Csekély indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon, majd a nyitás után nem sokkal már vegyesen alakultak az árfolyamok.
A DJIA-30 index 0,07 százalékos, az S&P-500 index 0,01 százalékos, a Nasdaq Composite index 0,17 százalékos emelkedéssel nyitott a hét első kereskedési napján, a hosszú hétvégét követően. A kereskedés első perceiben a Wall Street indexei 0,1-0,2 száazlékos veszteségbe csúsztak, a Nasdaq index 0,2 százalékkal emelkedett.
Hétfőn a piacok ünnep miatt zárva tartottak. Pénteken a vezető indexek nyereséggel zártak.
A különböző szektorokban eltérően alakultak az árfolyamok még a kereskedés kezdete előtt a tőzsdén kívüli forgalomban. A Washington és Peking között éleződé politikai feszültség elsősorban a technológiai ágazat részvényeit terhelte meg.
Az energiaipari vállalatok részvényei ugyanakkor erősödtek a több éves csúcsokat döntögető olajár emelkedésével párhuzamosan.
A kínai Didi Global árfolyama negyedével is csökkent még a kereskedés kezdete előtt a tőzsdén kívüli forgalomban, miután a kínai hatóságok napokra felfüggesztették a cég mobil alkalmazásának a használati engedélyét. Az árfolyamcsökkenés az amerikai tőzsdén jegyzett más kínai vállalatok részvényeire is kiterjedt, az Alibaba és a Baidu részvények egy és három százalékkal gyengültek.
A keddi kezdés előtt tartott árfolyamok alapján az év eleje óta a DJIA és a Nasdaq index egyaránt 13,6 százalékos, az S&P index 15,8 százalékos nyereséget halmozott fel. A pénteki kereskedést az S&P index rekordon fejezte be, mégpedig hét egymást követő kereskedési napon beállított újabb és újabb rekordok után.
A DJIA szerény veszteséggel fejezte be a június hónapot a múlt hét közepén, az S&P index pedig közel 2 százalékos nyereséggel, a Nasdaq index pedig közel 6 százalékos emelkedéssel. A DJIA index előtte négy egymást követő hónapot zárt nyereséggel, az S&P és Nasdaq indexeknek pedig a június volt sorban az ötödik nyereséges hónapja. A második negyedévet a DJIA index 5 százalékos, az S&P index 8 százalékos, a Nasdaq tíz százalékos nyereséggel fejezte be.
Az olajár negatív korrekcióba kezdett azt követően, hogy újabb több éves csúcsra kapaszkodott fel kedden, miután az OPEC+ termelői együttműködésnek nem sikerült határozott megállapodásra jutnia a termelés növelésének ütemezéséről.
A WTI 76,98 dolláron 2014 novembere óta a legmagasabb árat érte el, a Brent pedig 77,84 dolláron 2018 októbere óta a legmagasabbat.
Az amerikai piacok nyitásakor a WTI ára 0,43 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 74,84 dolláron, a Brent ára pedig 1,40 százalékkal csökkent 76,08 dollárra.
Az eurót 0,25 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1831 dolláron, az arany spot ára 0,96 százalékkal emelkedett unciánként 1809,20 dollárra.