális felmelegedés

Nincs zöld átmenet a jegybankok nélkül – MNB-alelnök

A jegybankoknak új szemléletmódra van szükségük, amit a felügyeléstől kezdve a pénzügyi piacok fejlesztéséig bezárólag, működésük minél szélesebb körében alkalmazniuk kell.

New Yorkot a felhőkarcolói nyomják egyre mélyebbre

Évente átlagosan egy-két millimétert süllyed New York a felhőkarcolóinak súlya miatt - állítja egy új kutatás, amely szerint ez növeli a globális felmelegedés miatt emelkedő tengerszint okozta árvízveszélyt.

Tavaly is rekordmelegek voltak az óceánok

Rekordmelegek voltak tavaly is az óceánok. A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy az emberi tevékenység okozta globális felmelegedés miatt már hatodik éve dől meg a melegrekord a világ óceánjaiban.

Két dollármilliárdos újragondolja az atomenergiát

Bill Gates és Warren Buffet összefogott, hogy újragondolják az atomenergiát. Céljuk, hogy biztonságosabb, hatékonyabb és költséghatékonyabb atomerőművet építsenek. A Wyoming projekt 400 ezer háztartás energiaellátásához elegendő energiát termelhet, a jövőbeli erőművek pedig még nagyobbak lehetnek.

Értetlenül állnak a tudósok – Európa gyorsabban melegszik

A globális felmelegedés nem egyformán érinti a világ minden részét: Európa már 2,2 Celsius-fokkal melegebb az iparosodás előtti időszakhoz képest, ami jóval meghaladja a hőmérséklet-emelkedésnek a párizsi klímaegyezményben vállalt 1,5 Celsius-fokra való korlátozását. A tudósok értetlenül állnak a kontinens gyorsabb melegedése előtt.

Klímavédelmi egyezményt kötött Kína és az Egyesült Államok

Kétoldalú klímavédelmi együttműködésről állapodott meg az Egyesült Államok és Kína. Az egyezményről szóló, váratlan és a két ország esetében meglehetősen ritka közös kormányközleményt az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban zajló 26. ülésén (COP26) adta ki a két tárgyalóküldöttség.

Az elektromos autók néhol szennyezőbbek, mint a benzinesek

A globális felmelegedés elleni harc egyik fegyverének számító elektromos gépkocsik egyes térségekben szennyezőbbek benzinmotoros társaiknál - mutatta ki a Radiant Energy Group tanulmánya.

Glasgow-i klímatervezet: kritikus évtizedet élünk, cselekedni kell

Kritikus a jelenlegi évtized abból a szempontból, hogy sikerül-e megvalósítani a hosszú távú globális klímavédelmi célokat - áll az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének Glasgowban zajló 26. ülése (COP26) elé terjesztett megállapodás-tervezetben.

Klímacsúcs – Áder: egyre távolodunk a globális klímacél elérésétől

Kevés volt a konkrét vállalás a glasgow-i ENSZ-klímakonferencián, miközben egyre távolodunk nemcsak a 1,5 fokos, de még a 2 fokos klímacél elérésétől is - mondta a köztársasági elnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Klímaváltozás. 2100-ra két métert is nőhet a tengerszint Hollandiánál

Az alacsonyan fekvő Hollandia partjainál a vártnál gyorsabban emelkedhet a tengervíz, 2100-ra akár két méterrel is - közölte a Holland Királyi Meteorológiai Intézet (KNMI).

Hőszigethatás – Melegedő városok, már májusban 40 fok

A hőszigethatás miatt az árnyékmentes aszfaltutak hőmérséklete már májusban 40 Celsius-fokos lehet délben a városok belső részein. Ezért több zöldfelületre lenne szükség - állapították meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) meteorológiai tanszékének szakemberei.

Az idei volt a második legmelegebb július Európában

Az idei július a világban a harmadik, Európában pedig a második legmelegebb július volt a mérések kezdete óta - jelentette az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálata (C3S).

Klímaváltozás – Az ausztráliai bozóttüzek hűtötték a Földet

Az Ausztráliában 2019 végén, 2020-ban pusztító bozóttüzek voltak a legnagyobb hatással a klímaváltozásra az amerikai Nemzeti Légkörkutató Központ (NCAR) tanulmánya szerint.

Gyengülnek a Föld életjelei – tudósok ezrei sürgetnek azonnali beavatkozást

A Föld életjeleinek gyengülésére figyelmeztetett a BioScience című szaklapban megjelent cikkben a világ több mint tízezer vezető kutatója.

Háborúk, Covid, felmelegedés – Percenként tizenegy ember hal éhen

A világon minden percben tizenegy ember hal éhen - közölte az Oxfam nemzetközi segélyszervezet amerikai irodájának vezetője, amikor bemutatta "Az éhség vírusa szaporodik" című jelentést.

Áder: a klímaváltozás hatásai itthon súlyosabbak – jelentés készül

A klímaváltozás hatásai a Kárpát-medencében korábban és súlyosabb formában jelentkeznek, mint Európa számos más régiójában - figyelmeztetett Áder János köztársasági elnök az Első Országos Interdiszciplináris Éghajlatváltozási Tudományos Konferencián.

Klímaváltozás. Pusztítóbbá váltak az európai aszályok

A 2015 óta Európában tapasztalható nyári szárazságok pusztítóbbak voltak, mint az azt megelőző 2100 évben - állapította meg egy nemzetközi kutatás.

Felmelegedés. Ha Európa így folytatja, elkerülhetetlen a katasztrófa

Az európai vállalatok szénkibocsátása jelenleg olyan szintű, amely biztossá teszi, hogy a globális hőmérséklet 2,7 Celsius-fokkal fog növekedni 2100-ig - állapította egy meg új tanulmány.

Globális felmelegedés – A huszonnegyedik órában vagyunk?

Szinte teljes egészében az ember által előidézett károsanyag-kibocsátás a felelős a globális felmelegedésért, de bátor és azonnali kibocsátáscsökkentéssel még elérhetők a párizsi klímaegyezményben lefektetett célok - közölte egy nemzetközi kutatócsoport.

2020 volt a legforróbb év Európában

A feljegyzések kezdete óta 2020 volt a legmelegebb év Európában, a globális adatok szerint pedig 2016 és 2020 tartja a rekordot - közölte az Európai Unió Copernicus Klímaváltozási Szolgálata (C3S).

Friss

Megkapták a bérüket a Dunaferr dolgozói, a kormány fizetett

A Lyberty Steel acélipari vállalat többszöri felszólításra sem tett...

Rohamosan terjed a gyilkos kór itthon: egyre több térségben fertőz

Október 1-jétől több mint 150 madárinfluenza-kitörést regisztrált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

Bánhegyi Zsófia: a női karrier alapja az önazonosság és egymás támogatása

Ahhoz, hogy egy női munkavállaló sikeres legyen a karrierépítésben...

30 százalékos béremelés a vízügyi terület dolgozóinak januártól

A 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz -.

Hírek

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért

Nacsa Lőrinc felel államtitkárként a nemzetpolitikáért.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról

Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként

Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.

Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel

Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.

Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását

Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.

Gazdaság

Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete

A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.

Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban

2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...

Történelmi csúcson a bitcoin

A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.