A tavalyi hatalmas mínuszok után a nyugdíjpénztárak látványos hozamokat tudnak felmutatni a tagjaiknak. A legtöbb portfóliójuk történelmi csúcson jár, és két számjegyű pluszban van az év eleje óta.
Milliárdokat hagynak veszni a pénztártagok, pedig kis odafigyeléssel megkaphatnák a személyi jövedelem adójukból a 150-280 ezer forintos visszatérítést - hívta fel a figyelmet az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ).
Egy új törvénytervezet alapján több működési bevételhez juthatnának a negatív hozam miatt ínséges időket élő önkéntes nyugdíjpénztárak. A működési költségeikre a nem fizető tagok számláiról is szabadabban vonhatnak le majd pénzt - írja a Bank360.hu.
Lakáshitel törlesztésére is alkalmas lehet az egészségpénztári befizetés és az utána járó szja-visszatérítés, utóbbi mértéke egy házaspárnál 10 éves távlatban meghaladhatja a 2 millió forintot is - közölte a Duna House.
Sorozatban kapják a felszólításokat a nyugdíjpénztárak és egészségpénztárak tagjai, hogy 2023-tól magasabb minimális havi tagdíjat várnak az intézmények. Az így megtakarítók örülhetnek, ha az inflációval megússzák a tagdíjemelést, mert vannak annál jóval nagyobbak is – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.
2022-ben nem volt olyan nyugdíjpénztári alap, amelyik reálhozamot ért volna el, sőt a leendő nyugdíjasok többsége veszteséget szenvedett el – derül ki a Bank360.hu számításaiból. Százezrek zárhatták kétszámjegyű mínuszban az esztendőt a nyugdíjpénztárak tagjai közül.
Miután márciusban lezárult a magyar Aegon vállalatok akvizíciója, az új tulajdonosokkal kötött megállapodás alapján szeptembertől Alfa néven folytatja tevékenységét a cég érdekeltségéhez tartozó biztosító és nyugdíjpénztár - közölte az Aegon Magyarország Zrt.
Az önkéntes nyugdíjpénztárak mínusz 7 és plusz 26 százalék közötti hozamot értek el tavaly, az átlagos nettó hozam 2,63 százalék volt. A magas infláció mellett ez negatív reálhozamot jelent, míg 10 és 15 éves távon a szektor infláció feletti hozama továbbra is a 2-4 százalékos sávban alakul - közölte a Magyar Nemzeti Bank.
Informatikai biztonsági, kiszervezési, számviteli és vállalatirányítási hiányosságok miatt a Magyar Nemzeti Bank 9,5 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki az MKB Nyugdíjpénztárra.
A tagok tavaly az eddigi legnagyobb összeget, az előző évinél 4,3 százalékkal többet, 73,42 milliárd forintot fizettek be a Pénztárszövetséggel együttműködő önkéntes nyugdíjpénztárakba. Az egészségpénztárakba 17 százalékkal több, majdnem 35 milliárd forint befizetés érkezett.
Veszélybe került nyugdíjpénztár működtetésére rendelt ki biztost az MNB. Az igazgatótanács helyébe lépő felügyeleti biztos feladata a felfedett személyi összeférhetetlenségek felszámolása, a zavartalan működés feltételeinek megteremtése.
A Magyar Nemzeti Bank adatai alapján az önkéntes nyugdíjpénztárak elmúlt tíz évi, záró vagyonnal súlyozott átlagos nettó hozamrátája 7,41 százalék volt, vagyis 4,67 százalék infláció feletti reálhozamot értek el a tavalyi visszaesés ellenére.
Az elmúlt évben az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségével együttműködő pénztáraknál soha nem látott szintre emelkedett az egyéni befizetések összege. Az önkéntes nyugdíjpénztárak tagjai 2018-ban összesen több mint 70 milliárd forintot fizettek be, ami 12 százalékos emelkedés éves szinten, az egészségpénztárakba pedig közel 30 milliárd forintot fizettek be a tagok, 17 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
A tagok bizalma továbbra is töretlen az önkéntes pénztárakban, amit mutat, hogy a harmadik negyedévben is nőttek a befizetések az előző év azonos időszakához képest, ráadásul az egyéni befizetések aránya meghaladja a munkáltatói hozzájárulást - mondta Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (Pénztárszövetség) elnöke.
A fiatalabb generációk egyre inkább felismerik a nyugdíjcélú megtakarítás fontosságát, az OTP Nyugdíjpénztár belépési adatai szerint ugyanakkor a legtöbben továbbra is inkább 40 éves koruk körül kezdenek el félretenni nyugdíjas éveikre.
Az Európai Parlament a napokban megszavazta, hogy késlelteti a jelentéstételi határidőket a vállalati fenntarthatósági jelentésről szóló irányelv és a vállalati fenntarthatósági átvilágítási irányelv esetében.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek