Mérséklődött az új építésű fővárosi lakások értékesítésének intenzitása a múlt év végére, ennek ellenére sem várható árcsökkenés az idén ebben a szegmensben, ahol már 1 millió és 3 millió forint között mozognak a négyzetméterárak.
Jelentősen csökkent a kereslet az eladó lakások iránt, ami elsősorban az infláció miatt emelkedő kamatkörnyezettel, vagyis a lakáshitelek drágulásával magyarázható - derül ki az ingatlan.com legújabb elemzéséből.
Az idén túllépheti a 150 ezret az ingatlanpiaci adásvételek száma, így újra 3000 milliárd forint felett zárhat a lakáspiac forgalma, szemben a tavalyi 134 ezer tranzakcióval mintegy 2690 milliárd forint értékben - közölte a Duna House.
A tavalyi mélypont után ismét magára talált az újépítésű lakások piaca: 2021 első félévében Budapesten 111 társasházi projektben közel 4200 lakás értékesítése indult el, ami időarányosan 80 százalékos növekedést jelent a tavalyi évhez képest - közölte az OTP Ingatlanpont.
Az első negyedévben 6153 új lakás épült, 28,9 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 6946 volt, 1,2 százalékkal kevesebb, mint egy éve - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Az újra életre hívott 5 százalékos lakásáfának köszönhetően visszatérhet az elmúlt négy évben tapasztalt lakásépítési lendület, egyúttal véget érhet az új lakások drágulása - áll az ingatlan.com elemzésében.
Csökkent az új lakások átlagos mérete a fővárosban: az árak jelentős emelkedése és a vevők elvárása miatt a fejlesztők csökkentették az alapterületeket - derült ki a Takarék Index vizsgálatából.
Budapest XIII. kerületében 84 beruházásban hirdetnek eladó lakásokat, ez a szám a fővárosi társasház projektek 17 százalékát fedi le - közölte az Otthon Centrum januári felmérése alapján.
Az idei első három negyedévben 10 302 új lakás épült, 0,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 27 388 volt, 2,7 százalékkal több, mint a múlt év azonos időszakában - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
A második negyedévben megállt a használt lakások árának emelkedése, miközben az új lakások ára országszerte nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Az új lakások kedvezményes áfakulcsának év végi megszűnésével jelentősen drágulhatnak az újépítésű ingatlanok, sőt a használtpiacon is felszökhetnek az árak - állapította meg a Duna House legfrissebb elemzésében.
Magyarországon tavaly hét évnyi bruttó átlagkereset kellet egy új, 70 négyzetméteres lakást megvásárlásához. A leghosszabb időszakot a cseheknek, a legkevesebbet pedig a portugáloknak kellett dolgozniuk egy új lakásért - írta a Deloitte európai lakóingatlan-piaci tanulmányában.
Az első fél évben alig háromezer új lakás talált gazdára Budapesten, negyedével kevesebb, mint egy évvel korábban. Jövőre a felére eshet vissza az átadások száma a fővárosban.
Az idei első negyedévében 3661 új lakás épült, 7,9 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 9639 volt, 2,1 százalékkal kevesebb, mint tavaly március végén.
Az elmúlt öt évben kiadott építési engedélyek alapján épült lakások jelentős részét még 5 százalékos áfával értékesíthetik a beruházók 2023 végéig, ezért a következő pár évben évente legalább 20 ezer lakás épülhet. Ez a szám azonban még mindig nem elegendő ahhoz, hogy a lakásállomány minőségromlását ellensúlyozza.
Az elmúlt három évben megduplázódott a lakásépítések száma Magyarországon, az 5 százalékos kedvezményes lakásáfa teljesen átalakította az építkezések ütemét. Az új lakások számának növekedése a használt lakások áremelkedését is kiegyenlítheti.
Hőszigeteléssel látná el és megerősítené a bontás után szabadon maradó szomszédos épületek, társasházak és intézmények tűzfalait az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új kampuszának építését megelőző bontási munkálatok során.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez.
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Fotó: popso.it
Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot.
Az ING Group...
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem fogadom elAdatvédelmi irányelvek