Kezdőlap Hírek KSH: nőtt a szálláshelyek forgalma augusztusban
No menu items!

KSH: nőtt a szálláshelyek forgalma augusztusban

Bár Széchenyi pihenőkártyával kevesebbet fizettek a kártyatulajdonosok, a vendégek száma emelkedett az év nyolcadik hónapjában, így végül a szálláshelyek forgalma 2,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Augusztusban a külföldi vendégek száma 2,7 százalékkal emelkedett, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma viszont 0,2 százalékkal csökkent. A belföldi vendégek száma 5,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a vendégéjszakák száma 5,7 százalékkal nőtt. A kereskedelmi szálláshelyeken összesen  4,547 millió vendégéjszakát töltöttek a vendégek, 2,9 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele augusztusban 63,261 milliárd forintot tett ki, 12,2 százalékkal többet a tavaly augusztusinál. Ezen belül a szállásdíjbevételek 11,1, a vendéglátásból származó 47,8 százalékkal nőtt,  az egyéb forrásból származó bevételek pedig 13,6 százalékkal visszaestek.

A szállodák szobakihasználtsága 2,0 százalékponttal 75,8 százalékra emelkedett egy év alatt. Egy szoba átlagos napi ára 8,5 százalékkal volt magasabb, mint tavaly augusztusban és 22 ezer 900 forintra rúgott. A szálláshelyek egy szobára jutó napi összes bevétele (TREVPAR) 27 ezer 800 forint volt, 13,8 százalékkal több az egy évvel korábbinál,  ebből 17 ezer 300 forintot tett ki  a szállásdíjbevétel (REVPAR), 11,4 százalékkal nőtt.

Augusztusban 36,6 százalékkal nőtt a kínai vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma és 18,2 százalékkal az Egyesült Államokból érkezetteké. Az Ukrajnából eredő forgalom 40,8 százalékkal, Romániából 7,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit,  Csehországból 3,8 százalékkal nőtt, Szlovákiából viszont 5,7 százalékkal, Lengyelországból 4,4 százalékkal csökkent a forgalom. A német, osztrák, olasz és holland turisták, rendre,  6,0, 1,3, 3,6 illetve 19,9 százalékkal kevesebb éjszakát töltöttek a magyarországi szálláshelyeken, mint tavaly augusztusban.

Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok 1,4 százalékkal kevesebbet, 3,2 milliárd forintot fizettek a kereskedelmi  szálláshelyeken.

Az év első nyolc hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 4,0 százalékkal több, összesen több mint 22 millió vendégéjszakát regisztráltak. A külföldi vendégek 3,1, a belföldiek 4,8 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el, mint az előző év azonos időszakában.

A szállodák szobakihasználtsága 2,2 százalékponttal 61,8 százalékra emelkedett. A szálláshelyek összes bevétele 9,2 százalékkal 339,9 milliárd forintra nőtt, ebből a szállásdíjbevétel 202,977 milliárd forintot tett ki, 7,4 százalékkal nőtt a tavalyi első nyolc hónaphoz mérve, a vendéglátás bevétele 29,9 százalékkal, 76,9 milliárd forintra emelkedett, az egyéb árbevétel pedig 4,7 százalékkal 60,05 milliárd forintra csökkent – ismertette a jelentést az MTI.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

A legújabb HR kihívás – tehetségvadászat felsőfokon

Napjainkban ugyanis a tehetséges, állást kereső, vagy éppen új munkahelyet nem kereső, de csábítható munkaerő megszerzése nagy kihívás és kiemelt jelentőségű stratégiai kérdés.

A Standard and Poor’s továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat – töretlen a nemzetközi bizalom Magyarország iránt

Töretlen a bizalom Magyarország iránt, ezt a hitelminősítők értékelése mellett a kötvénykibocsátások is rendre visszaigazolják.

Hétfőtől elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára

A hétfőtől elérhető hitel sok mindenre felhasználható, az érintettek ismerik a termékeket. Hét termék áll rendelkezésre a konstrukcióban, az ismert bankfiókokban.
Hirdetés

Hírek

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

A Standard and Poor’s továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat – töretlen a nemzetközi bizalom Magyarország iránt

Töretlen a bizalom Magyarország iránt, ezt a hitelminősítők értékelése mellett a kötvénykibocsátások is rendre visszaigazolják.

Hétfőtől elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára

A hétfőtől elérhető hitel sok mindenre felhasználható, az érintettek ismerik a termékeket. Hét termék áll rendelkezésre a konstrukcióban, az ismert bankfiókokban.

Ingatlan.com: a lakásárak emelkedése szeptemberben felgyorsult 

A 3 százalékos hitel igénylőinek átlagéletkora 34 év volt, 80 százalékuk pedig 40 év alatti, ami arra utal, hogy az ingatlanpiacot múlt hónapban azok a fiatalok rohamozták meg, akik az elmúlt tíz év lakásdrágulása miatt kiszorultak a vevők közül.

Járványszezon okosan: így spórolhatsz egy vagyont a dráguló gyógyszereken

A lista alapján a gyógyszerek és vitaminok havonta 21 500 forintba kerülnek az online elérhető árakkal számolva. A KSH által közzétett 4,4 százalékos áremelkedést figyelembe véve a felsorolt termékek beszerzése tavaly körülbelül 20 600 forintba került volna, ami körülbelül 900 forintos áremelkedést jelent egy év leforgása alatt.

Érdemes egyszerre több banknál is elindítani az Otthon Start hitelkérelmet?

Akár milliókat hozhat a párhuzamos hiteligénylés

Akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant

A magyarok 29 százaléka szerint leginkább akkor érdemes szakértőhöz fordulni, ha gyorsan kell eladni vagy megvásárolni egy ingatlant, ha bizonytalanok az eladási vagy vásárlási folyamat lépéseiben, illetve ha a tartózkodási helytől távol lévő ingatlan szerepel az ügyletben.

Bekövetkeztek a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok

A Költségvetési Tanács (KT) szerint bekövetkeztek az általa a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok - állapította meg a 2025. évi központi költségvetésről szóló 2024. évi XC. törvény első félévi végrehajtásáról készített véleményében a testület.
Hirdetés

Gazdaság

Tisztázzuk a vagyonadó terveket: ma egymilliárdosnak lenni már nem akkora szó, mint tíz éve

Ma már nagyjából 7000-10.000 magyar rendelkezik legalább 1 milliárd forintos klasszikus pénzügyi vagyonnal, 30.000 fő rendelkezik egymilliárdot meghaladó teljes vagyonnal, számuk pedig 2030-ra ötödével nőhet.

Oda az MBH kapcsolat, de marad a régi gondoskodás

Megújul a Gondoskodás Egészség- és Nyugdíjpénztár – megszűnik az MBH-val való együttműködés A mai nap első híre az volt, hogy az MBH Bank felülvizsgálta és...

Csodánkra jár a világ: a vagyonosodás tempójában világcsúcs ütemet diktálunk, a Blochamps prognózisa már 2019-ben előre látta

A Blochamps Capital szakembere arra figyelmeztet, hogy a hazai vagyonosodás üteme nemzetközi összevetésben is kiemelkedő

Fiatalok tízezrei adósodtak el 2025 első felében – több százan máris bajba kerültek

A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.