Kezdőlap Pénzvilág Hatalmas zuhanásban a kriptovaluták
No menu items!

Hatalmas zuhanásban a kriptovaluták

Beköszöntött a kriptovaluták alkonya. Az elmúlt években sokan meggazdagodtak a kereskedésükkel, mára viszont a bitcoinőrület lecsengett, a pénzüket Ethereumban, Litecoinban tartók pedig egyaránt rossz hónapokon vannak túl.

A legismertebb digitális fizetőeszköz, az először 2009-ben kibocsátott Bitcoin az év eleje óta folyamatos esésben van, az egykor közel 20 ezer dollárt is megérő kriptovaluta darabjáért napjainkban már csak alig 6300 ezer dollárt adnak.

Hasonlóan sanyarú sorsra jutott a szintén népszerű Ethereum, amelynek egysége januárban 1400 dollárt, május elején még több mint 800 dollárt ért, az elmúlt hetekben lezajlott óriási esés után pedig 250 dolláros árfolyamon ért talajt.

Ugyancsak nem sok öröme lehet azoknak, akik Litecoinba fektettek: a tavaly decemberben 360 dolláron tetőző digitális pénz mára 56 dollárig süllyedt vissza.

A Forbes magazin idén februárban közölt egy listát azokról, akik a legtöbbet gazdagodtak a virtuális pénzek kereskedésével. A felsorolást a Ripple nevű kriptovaluta atyja, Chris Larsen vezeti 8 milliárd dolláros profittal, akit egymilliárd dollár körüli nyereséggel állók követnek. A BBC úgy tudja, a lista a brutális árfolyamesések miatt a magazin nyomdába küldése után óriásit borult, így a lap megjelenésekor már teljesen más volt a sorrend.

A kockázat tehát óriási, kriptovalutát vásárolni ma már inkább számít vesztes hazárdjátéknak, mint jól jövedelmező befektetésnek.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Csalók a NAV nevében küldenek hamis értesítéseket

Hangsúlyozták, hogy a NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta, így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.

Nemzetközi razzia volt Magyarországon az Europol vezetésével

Nagyszabású ellenőrzési akció volt Magyarországon március 28-án és 29-én az Europol koordinálásával

Soha nem látott mennyiségben adtak el állampapírt a háztartások

Csaknem 340 milliárd forintnyi állampapírt váltottak vissza a magyar háztartások februárban.

Szlovákia ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon - az erről szóló döntést hétfői ülésén hagyta jóvá a pozsonyi kormány.

Hírek

Devizapiac – Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Gazdaság

Indul a Lakhatási Tőkeprogram, emelt keretösszeggel, 300 milliárd forinttal

A Lakhatási Tőkeprogram a nagy érdeklődés miatt 100 milliárd forinttal magasabb keretösszeggel, 300 milliárd forinttal indul el.

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.