Kezdőlap Címkék Magyar vállalatok

magyar vállalatok

Tovább javult a hazai cégek hangulata

Tovább javult a cégek hangulata, ezzel kilépett a negatív tartományból a K&H nagyvállalati növekedési index, ami a magyarországi, kétmilliárd forint feletti éves árbevétellel rendelkező cégek következő egy évre vonatkozó várakozásait vizsgálja.

Újra aktívan toboroznak a magyarországi cégek

A hazai munkáltatók 31 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerő-keretét az idei harmadik negyedévben, csökkentést 18 százalékuk jelez - közölte a Manpower Magyarország friss munkaerőpiaci előrejelzése alapján.

Optimistábbak lettek a hazai vállalatok

Optimistábban ítélik meg a vállalkozások vezetői cégük jelenlegi és várható üzleti helyzetét, jövedelmezőségét, a beruházások és a megrendelések várható szintjét - közölte a MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) negyedéves konjunktúravizsgálata alapján.

Minden ötödik hazai cég tervezi a mesterséges intelligencia használatát

A cégek 15 százaléka már használ mesterséges intelligenciára épülő megoldásokat, és minden ötödik tervezi ilyen szoftver bevezetését a hatékonyság növelése érdekében - derült ki a Profession.hu felméréséből, amelyben 197 vállalatot kérdeztek meg.

K&H: erősödött a cégek foglalkoztatási szándéka

Erősödött a vállalkozások foglalkoztatási szándéka: a cégek mintegy negyede tervez munkaerőfelvételt, miközben újra 10 százalék alatt van az elbocsátásban gondolkodók aránya - közölte a K&H legfrissebb kutatása alapján.

A hazai cégek 62 százaléka tervez béremelést

Az idén a cégek 62 százaléka tervez béremelést, 6-10 százalék közöttit - közölte a Profession.hu állásportál friss felmérése alapján.

MKIK: jelentősen javultak az üzleti kilátások

Jelentősen javult a vállalkozások helyzetértékelése januárban a negyedévvel korábbihoz képest: az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) negyedéves konjunktúramutatója 2022 októberéhez képest plusz 10 pontról plusz 21 pontra nőtt.

A VOSZ szerint nem a cégek profitéhsége okozza a drágulást

A magyarországi vállalatok alapvetően nem azért emelték az áraikat, hogy még több haszonra tehessenek szert, hanem azért, hogy az egymást követő válságokban talpon tudjanak maradni - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).

Duplájára nőtt a kifizetetlen számlák száma Magyarországon

Kifizetetlen maradt a vállalatközi számlák 5 százaléka Magyarországon tavaly, míg 2021-ben a számlák 2,3 százalékát kellett leírni - derül ki az Atradius hitelbiztosító fizetési szokásokról szóló elemzéséből.

Enyhén javult, de negatívban maradt a cégek bizalmi indexe

Továbbra is a negatív tartományban maradt a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások egyéves várakozásait jelző bizalmi index az utolsó negyedévben, a mutató azonban az előző negyedévi mínusz 14-ről mínusz 7 pontra javult az év végére - közölte a K&H-csoport.

Költségcsökkentéssel és áremeléssel készülnek a cégek 2023-ra

Költségcsökkentéssel és áremeléssel készülnek a vállalkozók a 2023-as év nehézségeire, a cégek 25 százaléka azonban fejlesztéssel "előre menekülne" - derül ki a Billingo online számlázó kutatásából.

GKI: a nagyvállalatok környezettudatosabbak, mint a kisebbek

A nagyvállalatok jobban ügyelnek a fenntarthatóságra, mint a kisebbek, de a tevékenység alapján is látszanak különbségek a környezettudatosságban - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.

MKIK: szinte minden magyar cégre hatással van az ukrajnai háború

Az áprilisban végzett felmérés adatai szerint 92 százalékos volt azon cégek aránya, amelyek valamilyen üzleti tevékenységet nehezítő tényezőről számoltak be az orosz-ukrán háború miatt - ismertette legfrisseb kutatásának eredményeit az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI).

Felmérés: évekbe telhet, amíg helyreáll a gazdaság a háború után

Bár a magyarországi vállalatok többsége szerint már idén véget érhet az orosz-ukrán konfliktus, a világgazdaság csak több mint két év múlva érheti el a február előtti teljesítményt - derül ki a K&H nagyvállalatok körében végzett felméréséből.

MKIK: pesszimistábbak lettek a vállalkozások

A vállalkozások üzleti bizalma áprilisban csökkent a tavaly októberi szinthez képest: a konjunktúramutató 31 ponton állt az év negyedik hónapjában, szemben a korábbi felmérés 38 pontjával - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK).

MKIK: a cégek háromnegyede áremelésre készül

A cégek közel háromnegyede, 72 százaléka véli úgy, hogy árat fog emelni a közeljövőben Az áremelésre készülők aránya az átlagosnál is magasabb a 20-49 fős cégek körében (84 százalék), a kereskedelmi vállalatok között (82 százalék) és a tisztán hazai tulajdonú vállalkozásoknál (80 százalék) - közölte felmérése alapján a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara.

Ismét pesszimistábbak a hazai vállalkozások

Ismét pesszimistábbak a magyarországi vállalkozások - derült ki az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) vállalati negyedéves konjunktúramutatójából.

MKIK: a kis- és mikrocégek pesszimistábbak a nagyobbaknál

A vállalkozások a múlt félévhez képest lényegesen kedvezőbben ítélik meg az üzleti klímát, de várakozásaik továbbra is erősen megoszlanak kategóriák szerint - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) rendszeres konjunktúrafelmérésének áprilisi adatai alapján.

Távmunka. A járvány után jön a fordulat?

A koronavírus-járvány hatására a távmunka elkerülhetetlenül a mindennapok részévé vált, azonban a járvány után a hazai vállalatok csökkenteni tervezik a távmunkát - derül ki a GKI Gazdaságkutató irodaterületek adataiból készített kutatásából.

Konjunktúraindex. A nagy cégek derűlátóbbak a kisebbeknél

Az MNB vállalati konjunktúraindexe az elmúlt 3 hónapban fokozatosan javult, értéke a decemberi -14 pontról -2 pontra emelkedett márciusra.Az aktuális helyzet megítélése fokozatosan javult...

Friss

Itt az első magyar elektromos csuklós busz

Az Electronell 18-at 2025 elején az utasok is kipróbálhatják majd a Volánbusz járatain.

HungaroControl: 6 százalékkal nő a forgalom az ünnepek alatt

A tavalyi ünnepi időszakban 32 300 légi járművet kezeltek a társaság szakemberei, az idén 1800 járattal többre számítanak.

Mit mond a Századvég? – A belső kereslet növekedése támogathatja a gazdasági bővülést

2024-ben 0,7, 2025-ben 2,6, 2026-ban pedig 3,1 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Csökkent a 6 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama

A 6 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 10,0 milliárd forintért vitt piacra állampapírt.

Hírek

Csökkent a 6 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama

A 6 hónapos diszkontkincstárjegy-aukción az ÁKK 10,0 milliárd forintért vitt piacra állampapírt.

Vegyesen alakult kedd reggel a forint árfolyama

Kedd reggeli jegyzésén a forint erősebben áll a decemberi kezdésnél, 0,9 százalékkal az euró, 0,2 százalékkal a dollár és 1,8 százalékkal a svájci frank ellenében.

Országgyűlés – Kedd a döntések napja – két tucat előterjesztés

A Pénzügyminisztérium év végével beolvad a Nemzetgazdasági Minisztériumba.

Címzetes egyetemi docensi címet kapott Feldman Zsolt

Az elismerés átadására a MATE Cselekvő Vezetők Konferenciáján került sor az intézmény kaposvári campusán.

Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama

Hétfő reggeli jegyzésén a forint gyengébben áll a decemberi kezdésnél, 0,3 százalékkal az euró, 0,7 százalékkal a dollár és 0,8 százalékkal a svájci frank ellenében.

A Mikulás nyomában Antalyában

A templomban található egy római kori szarkofág, amelyet halpikkelyek és akantuszlevelek díszítenek, és amelyről úgy vélik, hogy Szent Miklósé volt.

Vegyesen mozgott a forint péntek reggel

Az euró a kora esti 1,0553 dollár után 1,0568 dolláron áll péntek reggel.

Kevéssé változott szerda reggelre a forint árfolyama

Kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb...

Gazdaság

Csökkentette az irányadó eurókamatokat az EKB

A kamatcsökkentést az EKB a kedvezőbb inflációs kilátásokkal és a monetáris politika transzmissziójának javulásával indokolta.

Egymillió magyar embernek van állampapírja a Magyar Államkincstárnál

Állampapírt ma már akár telefonról is, néhány kattintással lehet vásárolni a WebKincstár és a MobilKincstár felületein

A Mol részesedését az ENEOS MOL Synthetic Rubber Kft.-ben az ENEOS veszi meg

A tranzakció várhatóan 2025 első negyedévében zárul le, a hatósági jóváhagyástól függően.