Hirdetés
Kezdőlap Hírek Három év börtön. Uzsorázott a nyírpilisi polgármester
No menu items!

Három év börtön. Uzsorázott a nyírpilisi polgármester

Uzsorázás, zsarolás és csalás miatt jogerősen három év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék Beri Róbertet, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírpilis polgármesterét.

Resán Dalma, a törvényszék sajtószóvivője elmondta: a másodfokú bíróság enyhítette a B. R. vádlottra csalás és zsarolás bűntette, csalás bűntettének kísérlete és uzsorabűncselekmény miatt első fokon kiszabott három év hat hónap börtönbüntetést, valamint négy évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától és 455 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el.

A tényállás szerint a férfi 2014-től a szabolcsi település polgármestereként kihasználta nehéz anyagi helyzetben lévő lakosok helyzetét.

Több embernek hitelre adott pénzt és élelmiszert úgy, hogy később havonta ötven százalékkal több pénzt kért vissza tőlük.

Mivel a havi jövedelmüket az adósok teljes egészében a hitel visszafizetésére költötték, élelmiszert már csak a vádlott családja érdekeltségébe tartozó boltból tudtak vásárolni hitelre, ami tovább növelte tartozásukat – ismertette a szóvivő.

A férfi kihasználta azt is, hogy a helyi lakosság nagyrészt nincs tisztában az ingatlan adásvétel jogi szabályozásával és 2015-ben úgy kínált eladásra egy ingatlant, mintha arra feljogosították volna a ház valódi tulajdonosai. A vádlott a 650 ezer forint értékű ház vételárának havi 50 ezer forintonkénti törlesztésében állapodott meg a vevőként jelentkezett házaspárral, akik néhány hónap alatt 540 ezer forintot meg is fizettek neki.

Miután a házaspár ideiglenesen elköltözött a faluból, a vádlott 600 ezer forintért újból eladta a házat egy helyi asszonynak.

Az eredeti vevők később vissza akartak költözni a házba, a vádlott azonban közölte velük, hogy a házat már eladta másnak, de ennek ellenére 105 ezer forintot, az elmaradt törlesztőrészletek és kamatok kifizetését követelte tőlük.

A házaspárnak nem volt ennyi pénze, félelmükben 25 ezer forintot mégis átadtak zsarolójuknak – tette hozzá a szóvivő.

Resán Dalma elmondta, a büntetés enyhítésekor a törvényszék figyelembe vette, hogy a bűncselekmény elkövetése óta hosszabb idő telt el és ez az időmúlás nem róható a vádlott terhére. Az ítélet jogerős.

Beri Róbert (független) 2010 óta polgármestere a Nyírbátor közelében fekvő községnek. A 2019. október 13-ai önkormányzati választáson újraválasztották.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tavaly novemberben a vendégek száma (közel 1,4 millió) 7,9, a vendégéjszakáké (3,0 millió) 5,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Budapesten 5,4 százalékkal nagyobb, a Balatonnál 1,4százalékkal kisebb volt a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma.

Magyarországon a BYD 2412 darab új energiával hajtott személygépkocsit értékesített 2025-ben

A BYD országszerte 12 értékesítési helyszínen és 7 szervizközpontban áll az ügyfelek rendelkezésére, további két vidéki értékesítési pont indulása folyamatban van.

A Wizz Air budapesti flottája 19-re bővül

Az új járatok mellett a 19. repülőgépnek köszönhetően további 6, már meglévő útvonalon is bővül a légitársaság kapacitása. Antaliába, Jerevánba, Malagára, Máltára, Marosvásárhelyre és Tallinnba még több járat közlekedik majd minden héten.

Kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt a 3 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátáson

Az eurókötvényeket a kiemelkedő érdeklődésnek köszönhetően az eredeti árindikációnál 30, illetve 25 bázisponttal kedvezőbben sikerült árazni.
Hirdetés

Hírek

Tavaly novemberben a vendégek száma (közel 1,4 millió) 7,9, a vendégéjszakáké (3,0 millió) 5,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Budapesten 5,4 százalékkal nagyobb, a Balatonnál 1,4százalékkal kisebb volt a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma.

Kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt a 3 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátáson

Az eurókötvényeket a kiemelkedő érdeklődésnek köszönhetően az eredeti árindikációnál 30, illetve 25 bázisponttal kedvezőbben sikerült árazni.

Négy rangos gasztronómiai verseny indul a „Magyarország étele” programsorozat égisze alatt

A négy verseny különböző területeket szólít meg, de közös bennük, hogy erősítik a hazai alapanyagok szerepét, támogatják az innovációt, és növelik Magyarország gasztronómiai presztízsét.

Ez az amerikai olajcég kaszálhatja a legnagyobbat Venezueláben

Fotó:freepik A Chevron, az Egyesült Államok második legnagyobb olajvállalata jelenleg...

EM: decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi

Az elektromos hajtású gépkocsik terjedésével csökken a közúti közlekedés levegőszennyezése és zajterhelése.

EU Bizottság: Magyarország az áfabeszedésben TOP-on van

A jelentés szerint Magyarországon 2023-ban az áfarés ugyan növekedett az előző évhez képest, ugyanakkor továbbra is az Európai Unió átlaga alatt maradt.

A gazdálkodók szalmát ajánlanak fel az állatmenhelyeknek a hideg időben

Már egy nap alatt is számos felajánlás érkezett, a kamara pedig az igényeket is felmérő állatvédelemért felelős kormánybiztossággal és Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvánnyal közösen koordinálja azt, hogy miként jussanak el a lehető leghamarabb a felajánlások az érintett menhelyekhez.

MNB: tőzsdei befektetést ígért, veszteséges kereskedés lett a vége

A felügyelet már tavaly augusztusban felhívta a nyilvánosság figyelmét a magánszeméllyel szembeni ideiglenes tiltó intézkedésére.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás