Kezdőlap Címkék Nyugati szankciók Oroszország ellen

nyugati szankciók Oroszország ellen

Újabb Oroszország elleni szankciócsomagot fogadott el az EU

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács hivatalosan is elfogadta az Oroszország elleni legújabb, immáron tizenegyedik szankciócsomagot, amelynek többek között az a célja, hogy megakadályozza a Moszkva ellen korábban bevezetett szankciók végrehajtásának megkerülését - közölte a testület.

Hatalmasat zuhant az orosz kőolajtermékek uniós behozatala

Az Oroszországból az Európai Unióba irányuló teljes kőolaj- és kőolajtermékimport 1,4 millió tonnára csökkent 2023 márciusában, ami 90 százalékos visszaesés a 2019-től 2022-ig tartó három év átlagos havi 15,2 millió tonnájához képest  - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Az európai bankok még bőven üzletelnek Oroszországgal

Az euróövezet bankjai még mindig üzletelnek Oroszországban. Az Európai Központi Bank (EKB) most nagyobb nyomást akar gyakorolni az általa felügyelt pénzintézetekre, de gyakran az orosz hatóságok nehezítik a kivonulást.

Megvan a terv: a kiolvasztott orosz pénzek is Ukrajna újjáépítésére mehetnek

Az Európai Unió egyre közelebb kerül egy részletes terv kidolgozásához arról, hogy a befagyasztott orosz vagyont hogyan lehetne felhasználni Ukrajna újjáépítésének finanszírozására - nyilatkozta egy magas rangú uniós tisztviselő.

Német gazdaságkutató: a szankciók mindig a társadalom szegényeit sújtják

A gazdasági szankciók különösen a szegényeket sújtják, a szankcionált országokban a várható élettartam is csökken - állapították meg friss tanulmányukban a müncheni Ifo gazdaságkutató intézet szakértői. Kérdéses, hogy a megállapítások érvényesek-e Oroszországra.

Oroszország az Északi-sarknál fordít hátat a szankcióknak

Oroszország erőteljesen kívánja folytatni az Északi-sarkvidéken átvezető új hajózási útvonalak fejlesztését, hogy jobban ki tudjon bújni a Nyugat által bevezetett szankciók alól. A környezetvédelmi szervezetek megdöbbentek.

Az orosz oligarcha szankcionálva is finanszírozta kedvenc brit csapatát

Az angol Premier League-ben játszó Evertont még azt követően is finanszírozta Aliser Uszmanov orosz oligarcha, hogy beutazási tilalommal sújtották az Egyesült Királyságban - értesült a Guardian.

Máris megvannak a jelentkezők Oroszország energia-nagyhatalmi szerepére

Oroszország globális energetikai szerepvállalása csökkenni fog, és az USA és Katar is a számos nemzet között van, amelyek készen állnak arra, hogy betöltsék a helyét - vélik iparági elemzők.

Putyin ellenintézkedéseket rendelt el az orosz vagyon lefoglalása esetére

Vlagyimir Putyin orosz elnök rendelete értelmében ideiglenes orosz állami kezelésbe kerül a külföldi államokkal kapcsolatban álló vállalatok vagyona, ha ezekben az országokban orosz vagyontárgyakat zárolnak.

Az EU szankciós listára tette Putyin szakácsának magánhadseregét

Az Európai Unió felvette az orosz Wagner csoportot és a RIA FAN nevű médiacsoportot az Ukrajna területi egységét, önállódását és függetlenségét aláásó vagy fenyegető cselekményekért felelősekkel szemben bevezetett szankciós listájára. A magánhadsereget a Putyin szakácsaként emlegetett Jevgenyij Prigozsin vezeti.

Kapnak uniós árut az oroszok, csak nem direktben

Az uniós vállalatok úgy kerülik meg az Oroszország elleni szankciókat, hogy harmadik országokon keresztül bonyolítják le üzleti ügyeiket. Most a német gazdasági miniszter véget akar vetni ennek, méghozzá egy dán modell segítségével.

Leáll a Lada-gyár, mert nincs alkatrész

Az orosz Lada autómárka gyártója komoly válságban van, mivel a nyugati szankciók miatt a cég már jut hozzá alkatrszekhez. Most az Avtovaz bejelentette, hogy kényszerszabadságra küldi a dolgozóit.

