Augusztusban 4,9 ponttal mínusz 14,3 pontra esett a GKI konjunktúraindexe, és már negyedik hónapja tart az üzleti és fogyasztói várakozások folyamatos romlása - derül ki a GKI Gazdaságkutató által végzett felmérésből.
A GKI konjunktúraindexe júliusban több mint egyéves mélypontra esett. Idén április óta az üzleti várakozások mintegy 8, a fogyasztóiak több mint 20 ponttal estek, ugyanakkor júliusban a cégek és a lakosság pesszimizmusa hasonló mértékben erősödött.
A GKI konjunktúraindexe május után júniusban is csökkent, 15 havi mélypontra jutva. Az emberek legutóbb a Covid-járvány kirobbanásakor voltak a mostaninál pesszimistábbak.
Májusban az előző havinál pesszimistábbak lettek a vállalkozók és a lakosság is: a GKI konjunktúraindexe az áprilisi 8 pontos javulás után májusban 5 ponttal csökkent, ami az áprilisi "hurráoptimizmus" után ugyan visszaesés, de továbbra is derűlátó várakozásnak számít - közölte a GKI Gazdaságkutató.
A Magyar Nemzeti Bank vállalati konjunktúraindexe az előző havi rekordmagas, plusz 15 pontos szintről plusz 4 pontra csökkent márciusban. Ez az elmúlt egy év legalacsonyabb értéke.
A GKI konjunktúraindexe márciusban a tavaly késő tavaszi szintjére esett vissza, ami elsősorban a fogyasztói bizalmi index romlásának következménye. Az üzleti várakozások csak az iparban és a szolgáltató szektorban lettek rosszabbak, az építőiparban és a kereskedelemben nem - közölte a GKI Gazdaságkutató.
A januári emelkedés után februárban hibahatáron belül, de csökkent a GKI konjunktúraindexe, amely a lakossági bizalmi index és az üzleti bizalmi index súlyozott átlaga. A mutató az előző havi 0,1 pontról mínusz 0,5 pontra változott - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Mind a háztartások, mind a vállalkozások körében javult a konjunktúraérzet: a lakosságnál mínusz 2,2-ről mínusz 1,9-re, a vállalkozásoknál mínusz 0,1-ről plusz 0,5-re emelkedett. A céges index 2020 februárja óta először vett fel pozitív értéket, ezzel visszatért a válság előtti szintjére - közölte a Századvég februári felmérése alapján.
Ismét pesszimistábbak a magyarországi vállalkozások - derült ki az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) vállalati negyedéves konjunktúramutatójából.
A tavaly év végi pesszimizmus után januárban javultak az üzleti és fogyasztói várakozások is. A GKI konjunktúraindexe a tavaly utolsó kéthavi csökkenés után januárban ismét elérte a tavaly novemberi szintjét - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Decemberben az üzleti szféra nagyon pesszimistán tekintett a magyar gazdaság jövőjére, de a fogyasztók bizakodóbbá váltak - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Októberben új lendületet vett és kétéves csúcsára emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások 2019 májusában voltak utoljára ilyen kedvezőek, a fogyasztói várakozások pedig háromhónapos romlás után javultak vissza idei júniusi szintjükre.
Októberben a háztartások és a vállalkozások konjunktúraérzete is érdemben javult, az ezt tükröző index mindkét csoportnál megközelítette a koronavírus előtti értékét - közölte a Századvég Gazdaságkutató.
Szeptemberben stagnálásra váltott a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások hónapok óta tartó javulása már csak hibahatáron belüli volt, a fogyasztói várakozások pedig harmadik hónapja romlottak.
A háztartások és a vállalkozások konjunktúraérzete is érdemben javult, de még mindig negatív tartományban van - derül ki a Századvég Gazdaságkutató szeptemberi felméréséből.
A GKI konjunktúraindexe az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után májusban és júniusban is tovább nőtt, ezzel elérte tavaly év eleji, vagyis a járvány előtti szintjét - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Júniusban a vírushelyzet javulásával kismértékben tovább javult a konjunktúraérzet: a lakossági index mínusz 6,9-ről mínusz 6,2-re nőtt, a vállalkozásoknál pedig mínusz 6,9 pontról mínusz 5,5 pontra emelkedett a mutató - közölte a Századvég Gazdaságkutató.
A GKI konjunktúraindexe az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után májusban sokkal kisebb, de jelentős lépést tett felfelé, s ezzel elérte tavaly februári, vagyis a járvány előtti szintjét - ismertette a GKI Gazdaságkutató.
Az MNB vállalati konjunktúraindexe az elmúlt 3 hónapban fokozatosan javult, értéke a decemberi -14 pontról -2 pontra emelkedett márciusra.
Az aktuális helyzet megítélése fokozatosan javult...
Szabadtéri kiállítás nyílt a Lengyel Nagykövetség kerítésén az Európai Fejlődés Modellje címmel. A kiállítás a korábbi évekhez hasonlóan a Nagykövetség és a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet közös projektjeként jön létre és 2025 év végéig lesz látható a járókelők számára.
Megnyitott Budapest első integrált közlekedési kiállítási és képzési tere, a WEMOVE a városi mobilitás jövőjét mutatja be a Jövő Mobilitása Szövetség, a Magyar Autóklub és a Westend együttműködésében
Az OTP történelmének legsikeresebb évét zárta 2024-ben, a bank kiemelkedő jövedelmezőséget ért el, tőkehelyzete rendkívül stabil, a régióban piacvezető
Bécs városa 2025. május 1-jétől új lakhatási akciót indít a felsőoktatásban tanuló diákok számára, aminek keretében akár 1.000 önkormányzati lakás válik elérhetővé számukra.
Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek