Európa középső része fölött többközéppontú ciklon helyezkedik el. Hatására itt többnyire erősen felhős az ég, és több helyen havazik, de a ciklon nyugati oldalán helyenként eső, havas eső, néhol ónos eső is előfordul. Sekély ciklon okoz felhős, csapadékos időt a Fekete-tenger keleti medencéjének térségében.
Ugyanakkor Nyugat-Európa időjárását anticiklon alakítja, területén felhős, párás és kevésbé felhős területek és időszakok egyaránt előfordulnak, számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. Az Ural előtere fölött is magasnyomású zóna található, arrafelé túlnyomóan borult az ég, helyenként havazik.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kontinensünk északkeleti felén általában -2 és -8, az Észak-Ural előterében néhol -10, -20 fok között változik. Észak- és Közép-Európa területén enyhébb az idő, itt általában -2 és +7 fok között alakul a csúcshőmérséklet.
A legmelegebb a Pireneusi-félsziget déli vidékén van, ahol a kora délutáni órákra 15, 19 fok közé melegszik fel a levegő. Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé kissé szárazabb, hidegebb léghullámok érkeznek, kevesebb helyen valószínű havazás.
Időjárás Magyarország területén csütörtök estig
Reggelig többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, csupán átmenetileg, főként a középső országrészben szakadozhat fel a felhőzet. Elszórtan várható havazás, kezdetben nyugaton, délen havas eső, eső, néhol ónos eső is lehet. Csütörtökön délen, délkeleten sok lesz a felhő, másutt erősen és közepesen felhős területek és időszakok egyaránt lesznek.
Észak-, északkelet kivételével elszórtan valószínű havazás, hózápor. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, majd csütörtöktől megélénkül, többfelé meg is erősödik az északi, északkeleti szél, északkeleten néhol hófúvás is lehet.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és -8 fok között alakul, a szélcsendes, havas, átmenetileg kevésbé felhős tájakon hidegebb is lehet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön -2 és +2 fok között várható.