Kezdőlap Agrár Gazdapetíció - Olimpiai bajnok a százezredik aláíró
No menu items!

Gazdapetíció – Olimpiai bajnok a százezredik aláíró

Négy hét alatt százezren írták alá azt a petíciót, amelyet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) indított útjára, annak érdekében, hogy az Európai Bizottság azon törekvését – miszerint a Közös Agrárpolitika (KAP) forrásainak egy részét a migráció támogatására kívánják átirányítani – megakadályozza.

A százezredik támogató, Szécsi Zoltán olimpiai bajnok vízilabdázó, gazdálkodó, aki kömlői gazdaságában online írta alá a petíciót – derült ki a kormány Facebook oldalán megjelent videóból.

Nyitrai Zsolt kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki megbízott az MTI kérdésére a videófelvétel kapcsán kiemelte: a kormány a magyar gazdák mellett áll az agrártámogatások megvédésének ügyében. “Egyértelművé kell tennünk: nem engedhetjük meg, hogy a magyar gazdák kárára átcsoportosítsanak forrásokat Brüsszelben a migráció támogatására. Ez a terv veszélyezteti az agrárgazdaságot, a benne dolgozók megélhetését és az élelmiszerárak növekedését eredményezné. Minden magyar érdeke, hogy megvédjük az agrárgazdaságot, a gazdákat és a magyar termőföldet” – tette hozzá.

A petíciót százezredikként aláíró, a videóban megszólaló Szécsi Zoltán elmondta, hogy fiatal gazdálkodóként és korábbi élsportolóként nagyon fontosnak tartja, hogy ne csak megfelelő mennyiségű, hanem megfelelő minőségű élelmiszer kerülhessen az asztalokra. A mezőgazdaság egy fejlesztésigényes ágazat, ehhez azonban kulcsfontosságú a támogatások megléte. A petíció ezt a támogatást védheti meg, ezért arra kér mindenkit, hogy csatlakozzon az aláírók köréhez.

Farkas Sándor, az agrártárca miniszterhelyettese a felvételen kifejtette: az európai büdzsének több mint hatvan százalékát az agrártámogatások teszik ki. Ezt akarják megcsonkítani, ezért nagyon fontos az, hogy ezek a támogatások hosszú távon, kiszámítható módon megmaradjanak a magyar és az európai gazdák számára. Az elvonások miatt a gazdálkodás veszteségessé válna, és ezáltal az élelmiszerárak drasztikus módon megemelkednének. “Meg kell védenünk a gazdáinkat, gazdálkodóinkat, meg kell védenünk a magyar földet, meg kell védeni azt a tevékenységet, azt a hagyományt, azt a fantasztikus értéket, amit a vidék mezőgazdasága, a vidék Magyarországa tud teljesíteni” – mondta a miniszterhelyettes.

Szendrei László, a NAK Heves megyei elnöke megszólalásában hangsúlyozta, a magyar gazdák számára a választás tétje az életben maradás. Amennyiben a közös agrárpolitikai forrásokat elvonják vagy csökkentik, nagyon sok gazdálkodónak kell befejeznie a gazdálkodást, vagy lecsökkentenie a termelést.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ünnep másként: év végi utazás Törökországban

Az út utolsó szakasza Denizli térségéhez, Laodikeia városához vezet. Szent János utolsó levelét ennek a közösségnek címezte, így ez a helyszín a zarándoklat természetes lezárásává válik.

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni
Hirdetés

Hírek

A Temu letarolja a hazai webshopokat – a karácsony sem hoz változást

A külföldi online vásárlások átlagos értéke ennél közel 30 százalékkal magasabb volt és meghaladta a 23 600 forintot, ami közel 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben.

Mérföldkő a falusi turizmusban – átadták a 2000. napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyet Tiszabábolnán

A napraforgós Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszer a FATOSZ által működtetett országos tematikus védjegyrendszer, amelynek célja, hogy a vendégek számára átlátható és hiteles információt nyújtson a falusi-vidéki szálláshelyek színvonaláról.

Horgász a pácban: szigorú szabályok lépnek életbe itt 2026-tól

Már nem lehet mindenhol minden módszerrel horgászni

Téli kalandok a Zsolnay Negyedben – élmények kicsiknek és nagyoknak a téli szünetben

A Zsolnay Negyed a téli szünetben is vár mindenkit, csupán december 24-én, 25-én, 26-án és január 1-jén tart zárva.

Több ezer adag ételt kapnak idén is a rászorulók

Az elmúlt évben a Julienne Kft. nagyszabású karácsonyi akciót hajtott végre a Budapest Bike Maffiával közösen, amelynek során díszvacsorát szerveztek egy női szállón, ahol a hölgyek fodrász és kozmetikus segítségével szépülhettek, emellett 1500 adag dobozolt ételt juttattak el a rászorulóknak.

Az Ericsson szerint 2031 végére a mobil-előfizetések mintegy kétharmada 5G lesz

Az Ericsson várakozásai szerint az 5G 2027-re, kilenc évvel a bevezetése után, megelőzi a 4G-t, és domináns globális kommunikációs szabvánnyá válik.

Karácsonyi ajándéknak is kiváló választás a magyar bor

Jól sikerült az idei szüret, a hazai szőlőtermelők a száraz nyárnak köszönhetően kiváló minőségű szőlőt takaríthattak be.

Így készül Bécs a szilveszterre

A Városháza téren felállított nagyszínpadon bemutatott "Best of Eurovision" show, valamint az éjfélkor elindított "Eurovision Countdown Clock" visszaszámláló óra látványos gesztus, de egyben világos üzenet is: az Eurovíziós Dalfesztivál egy teljes évre kiterjedő városstratégiai projekt.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás