Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Pozitív kezdés várható Európában
No menu items!

Tőzsde – Pozitív kezdés várható Európában

Pozitív kezdésre lehet számítani csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon a szerdai veszteséges zárás után.

A határidős indexjegyzések alapján a főbb tőzsdeindexek, a londoni, a frankfurti és a párizsi 0,3-0,4 százalék emelkedéssel kezdhetik a csütörtöki kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,3 százalékkal emelkedhet.

Szerdán veszteséggel zárt az európai tőzsdék túlnyomó többsége. A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,17 és 0,20 százalék csökkenéssel végeztek, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,23 százalékkal zárt alacsonyabban.

Londonban 0,08 százalék csökkenéssel fejezte be a szerdai kereskedést az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,51 százalékkal, a CAC-40 Párizsban 0,08 százalékkal csökkent. Madridban 0,23 százalék indexcsökkenéssel végzett a tőzsde, a milánói árfolyamindex viszont 0,73 százalékkal erősödött.

Az árfolyamcsökkenést a távközlési, autóipari, élelmiszeripari és italgyártó cégek vezették szerdán Európában.

A Deutsche Bank részvénye viszont kissé felfelé korrigálta a létszámleépítési és szerkezetátalakítási tervei miatt korábban elszenvedett veszteségeit. A papír 0,6 százalékkal erősödött.

A csütörtöki európai kereskedés meghatározó tényezője az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed által egy küszöbön álló kamatcsökkentésről tett jelzés lehet, ami indexemelkedéshez juttatta az amerikai tőzsdéket, majd árfolyamemelkedést idézett elő az ázsiai piacokon is.

Jerome Powell Fed-elnök szerdán a képviselőház előtt tett féléves rendszeres beszámolójában a gazdasági aktivitás lassulásának fokozódó jeleire és a növekedésre leselkedő kockázatok sokasodására hivatkozva jelezte a Fed szándékát gazdaságösztönző célú monetáris lazító lépések megtételére.

A közelgő kamatcsökkentés valószínűségét megerősítette a Fed előző, júniusi kamatdöntő ülésének szerdán publikált jegyzőkönyve is. A dokumentum tanúsága szerint a monetáris tanács tagjai közül többen aggodalmuknak adtak hangot az Egyesült Államok gazdaságának növekedési kilátásait illetően és gazdaságösztönző célú kamatcsökkentés szükségessége mellett érveltek.

Az S&P-500 index a Fed jelzéseinek hatására első alkalommal lépte át a 3000 pontos határt, bár alacsonyabban zárt, alig 0,1 százalékkal a múlt héten elért rekordja alatt. A Nasdaq Composite index rekordon zárt szerdán.

Csütörtökön az európai kereskedés kezdete előtt másfél órával az ázsiai tőzsdéken 0,5-1,0 százalék körüli nyereséget mutattak a vezető árfolyamindexek.

A dollárkamat csökkentésének kilátása gyengítette a dollár árfolyamát és megemelte az arany árát. Az euró jegyzése 0,23 százalékkal áll magasabban 1,1275 dolláron, az arany ára 0,89 százalékkal unciánként 1425,05 dollárra emelkedett.

Az olajár csütörtökön tovább emelkedett, bár az előző napinál szerényebb mértékben. A világpiaci olajár az amerikai nyersolajkészletek vártnál nagyobb múlt heti csökkenése és a Mexikói-öblöt fenyegető vihar miatt evakuált és leállított olajszigetek okán mintegy négy és fél százalékkal emelkedett szerdán.

Az európai kereskedés csütörtöki kezdete előtt másfél órával a Brent nyersolaj ára 0,18 százalékkal állt magasabban hordónként 67,13 dolláron, a WTI ára pedig 0,26 százalékkal 60,59 dollárra emelkedett.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Munkavédelmi ellenőrzések az építőiparban

A munkavédelmi hatóság 2024-ben 7739 munkáltatót ellenőrzött, melynek során mintegy 13 ezer látogatásra került sor. Az ellenőrzések között az építőipar változatlanul kiemelt ágazatként szerepelt, mivel itt a munkavállalók egészségének, biztonságának veszélyeztetése magas kockázatú
Hirdetés

Hírek

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Magyarországnak is jön a zöld pénz. 3,66 milliárd eurót oszt szét az EU.

Fotó:wikipedia Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank ma...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken

Óriásbábokkal hangolunk a Székesfehérvári Királyi Napokra

Székesfehérvár belvárosa idén nyáron ismét megelevenedik: folytatódik a népszerű Királyok a belvárosban eseménysorozat, amely a Székesfehérvári Királyi Napok előprogramjaként varázslatos élményekkel tölti meg a júliusi szombati napokat.

Ingyenesen letölthető a NAV ePénztárgép és NAV eNyugta alkalmazása

Zsebünkben a pénztárgép, ingyenesen letölthető a NAV ePénztárgép és NAV eNyugta alkalmazása.

Az OTP húzta a budapesti piacot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 735,06 pontos, 0,75 százalékos emelkedéssel, 98 186,74 ponton zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.