Az érdekképviseleteknek kiírt pályázat célja, hogy a munkavállalók és munkáltatók, illetve ezek képviseletei szakszerű, naprakész, ingyenes jogi segítséget vehessenek igénybe.
Megjelent “A jogszerű foglalkoztatást célzó szolgáltatásnyújtás támogatása” című pályázati felhívás, amelyre a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanácsban képviselt munkavállalói és munkáltatói érdekképviseleti szervezetek pályázhatnak október 8-tól a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium (PM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára. A rendelkezésre álló keretösszeg 2,4 milliárd forint.
Az államtitkár elmondta: a program kiemelt célja, hogy a munkavállalók és munkáltatók, illetve ezek képviseletei szakszerű, naprakész, ingyenes jogi segítséget vehessenek igénybe a jogszerű foglalkoztatás és a jogkövető, jogtudatos magatartás érdekében, melyet a munkavállalói és munkáltatói érdekképviseleti szervezetek nyújtanak számukra.
A szolgáltatás munkajogi, foglalkoztatási jogi, társadalombiztosítási és a munkavállaláshoz kapcsolódó adójogi és vállalkozási kérdésekre terjed ki. Fontos cél továbbá az országos egyeztetési, békéltetési, közvetítői, tanácsadási és döntőbírói szolgáltatási hálózat működtetése is, amely segít a kollektív szintű munkaügyi viták rendezésében és megelőzésében.
Az érdekképviseleti szervezetek 240-400 millió forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek, amely projektmenedzsment- és projekt előkészítési tevékenységre fordítható, jogsegélyszolgálatok működtetésével összefüggő feladatok ellátására, továbbá érdekviták egyeztetői, békéltetői, közvetítői, tanácsadói, döntőbírói szolgáltatások, mint alternatív vitarendezési eszközök biztosítására – ismertette az államtitkár.
A támogatási kérelmekről standard eljárásrend keretében születik döntés, a projekt fizikai befejezésének határideje pedig legkésőbb 2021. december 31./MTI/