Németországban olyan nagy a kereslet a jó munkaerő iránt, hogy a jelentkezők egyre gyakrabban tűnnek el a munkáltatók látóköréből.
Míg a vállalatok néha figyelmen kívül hagyják a nemkívánatos jelentkezőket, Európa legnagyobb gazdaságában a jelentkezők a felvételi eljárás során eltűnnek – derül ki az Indeed álláskereső weboldal augusztus 1-jén 400 munkaerő-közvetítő körében végzett felméréséből, amelynek eredményeit a Bloomberg közölte.
A munkáltatók több mint a fele szerint a tendencia az elmúlt egy év során erősödött, negyedük szerint hetente legalább egyszer előfordul, és majdnem minden tizedik munkát kínáló cég naponta elveszíti a kapcsolatot egy-egy álláskeresővel. A férfi jelentkezők tűnnek el leggyakrabban.
A számok bizonyítják a szakképzett munkaerőhiány súlyosságát a gyorsan öregedő népesség és a világjárványok okozta viselkedésbeli változások közepette. Ráadásul nem a munkaerő hiánya az egyetlen, amellyel a cégeknek meg kell küzdeniük, mivel az ellátási szűk keresztmetszetek és az emelkedő energiaköltségek szintén a termelésre nehezednek.
Míg nem szokatlan, hogy a jelöltek még az interjú előtt eltűnnek, a toborzók 53%-a szerint már az is megszokottá vált, hogy a beszélgetés után nem jelentkeznek többé. Majdnem minden ötödik vállalat azt közölte, hogy még azután is tűntek el jelöltjeik, hogy elfogadták az állást, és 7% tapasztalta, hogy az első munkanapon nem jelentek meg a frissen felvettek.
“A jelentkezők gyakran több jó lehetőség közül választhatnak, ahogy a vállalatok is szoktak, és nem követnek minden jelentkezési folyamatot következetesen a végéig” – mondta Tim Verhoeven, az Indeed toborzási szakértője.