Kezdőlap Tőzsde Csökkenéssel zárt a BUX - A magyar tőzsde gyengébben teljesített az európai...
No menu items!

Csökkenéssel zárt a BUX – A magyar tőzsde gyengébben teljesített az európai átlagnál

A Magyar Telekom új székháza

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 519,6 pontos, 0,72 százalékos csökkenéssel, 71 832,47 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 7,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a nemzetközi hangulat alakulásával magyarázta a csökkenést. Az Egyesült Államokban a kedden megjelent termelői árindex a kamatok csökkenését vetítheti előre, így a nyugati tőzsdék általában jó napot zártak – mondta Czibere Ákos, aki szerint emiatt a befektetők egy része a BÉT részvényei helyett más piacokra összpontosít. A magyar tőzsde tehát gyengébben teljesített az európai átlagnál, a kereskedés az ilyenkor szokásos módon eseménytelenül alakult – tette hozzá.
A Mol 16 forinttal, 0,58 százalékkal 2764 forintra erősödött, 923,7 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 295 forinttal, 1,64 százalékkal 17 675 forintra csökkent, forgalmuk 5,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 0,56 százalékkal 1066 forintra esett, forgalma 158,5 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,38 százalékkal 10 350 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 6670,18 ponton zárt kedden, ez 79,66 pontos, 1,18 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Mentavill Expo: ezért optimisták a villanyszerelők

Kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott a hagyományosan kétévente sorra kerülő...

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

Az érintett, váltani szándékozó autósokat, hogy fokozottan ügyeljenek a határidő betartására, mivel akinek a felmondása nem érkezik be határidőn belül a biztosítójához, automatikusan a következő egy évre megállapított új díjon viszi tovább a jelenlegi kötelező biztosítását.

BÉT- Emelkedés várható a tőzsdén az elemző szerint

A kedvező nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés.

Elindultak a vadonatúj hóágyúk, készülnek a sípályák a Mátraszentistváni Síparkban

A Sípark december 1-jén elindítja megújult webshopját, ahol a szezon hivatalos kezdetéig 10 százalékos kedvezménnyel vásárolhatók meg az ajándékutalványok
Hirdetés

Hírek

60-70 ezer kgfb-szerződést is lecserélhetnek az érintett autósok

Az érintett, váltani szándékozó autósokat, hogy fokozottan ügyeljenek a határidő betartására, mivel akinek a felmondása nem érkezik be határidőn belül a biztosítójához, automatikusan a következő egy évre megállapított új díjon viszi tovább a jelenlegi kötelező biztosítását.

BÉT- Emelkedés várható a tőzsdén az elemző szerint

A kedvező nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés.

Elindultak a vadonatúj hóágyúk, készülnek a sípályák a Mátraszentistváni Síparkban

A Sípark december 1-jén elindítja megújult webshopját, ahol a szezon hivatalos kezdetéig 10 százalékos kedvezménnyel vásárolhatók meg az ajándékutalványok

Itt a félelemindex. Turbulens év vége jöhet a piacokon – egyre több a kétely az AI-lufi és a Fed kamatvágása körül

Fotó:Freepik A nemzetközi részvénypiacok háromnegyed éves szárnyalása után a befektetők...

Sokba kerülnek az új ügyfelek: egyre több ajándékpénzt fizetnek a bankok

Egyre többször honorálják a termékeik igénybevételét ajándékpénz adásával a pénzintézetek, néhány napon belül a személyi kölcsönöknél is két újabb szereplő állt be az egyszeri jóváírást adó pénzügyi szolgáltatók sorába

Ne maradjon le, bárki elmondhatja a véleményét az e-számla koncepcióról

A ViDA-csomag fő célja az áfacsalások visszaszorítása és a gazdaság digitalizációjának előmozdítása. A hazai megvalósítás koncepciójának kidolgozása hónapok óta zajlik.

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

Az Év óvodakertje elismerést a Budapest XXII. Kerület Egyesített Óvoda nyerte el, a Virágos városi- és faluséták kategória idei díjazottja pedig Miskolc.

Hó, jég, dugó: így készülhetünk a reptéri ünnepi rohamra

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kapacitása évek óta nem tud lépést tartani a forgalom növekedésével. A téli szezonban naponta több tízezer utas érkezik vagy indul útnak, miközben a parkolóhelyek száma szinte változatlan.

Gazdaság

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.

Kamatot csökkentett a Fed

Ezenkívül a központi bank úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.