Kezdőlap Gazdaság Együttműködési megállapodást írt alá az MKT és a METU
No menu items!

Együttműködési megállapodást írt alá az MKT és a METU

 

Az oktatás, a kutatás és az innováció összekapcsolásának erősítése érdekében együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) és a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) szerdán Budapesten. A megállapodást az egyetem részéről Kocziszky György rektor, az MKT részéről pedig Pleschinger Gyula elnök látta el kézje-gyével. 

A Budapesti Metropolitan Egyetem küldetése, hogy az alkotó kreatív gondolkodást fejlesztve készítse fel hallgatóit a folyamatosan változó munkaerőpiaci igényekre, és hogy a munkaerőpiac igényeinek és elvárásainak megfelelő, felkészült, gyakorlati ismeretekkel és kompetenciákkal rendelkező szakembereket képezzen, akik a hazai és a nemzetközi munkaerőpiac és a vállalkozói szféra aktív és hatékony szereplőivé válhatnak. A METU kiemelten fontosnak tartja az üzleti és kreatív ipari szektorral való együttműködést, ugyanis az oktatás, kutatás és innováció összekapcsolása kiemelt helyen jelenik meg a tudástársadalom fejlődésében, amely rendkívüli fontosságú a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés szempontjából.

E munkában új partnere az egyetemnek az idén 130 éves, mintegy 3 ezer fős tagságú Magyar Közgazdasági Társaság, a magyar közgazdák legrégebbi, legjelentősebb szervezete, amely a közgazdasági ismeretek terjesztését, a szakmai közélet fejlesztését és a párbeszéd erősítését vállalta feladatául.

A most megkötött megállapodás célja a METU oktatási, tudományos és innovációs tevékenységének, valamint a kutatási eredmények disszeminációjának folyamatos fejlesztése, erősítése, különösképpen a reálgazdaságot és a munkaerőpiacot érintő területeken, valamint a gyakorlati együttműködés erősítése az egyetem, a vállalati, vállalkozói szféra és a szakmai civil társadalom között.

Ennek keretében az MKT vállalja, hogy igény esetén a gazdasági, pénzügyi és közgazdasági tudományos életből előadókat biztosít a METU szakmai konferenciáihoz, tanrendbe illeszkedő vagy tanórán kívüli előadásaihoz, szakmai programjaihoz, valamint hogy társszervezőként segíti a METU gazdaságot érintő konferenciáinak, szakmai rendezvényeinek megvalósítását, illetve a saját rendezvényein a témától függően, lehetőség szerint szereplési, előadási lehetőséget biztosít a METU oktatóinak, kutatóinak.

Az együttműködés keretében a METU azt vállalja, hogy igény esetén helyet és infrastruktúrát biztosít az MKT szakmai rendezvényeinek, előadásainak, továbbá segíti az MKT METU-hallgatókból álló Ifjúsági Szervezetének megalakulását és működését az egyetemen.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Elkészült a világ egyik legnagyobb tengerjárója, a Star of the Seas

2025 augusztusában indul útjára a Royal Caribbean új tengerjárója, a Star of the Seas. A floridai Port Canaveralból hajózik majd hetente karibi utakra

Megkezdődik a Csaj-tó ökológiai állapotának javítása

Természetvédelmi célú fejlesztés indul a Csaj-tónál 530 millió forint támogatással.

Idén szervez „Szakmakóstoló” táborokat pályaválasztóknak a NAK

Ingyenes „Szakmakóstoló” pályaorientációs táborokat szervez országszerte 19 helyszínen az 5-6-7. osztályos általános iskolai tanulóknak a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
Hirdetés

Hírek

Megkezdődik a Csaj-tó ökológiai állapotának javítása

Természetvédelmi célú fejlesztés indul a Csaj-tónál 530 millió forint támogatással.

Idén szervez „Szakmakóstoló” táborokat pályaválasztóknak a NAK

Ingyenes „Szakmakóstoló” pályaorientációs táborokat szervez országszerte 19 helyszínen az 5-6-7. osztályos általános iskolai tanulóknak a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

Százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

Júliustól kizárólag e-számlát állít ki az MVM a nem lakossági ügyfeleknek

Július 1-jétől az energiaszolgáltatók és a hálózati elosztó társaságok a lakossági fogyasztónak nem minősülő felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy egyetemes szolgáltatás keretében, vagy versenypiacról vételezve szerzik be az energiát

Országos informatikai probléma van a határátkelőhelyeken

Informatikai rendszerprobléma merült fel csütörtökön 11 óra 15 perctől a közúti határátkelőhelyeken és a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Bécs a Velencei Biennálén: lakhatás, mint közösségi érték

Május 9-én, pénteken ünnepélyes keretek között megnyitották a 19....

Új fejezet kezdődik a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek védelmében

Nagyszabású, európai uniós támogatással  induló fejlesztési program veszi kezdetét a Tarna-Lázbérc térség vizes élőhelyeinek megőrzése és helyreállítása érdekében 415 millió forint értékben

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.
Hirdetés

Gazdaság

Az MNB üdvözli a jegybanktörvény módosítását

A jegybank a jövőben kizárólag a törvényben meghatározott alapfeladatok ellátására fókuszál, elkötelezett az intézmény átlátható és hatékony működése mellett

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit