A hétfői erős esés után folytatódott az árfolyamok lemorzsolódása kedden a New York-i tőzsdéken.
Az elemzők nem nagyon találnak magyarázatot a hétfői erőteljes áresésre, amelyet csak részben magyarázhat az amerikai építőipar rossz decemberi teljesítménye. Mike Pompeo külügyminiszter hétfőn a Kínával folyó kereskedelmi tárgyalások kapcsán egy interjúban azt mondta, hogy Trump elnök minden “nem tökéletes” megállapodást el fog utasítani, de továbbra is dolgoznak az egyezményen.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones (DJIA) indexe 0,06 százalékkal, az S&P 500 0,08 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,10 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt a kereskedés első perceiben.
Hétfőn gyengüléssel zárt New York. A DJIA 0,79 százalékkal, az S&P 500 0,39 százalékkal, a Nasdaq pedig 0,23 százalékkal csökkent.
Az olajpiacon mérsékelten erősödtek a jegyzések. Líbia legnagyobb olajmezőjén újraindult a termelés, de ennek árcsökkentő hatását ellensúlyozta az OPEC és a vele szövetséges országok termelésének csökkentése, amit az is erősített, hogy az orosz energiaügyi miniszter bejelentette, hogy országa ebben a hónapban felgyorsítja a termelés csökkentését. Elemzők szerint a kereslet is mérséklődni fog, részben a kínai gazdaság növekedésének lelassulása miatt.
Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti (159 liter) ára 23 centtel 56,82 dollárra ment föl. A globális referencia minőség, az északi-tengeri Brent típus jegyzése 8 centtel, 65,75 dollárra emelkedett.
A dollár enyhén erősödött. Az euró kora délután 1,1327 dollár körül forgott a reggeli 1,1341 dollárral szemben.
Az arany öt heti mélypontja közelébe süllyedt a dollár erősödése és a globális tőkepiac fellendülése következtében, ami csökkentette az aranynak mint befektetési eszköznek a vonzerejét. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1285,12 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,1 százalékkal alacsonyabban, mint csütörtök este. (MTI)