Kezdőlap Fogyasztóvédelem Ellenőrzést tartott a fogyasztóvédelem a Lehel téri piacon
No menu items!

Ellenőrzést tartott a fogyasztóvédelem a Lehel téri piacon

fotó: építészfórum

Ellenőrzést tartott a fogyasztóvédelem a Lehel téri piacon: lejárt élelmiszereket és higiéniai problémákat találtak – közölte a hatóság.

A közlemény szerint a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság munkatársai átfogó ellenőrzést tartottak a Lehel Csarnokban, ahol a zöldség-gyümölcs kereskedőknél 750 kilónyi terméket vizsgáltak, valamint ellenőrizték a vendéglátóipari létesítményeket és kiskereskedelmi egységeket is.

Az átfogó ellenőrzés során a hatóság szakemberei a vizsgált öt vendéglátóhely közül négy egységben találtak higiéniai, jelölési és nyomon követési hiányosságokat. Hét kilogramm helytelenül tárolt készételt és 31 kilogramm nyomon követhetetlen eredetű élelmiszert vontak ki a forgalomból, további hibaként merült fel az egységek takarítatlansága és a dolgozók érvényes egészségügyi könyvének hiánya – fejtették ki.

Az egyik vendéglátóipari egységben a fogyasztók tájékoztatása sem volt megfelelő, mivel a kínálatban lévő diós guba elnevezésű étel készítéséhez “DEJÓ” diópótlót használtak fel, ezért az érintett egységekben soron kívüli nagytakarítást rendeltek el az ellenőrök.

Nyolc zöldség-gyümölcs kereskedőnél 51 tételt, több mint 750 kilogramm terméket vizsgáltak meg a szakemberek.

Az áruk minősége megfelelt ugyan a vonatkozó előírásoknak, viszont 5 forgalmazónál a termékek jelölése hiányos volt, leginkább a származási ország és a minőségi osztály feltüntetése maradt el, valamint több esetben a hazai termékeknél kötelező magyar zászló kihelyezése sem történt meg.

Mint írták, a hatósági szakemberek mindemellett további három kiskereskedelmi egységet is ellenőriztek: a vizsgálatok során összesen nyolc lejárt minőségmegőrzési idejű élelmiszert találtak, valamint 24 terméknél hiányzott a magyar nyelvű tájékoztatás a csomagolásról, emellett egy esetben a gyártó nem tüntette fel a minőségmegőrzési időt, amelyet egy könnyen eltávolítható, öntapadós címkével pótoltak.

Az érintett termékeket a hatóság kivonta a forgalomból, a feltárt hiányosságok és szabálytalanságok miatt pedig az élelmiszer-vállalkozásokkal szemben hatósági eljárás indult.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A gazdasági kihívásokból lehetőséget kell teremteni

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladata az, hogy a gazdasági kihívásokból lehetőségeket teremtsen a vállalkozók számára - mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) általános alelnöke a XVIII. Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján hétfőn, a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

“A Tápláló Európa”

Az állattenyésztési ágazatban tevékenykedők munkájának elismerését és megbecsülését szem előtt tartó új megközelítést és intézkedéseket sürget az EU élelmiszer-politikájában az állattenyésztési és az állatitermék-előállítási láncban működő 125 hasonló gondolkodású európai szervezet.

Tavaszi Portanyitogató a Zala-völgyében – nyitott porták, nyitott szívek

26 porta, egy nap, ezer élmény – május 3-án kinyílnak a vidéki kapuk.

Forgalmazásra javasolja a Richter két termékét az Európai Gyógyszerügynökség bizottsága

Az Európai  Gyógyszerügynökség (European Medicines Agency, EMA) Emberi felhasználásra szánt gyógyszerkészítmények bizottsága (Committee for Medicinal Products for Human Use, CHMP) a Richter két termékének európai forgalomba hozatali engedélyezését javasolja
Hirdetés

Hírek

A városi közlekedés jövője a WEMOVE Mobilitási Parkban

Megnyitott Budapest első integrált közlekedési kiállítási és képzési tere, a WEMOVE a városi mobilitás jövőjét mutatja be a Jövő Mobilitása Szövetség, a Magyar Autóklub és a Westend együttműködésében

Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója

Az OTP történelmének legsikeresebb évét zárta 2024-ben, a bank kiemelkedő jövedelmezőséget ért el, tőkehelyzete rendkívül stabil, a régióban piacvezető

Tanulsz? Lakást kapsz! Bécsben

Bécs városa 2025. május 1-jétől új lakhatási akciót indít a felsőoktatásban tanuló diákok számára, aminek keretében akár 1.000 önkormányzati lakás válik elérhetővé számukra.

Új ökoturisztikai központ lesz a Nagyszéksós-tónál

Kiemelkedő ökoturisztikai beruházás kezdődik a Nagyszéksós-tónál 1,4 milliárd forintos uniós támogatással.

Zebrák a falvakban

Kihirdeti kedden a kormány az utcák és járdák felújítására szóló pályázatát a falusi önkormányzatok számára.

450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök.

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Mostantól fesztiválokon és tömegrendezvényeken is könnyen visszaválthatjuk a palackokat, dobozokat, üvegeket.

Deviza – Erősödött a forint jegyzése

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Hirdetés

Gazdaság

Július 1-től újabb szigor az online számlaadat-szolgáltatásban. Itt van mire figyeljünk.

Az Online Számla rendszerbe jelentett számlaadatok pontosságának javítása érdekében újabb szigorítás várható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részéről a figyelmeztető- (WARNING) és hibaüzenetek (ERROR) kapcsán,

Devizapiac – Erősödött kissé a forint kedd reggelre

Erősödött kissé a forint a főbb devizákkal szemben kedd reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Szokatlan mértékű túlterheléses támadás érte az OTP-t

Nemzetközi mércével mérve is szokatlan méretű túlterheléses támadás érte csütörtökön az OTP Bank digitális ügyfélkiszolgálási felületeit

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.