Fordult a kocka az energiapiacon: Moszkva pozíciói meggyengültek

Oroszország ukrajnai támadása óta a Nyugat erőpróbát folytat Moszkvával az energiapiacokon. Sokáig úgy tűnt, hogy a Kreml nyerhet, de a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezetője, Fatih Birol szerint fordult a kocka.

Elkészült a javaslat az Oroszország elleni tizedik szankciócsomagra

Az Európai Bizottság elnöke, Ursula Von der Leyen, valamint Josep Borrell, az unió kül- és biztonságpolitikai képviselője hivatalosan is bejelentette a testület új javaslatát az Oroszország elleni, immár tizedik szankciócsomagra vonatkozóan.

Von der Leyen elárult néhány részletet a következő szankciós csomagról

Az Európai Unió politikai és katonai vezetőket érintő szankciókat fog elfogadni, az új megszorító intézkedések Vlagyimir Putyin orosz elnök propagandistáit is megcélozzák majd - közölte az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben, az Európai Tanács soron kívüli csúcsértekezletén.

Német kancellár: szigorítják az uniós szankciókat a háború kitörésének évfordulóján

Az Európai Unió tovább szigorítja az Oroszországgal szembeni szankciókat az Ukrajna elleni orosz támadás első évfordulóján - mondta Olaf Scholz német kancellár a szövetségi parlamentben, a Bundestagban.

Az EP teljes embargót vezetne be az Oroszországból származó fosszilis tüzelőanyagokra

Az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén elfogadott állásfoglalásban az Oroszországgal szembeni tízedik szankciós csomag elfogadását sürgette, amely egyebek mellett teljes embargót vezetne be az Oroszországból származó fosszilis tüzelőanyagokra.

Az EU meghosszabbította az Oroszország elleni szankciókat

Az uniós tagországok kormányait tömörítő tanács fél évvel, 2023. július 31-ig meghosszabbította az Oroszország egyes gazdasági ágazataira vonatkozó korlátozó intézkedéseket.

Nagyot csökkent Oroszország szerepe az EU külkereskedelmében

Az Európai Unió árukereskedelmi forgalma jelentős mértékben csökkent Oroszországgal 2022 februárja, az ukrajnai háború kezdete óta.

Putyin aláírta: tilos lesz olajat eladni az ársapkát alkalmazó országoknak

Aláírta Vlagyimir Putyin orosz elnök azt a rendeletet, amely különleges gazdasági intézkedéseket léptet életbe arra válaszul, hogy nyugati államok árplafont vezettek be az orosz kőolajtermékekre és kőolajra.

Friss

AUTRESZ: kevesen ismerik, pedig nagy segítség a céges adótartozás rendezésére. Mutatjuk hogyan.

Dr. Pokó DiánaAzt már sokan tudják, hogy a gazdasági...

Nem lett követeléskezelési törvény, Magyarországnak is lesz EU-s kötelezettségszegési bírság

Az Európai Bizottság az Európai Unió Bírósága előtt keresetet...

Minden, amit az utasoknak tudniuk kell: A Ryanair 2025-ös szabályváltozása

A papírmentes beszállástól a poggyászkorlátozásig - Készüljön fel az...

A Honda és a Nissan összeolvadási tárgyalásokat folytat

A Honda és a Nissan állítólag feltáró jellegű tárgyalásokat...

Hírek

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon megelőzi-e a hagyományos sört?

Az alkoholmentes sör egyre népszerűbb az EU-ban: De vajon...

A diktatúra habzó bája: nyugati mintájú söröző nyílt Észak-Koreában

Észak-Korea egy vadonatúj, nyugati stílusú sörözőt reklámoz fővárosában, de...

Rárepültek a gyanútlan Wizz Air utasokra

Adathalász e-mailben árulnak 10 eurós Wizz Air kupont a...

Erősödött csütörtök reggelre a forint

A februári kezdéshez képest a forint 1,6 százalékkal erősödött az euróval, valamint 2,3 százalékkal a dollárral és a svájci frankkal szemben.

Erősödött a forint szerdán

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Az eurót 1,0305 dolláron jegyezték kedden reggel, alacsonyabban a hétfő esti 1,0313 dollárnál.

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet