Növelte a világ idei olajkeresletére tett becslését a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) havi rendszeres piaci jelentésének júliusi számában. Idei világgazdasági növekedési előrejelzésén nem változtatott, az euróövezetét kissé rontotta, az oroszországit pedig javította.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint az olajárak jövőre emelkedhetnek, mivel a szankciók beszűkítik az orosz kínálatot, a kereslet pedig felülmúlja majd a korábbi várakozásokat.
A globális olajkereslet korábbinál lassúbb növekedését jelezi előre idénre és a jövő évre a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) november havi piaci jelentésében.
Meredeken emelkedett az olaj ára azt követően, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) főtitkár túlzónak nevezte a kőolajkereslet visszaesésével kapcsolatos aggodalmakat. Az interjú után az amerikai könnyűolaj típus, a WTI jegyzése 2,6 százalékkal 90,3 dollárra, a Brent ára 2,7 százalékkal 96,2 dollárra ugrott.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) friss jelentése szerint a forró nyár és a gáz drágulása növelte a kőolajfelhasználást az energiatermelésben, ezért a szervezet megemelte éves olajkeresleti előrejelzését.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) azzal számol, hogy idén napi 5,2 millió hordóval nő a világ olajkereslete, és két év múlva visszatér a pandémia előtti szintre.
A koronavírus-járvány újabb fellángolása miatt csökkentette a globális olajkereslet idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA), amely ugyanakkor az OPEC-hez hasonlóan arra számít, hogy az olajfogyasztás jövőre eléri a koronavírus-járvány előtti szintet.
Stabilizálódott az olajár: a kereslet gyengülésének kilátásait ellensúlyozta, hogy az Ida hurrikán jelentős termeléskiesést okozott a Mexikói-öbölben működő amerikai fúrótornyoknál.
A világ olajkereslete jövőre visszatér a válság előtti szintre, 2022 közepétől pedig meghaladja majd a napi 100 millió hordót - erősítette meg legfrissebb globális olajpiaci jelentésében az OPEC.
A globális olajkereslet erőteljesen emelkedik az év második felében, a világ olajfelhasználása pedig - Kína és India növekedésének köszönhetően - jövőre visszatér a koronavírus-járvány előtti szintekre - áll a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) friss prognózisában.
Több mint kétéves csúcsra kúszott fel a kőolaj világpiaci ára, és a harmadik egymást követő hetet zárhatja emelkedéssel: az Egyesült Államokban, Európában és Kínában is élénkül az üzemanyagok iránti kereslet a koronavírus-járvány miatti korlátozások fokozatos feloldásával párhuzamosan.
Márciusban nyolc hónap után először nőtt az OECD kereskedelmi olajtartaléka: 10 millió hordóval 2 milliárd 987 millió hordóra bővült - áll a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) jelentésében.
A Goldman Sachs amerikai befektetési bank a globális olajkereslet meredek fellendülését valószínűsítő előrejelzést publikált szerdán. A hírre közel egy százalékkal emelkedtek a világpiaci olajárak.
Az OPEC javította az idei globális olajkeresletre vonatkozó előrejelzését. A szervezet abban bízik, hogy sikerül visszaszorítani a koronavírus-járványt, és ezzel megnő a kőolaj iránti igény.
A koronavírus-járvány okozta megcsappant kereslet és a csökkentett kitermelés miatt visszaesett olajárak hatására 44,4 százalékkal zuhant a Saudi Aramco szaúdi állami olajcég tavalyi profitja.
A koronavírus-járvány gazdasági kockázatai ellenére is - a világgazdasági növekedéssel párhuzamosan - nőni fog az olajkereslet 2021-ben - áll az OPEC havi jelentésében.
Az olaj iránti kereslet nagyon is vérszegény, ezért az OPEC-nek és a szervezeten kívüli nagy olajtermelőknek megoldást kell találniuk annak garantálására, hogy többet ne fordulhasson elő éles áresés a piacon - jelentette be Mohammad Barkindo, az OPEC főtitkára.
A világ olajkereslete az idén 9 százalékkal csökken, jövőre viszont 7,7 százalékkal növekszik majd - derült ki a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) augusztusi olajpiaci jelentéséből.
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát
Nagyszabású, európai uniós támogatással induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben
Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.
A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett
Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek